Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

Sagisia odpad!

Svatá makrelo! To byla děsná slátanina, navíc většinu času docela nuda. Docela mě ale pobavila podobnost interiéru té ufounské lodi s interiérem auly naší fakulty. Náhoda? ()

Pitryx odpad!

To snad bylo amatérské divadlo ne? No, alespoň jsem se pobavil, když už nic jiného. Zombie ani nebyly masky, no děs no. Podruhé už určo ne. 201209227429/7455 ()

Jehan

TO se prostě nedá hodnotit. Když jsem viděl Burtonův film Ed Wood, myslel jsem si, nepoučen filmovou vědou dostatečně, že jde o nadsázku, a takovou hovadinu jako Plán 9 takovým stylem prostě natočit nelze. Resp. lze, ale partou puberťáků, kteří v předdigitální éře našli ve skříni Admiru a pár filmů a o velkých přestávkách se rozhodli za týden natočit sci-fi na hajzlu a v šatnách. Pak jsem TO uviděl v Holandsku u přátel, kteří TO měli na videu. Dodnes doufám, že jsem TO vlastně neviděl, že se mi TO jen zdálo na základě vzpomínek na Burtonův film a puberťácké kreace s Admirou (pro mladší ročníky - Admira není oživlá mrtvola, gumová panna nebo chobotnice ani špatně napsaný Adamíra, ale čs. amaterská kamera)... ()

ostravak30

Bohužel tohle sci-fi je opravdu nekoukatelné více než jednou a i jednou jsem měl problém to dokoukat. Zívání byl můj nejmenší problém. Tady je špatně opravdu všechno. Od nesmyslného tématu, neboť ufouni si vybírají mrtvé jen na jednom místě a pořád na tomtéž hrobě, neútočí nijak agresivně, spíše to vypadá, jako by se bavili a jejich skutečné záměry jsou lehce matoucí a není pořádně jasné oč jim vlastně jde, či čeho chtějí docílit, protože ať už měli za cíl cokoli, šli na to dost nepochopitelným způsobem, tak vším ostatním. Herecké výkony jsou tak slabé, že i já a moje babička bychom hráli lépe. Hrdinové odříkávají naučený text bez špetky emocí. A když se po jejich monologu pár vteřin nic neděje, začíná to být trapné. Tady by měl zasáhnout střih, ale ten totálně selhává. Nicméně některé dialogy, nelze říct, že všechny, jsou strašně složité, zbytečně obšírné a hlavně absolutně idiotské. Kolik vět by mohlo být vypuštěno. Hudba je dobová, to lze pochopit, ale příšerně otravná. Triky by se taktéž v roce 1959 daly ospravedlnit, ale z pohledu dnešní doby je to příšernost. Celkově je to sedmdesát minut utrpení. Postavy mluví a jednají nelogicky. Děj je maximální blbost, dialogy útrpné. No...jsem rád, že to mám za sebou! ()

adamix

Na Wooda strašne veľa dialógov, akoby sa jednalo o najsofistikovanejší scenár minulého storočia. Nudných sekvencií je tu habadej. Pobavia len výstupy kráčajúcich ,,mŕtvol" s tvárami Vampíry, Tora Johnsona a zosnulého Lugosiho (ehm :). Druhú hviezdu nedám, ale tento film má logickejšiu a zaujímavejšiu pointu, ktorú by ste tu určite vzhľadom na všetky tie prúsery nečakali, ktorá hovorí o tom, že postupné zdokonaľovanie a túžba po moci nás dovedie k vlastnej záhube. ()

Huncút

Legendami opradený, najhorší film sveta je tak hrozný, že toto slovo nadobúda lichotivý rozmer. Pán Wood bol rozhodne úžasný človek, keď s takým netalentom dokázal natočiť toľko filmov. Už len získať tých pár peňazí, presvedčiť tých pár ľudí, aj keď je predom jasné, aký odpad vznikne. Ísť ďalej aj napriek kritike, posmechu a odsudzovaniu dokáže len skutočne silný človek. Alebo úplný idiot... A Tima Burtona absolútne chápem. Nehodnotím, užívam si... ()

wendus92

5 hvězdiček za Woodovo nadšení a odhodlání něco tak příšerného natočit a ještě v úspěch svých "děl" věřit. Je to tak hrozně natočené, až se to obrátilo v tuze zábavnou komedii. A ano, pan Eda je magor. :) ()

sidcom

5 hvezdiček nebo totální odpad? koukám že hodnocení to skvěle vystihuje, ale já se u toho bavil výborně :)) ()

pasqviL

Skutečně neskutečný film, do odpadu to má daleko a k filmu na pět stars taky. Jedno se mu ale musí uznat pobaví vás ať už " strašidelná" postava která jenom chodí a nic jiného nedělá, nebo létající talíře na šnůrce ať už jsou vyrobeny z čehokoliv. ()

Spielbergo

To se prostě nedá hodnotit od odpadu do pěti. Přesně pro takový typ filmů by zde měla být kategorie "MUST SEE". To je zkrátka taková kuriozita, že se to musí vidět. Je to odpad, ale na druhou stranu i úžasný klenot. A Ed pěkně domýšlel i tu neradostnou bodoucnost lidstva jako válečnické rasy. Jinak prosím Dudka ať si opraví v obsahu to "vymíceni" na "vymýceni" - nikdo ty lidi nevymítá jako duchy, ale snaží se je zcela prostě vymýtit. ;) Hodnotím dle celkového dojmu. ()

Jungler odpad!

Tak jsem měl také čest podívat se na tuto "perlu" a legendy nelhaly... je to skutečně neuvěřitelná s**čka :-DDD Přesto mě bavilo se na to koukat. Možná to byl nějaký můj záchvěv masochismu, ale fakt jsem se zasmál při každém pohledu na létající talíř, mimozemstana, nebo zombika. Navíc ta zápletka? :-D Ta je prostě nepřekonatelně dementní :) ()

Apoxyomenos

lahko hodnotitelny film odpad za vsetko zle ktore sa ako reziser dopustil na tomto filme aj ked tam bolo par svetlych chvil, ale musim dat 5 hviezd pretoze som sa neskutocne bavil na nevydarenych scenach trapnych dialogoch nepresvedcivych hercoch a vsetko proste vyborna komedia ()

walkingdead

Ed Wood dostál své pověsti:-) Nicméně z dnešního pohledu je to výborná parodie (byť tak nebyla myšlena) a za tu zábavu si to tři hvězdy zaslouží. ()

Lancelot

Nevím, zda hodnotit necílenou zábavu, jíž jsem byl svědkem při sledování tohoto filmu, či zda mám hodnotit film z pohledu náročnějšího diváka a říct, že všechno bylo špatně. Dost možná by i žáci základní školy byli schopni natočit tento film lépe s tím, že by si kulisy a kostýmy vytvářeli v rámci výtvarné výchovy. ()