Božská relikvie 2

• Hongkong Fei ying ji hua (více)

Jackie je tajný agent, kterého vláda pověřila neobyčejně nebezpečným úkolem. Musí najít a získat nacistické zlato, ukryté před 40-ti lety v severní Africe. Tento úkol nebude snadný, neboť Jackie není jediný, kdo se o tento poklad zajímá. Chtějí se ho zmocnit i gangsteři, kteří jsou ochotni dopustit se čehokoliv v zájmu získání pokladu. Na plátně se opět objeví hongkongský Indiana Jones, který se jako vždy úspěšně postaví proti všem nepřátelům. Samozřejmě i v tomto filmu se setkáme s humorem charakteristickým pro Jackieho filmy a na konci se zasmějeme nad kopancemi při natáčení scének. (oficiální text distributora)

Mrkvič

Už chápu, proč si tenhle film Jackieho pamatuju snad nejméně. Je to totiž děsná nuda a docela obyčejná trapárna. Sice je Jackie úžasný a díky němu je film aspoň někdy zábavný, ale jinak opět děsí přehrávající asiati, které se bílí herci snaží ještě trumfnout. No a hodně moc zaostává i choreografie soubojů a kaskadérské kousky. Možná tu i jsou podle závěrečných titulků, ale nejsou tak efektivní jako jindy. ()

T-pack

What the? Neviděl jsem jedničku, doufám, že to nevadí... Film má přesně to, co se dá od Jackie Chana čekat - neuvěřitelnou choreografii! A to mi celkem u tohoto filmu stačí. Oddechovka, která vás nenutí myslet. ()

haj

Film je po všech stránkách povedený, stejně jako výběr Jackieho partnerek, příběh svižně ubíhá, bláznivý humor se prolíná s originálními a o poznání dražšími akčními scénami a vše vrcholí ve velkém podzemním bunkru scénou ve vzdušném tunelu (zde se Jackie inspiroval filmem Bustera Keatona Steamboat Bill, Jr.). ()

VanTom

Nakonec ty čtyři hvězdy dám (ale opravdu jen velmi těsně), protože všechny akční scény a bitky jsou choreograficky naprosto perfektní a Jackieho akrobatické schopnosti neuvěřitelné. Naprosto mě ale iritoval ten infantilní styl humoru, který z přítomných a na pohled velmi příjemných ženských hrdinek udělal nesnesitelné, hysterické a totálně neschopné krávy, s jakými by normální chlap dokázal vydržet jen v případě neustávajícího přísunu skupinového sexu. ()

lykan9

Prakticky se kvalitativně jedná o stejnou pecku jako jeho předchůdce. Jednu velkou chybu však dvojka má, a to ženské obsazení. Ty dvě hlavní nány bych snad trefil, jen abych se na ně nemusel dívat a poslouchat je. ()

mirec88

Indiana Jones na spôsob Jackieho Chana? Ak áno, tak to beriem ako výbornú paródiu. Fakt som sa bavil perfektne a vtipy fungujú výborne, často až na určitej pomyselnej hranici. Celkovo mám Jackieho rád a toto bola fakt pecka. ()

Autogram

Druhý diel začína tam, kde prvý skončil, teda vo vzduchu. Namiesto parťáka tu má Jackie dve parťáčky, Číňanku a Nemku blondínu, takže zábavné momenty majú podobu vyzliekania, sprchovania a podobne. Neskôr pribudne ešte Japonka, no príbeh o hľadaní nemeckého zlata je rovnako debilný, takže zostávajú len naháňačky, kopy, premety a blbnutie s rôznymi nečakanými predmetmi. Neviem, čo to bol za divný nápad, že postava vo filme sa volá Jackie Chan. ()

JohnSmith

Je to střeštěnější než jednička a taky to bohužel nemá moc hlavu ani patu. Tam kde by měl být vtip je jen trapnost. ()

sedm.1

Vtipnější než jednička,akce zhruba stejně,bohužel musím stejně jako první Relikvii odsoudit i dvojku k tomu horšímu a hlavně nudnějšímu,co Jackieho filmografie nabízí.Zklamání! ()

Yeosol

Tenhle film byl pro mě vždycky obrovským zážitkem a to i přesto, že jsem ho poprvý viděl se slovenským dabingem, který se, jak už většina z nás víme nevyznačuje tou nejlepší kvaliou. To ale nezměnilo nic na tom, že jsem ho skoukl a parádně jsem se u něj pobavil. Jednoznačně patří k nejlepším Chanovkám. ()

miklaras

Je to klasika a snad první film, terý jsem s Jackiem viděla. Pár hezkých choreografií a nostalgie, ale co si budeme namlouvat, není to ani Indy ani kung fu film, takže nic, co by mi trhalo osrdečník. ()

Lukoboss

Jackie doslova lítá po celou dobu, nezastaví se ani na chvilku. Je takový, jak ho známe - akční, vtipný, celý snímek bere s nadhledem. Ale ty ženský kolem něj mě už fakt sra... lezly na nervy! Chápu, že byl záměr natočit to právě tímhle stylem, ale nemůžu si pomoct, mně to tam vadilo. ()

Roby

Jednoznačně vrchol kung-fu akrobatické tvorby Jackiho Chana. Na film jsem se vrhnul s trochou nedůvěry po tom co jsem shlédl nevýraznou a docela nudnou jedničku. Božská relikvie 2, která se nese v duchu velké akční komedie sedí Jackimu Chanovi a tomuto žánru o poznání více než snahou překipující vážná jednička. Časté a povedené situační vtipy seděly tomuto filmu opravdu dokonale a proto bych tomu dal i 81%. ()

Hopper

Pokiaľ som jednotke dal 3*, tu by si to žiadalo o chlp viacej. Som na pochybách, či sú 4* celkom adekvátne, ale predsa len, dvojka je vtipnejšia, Chan o niečo starší a charizmatickejší, vtipy podarenejšie a celkovo sa na to lepšie pozerá. Ešte tak odobrať z tej uvrešťanosti a bolo by to úplne zaslúžené. Áno je to stupídne, ale je to sranda a aj tak ide o nadpriemernú komédiu Jackieho, ktorý je v forme a zopár momentov a hlášok plne odškodnilo za strávený čas... ()

Fary

Jednička byla podstatně lepší! :( Tohle je už moc stupidní! :( Kromě Jackieho akrobacie už tu není skoro nic! :( ()

Ilhan

Tak tohle bylo jasné šlápnutí vedle. Přehnaná groteska s naivními a hloupými vtipy, nad kterými se člověk nesměje a jen nevěřícně kroutí hlavou. Navíc i soubojů je tu jako šafránu a závěrečný fight v místnosti s větrákem je dvě stále se opakující se scény dokola, které brzo začnou nudit.. Zatímco jednička se mi velice líbila, dvojka představuje jedno z největších zklamání v Jackiho filmografii. Jakoby Jackie zkoušel, co všechno si ještě může dovolit, ale tohle už bylo opravdu moc. Nechápu zdejší vyšší hodnocení než u jedničky. ()

Paity

Už Božská relikvie nebyla bůh ví jaká paráda, ale dvojka je jako už to tak bývá, ještě větší bída. Co naplat, Jackie Chan toho natočil, že ho to mrzet nebude. ()

Wishkah

Kdykoliv to vidím, srdíčko zaplesá. Scénář je ještě horší než v prvním díle a herecké výkony jsou asi na stejné úrovni jako minule. Ale akce většinu toho zachraňuje. Jackie Chan je opět neuvěřitelný a rvačka ve velkém větráku je vážne hodně povedená ()