Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

gorthaur odpad!

So-bad-it's-good factor: 3½ / 5 (První stopa alba Modus Operandi finské metalové kapely Divercia obsahuje dva samply z tohodle filmu: “Well, wouldn't it be better to kill a few now than... permit them to destroy the entire universe?” a “Let us punish the guilty. Let us reward the innocent.”) ()

Ravel

Dobrej úlet. Ale protože jsem dopředu věděl, že se jedná o nechtěnou parodii, nečekal jsem od toho moc. Nejvíc jsem se nasmál když poprvé vlezli do "ko(s)mické lodi"! :o) ()

adooo

Naprosto dementné až dovedené do absolútnej geniality...tak také niečo eln tak nevidí, filmové veľdielo! Buď milujete alebo nenávidite ()

Bastard2

Neznám horší film a asi to je vážně pravda, ale tento snímek, pokud tomu mohu snímek říkat, je tak nějak nedokonale dokonalý. Ed Wood se snažil o něco co se možná nepovedlo podle jeho představ, ale pokud tohle vypustil, musel v to alespoň trochu věřit. Věřil filmu a věřil divákovi a to je z filmu cítit. Jasně, že je to slátanina, ale točená s láskou a točená s potřebou točit. Nejhorší režisér věech dob je vlastně génius a navíc jsem se skvěle bavil. Nemohu jinak. ()

stadoblec

Divný film. Pro plné vychutnání doporučuji mezi každýma 10 minutama filmu několikadenní pauzu. V mém případě jsem viděl film dvakrát : napoprvrvé mi trvalo měsíc, než jsem se dobelhal do konce. Podruhé jsem ho zkousl celý najednou. 50 % ()

Herbert007

geniální a současně těžko uvěřitelné :-) pokud existuje reinkarnace, tak chci být v příštím životě Edem Woodem. Dělat takový filmy by mě neskutečně bavilo. Některé řemeslné chyby jsou ale do nebe volající a brání mi dát pět hvězdiček :o) Wooda omlouvá jen strašný finanční a časový tlak, pod kterým neustále pracoval ()

San Miguel

Sije je to nejdebilnější film všech dob, ale zase na druhou stranu....?? Po filmu jsem si řekl, že blbější film už asi nikdy neuvidím, ale musím říct, že se mi to jinak vcelku líbilo. Taková perfektní naivita a blbost je okouzlující, nikde jinde už se asi nenajde. ()

looc odpad!

Podle mě to Edward Wood nemohl myslet vážně, protože i malé dítě dokáže natočit lepší film. Nejvíc mě dostala scéna, kdy se důstojník "kouká dalekohledem" proti nebi. Ten režisér ho ani neposunl dál od kulisy a je za ním vidět stín a flek na zdi. Taky jsem pořádně nepochopila ty zombie, protože já bych začala na místě řvát, ale ta ženská vylezla s postele, nazula si boty, zombie obešla a teprve ve dveřích začala křičet o pomoc. A proč proboha nezamknula zadní vchod, když ji na to její manžel stokrát upozorňoval? Otázky si kladu do dnes a odpoveď na ně nejdpíš nikdy nedostanu. ()

Terr.ka

Musíme to brát, jako komedii :) Pak si to ty hvězdy opravdu zaslouží. O problému se střihem nemluvim, o splácání několika příběhů dohromady bez jakýkoliv pointy taky ne, ale ten úžasnej dialog musim zmínit : " Viděl jsem létající talíř ! " .. " Talíř? Myslíš jako z vesmíru? " .. " Jo.. nebo něco takoveho. Vypadal jako tlustý doutník ! " .......... No k tomu asi neni co dodat :D:D:D Je nad slunce jasný, že Ed těma filmama žil... To, že byl na to levej je věc druhá. Já dneska neznám nikoho, kdo by k tomu měl takovej vztah, jako on. A tak nějak je to z každýho jeho filmu cítit. A proto mu ode mě chrání zadek 5 talířových hvězd ! :D E.W : "Jestli mě chcete poznat, podívejte se na film Glen or Glenda, to jsem já, to je můj příběh, ale Plan 9 je moje hrdost, moje radost. Použili jsme tam kryty na kola od Cadillaců jako létající talíře." ()

Vonter odpad!

Konečně jsem tuhle hrůzu viděl a musel jsem si udělat asi deset přestávek abych vydržel do konce. Ten opar mystična, který tenhle film a vůbec celýho Wooda zahaluje se u mě jaksi nezjevil. Plan 9 je hovadina stejná jako dalších 1000 hovadin natáčených v oněch letech. Máme tu emzáky, který se nelišej od lidí ani chlupem na zadku navíc. Máme tu tři bubáky - tlustoprd, kterej chodí jakoby měl nacvrčeno v kalhotech, nějakýho upíra či co s reflexy přesluhující želvy a twilajtovou ženštinu, která tam je bůhví proč. Do toho pár civilů a švestky s iq zdechnutý píďalky. Smixujte dohromady a máte scénář i s dechahovnaberoucí myšlenkou na závěr. ()

Slickcz

"Well since they first tried contact with us by radio, we've developed a language computer. A machine that breaks down any language to our own." ()

Kosir odpad!

Připadalo mně to jako první čtená zkouška, strojené, naivní, že mě napadlo jestli to není záměr. Musel bych ale slyšet anglickou verzi, abych si byl jist, že dabingové studi mohlo jako špičkového dabéra spíš přijmout mě. V každém případě tohle nemůže být záměr, protože takhle to záměrně zprasit by mohl jen génius. Dabingu je škoda. ()

Newark

Mě fascinuje Woodova fantazie na psaní scénáře. Má to myšlenku. Jen si myslím, že Wood nebyl člověk který si bral zpětnou vazbu ze svých filmů, aby se mohl více vyvíjet a posouvat. Což zase dodává jeho jedinečnost. Prostě píše si po svým, čímž vytrhne film z klišé. A jeho režisérský neum je také geniální. ()