Kapitán Dolph Lundgren a doktorka Meilani Paulová zo štátnych služieb USA sa ocitnú na nukleárnej ponorke ovládanej teroristami. Osud sveta závisí od ich schopnosti zachrániť nebezpecnú skrinku so zničujúcim biologickým vírusom... (oficiální text distributora)

AdamesWWE

[6/10] Akurátne dlhý akčný film aby nezačal nudiť ale zase sa musím zamyslieť po tých 90 minútach čo som vlastne videl. Určite nič prevratné, Dolph má aj lepšie filmy ale aj tento ma dosť bavil. Zaujímavá tematika ktorá ma oslovila hned´ od začiatku a dobré tempo. Nuda ani náhádou. Jasné tri hviezdy, je to dobrý film. ()

Haymar

Lundgren natočil parodii sám na sebe - a to se cení! Sice jsem to původně viděl na jasný odpad, ale takhle s odstupem to vlastně byla celkem sranda. Jedna hláška za všechny - Generál: "Už jste někdy slyšel o viru zvaném Agent Red?" (viz film v originálu)... Lundgren: "Agent Red? To zní jako název špatnýho akčního filmu!" ()

MickeyStuma

Ultralevný akční snímek své doby, jaké v 90. letech hojně natáčel Jim Wynorski. Tady už jen dohlíží na Damiena Lee, avšak jeho rukopis snímek stále má. Námět scenáristicky zpracovaný v té největší jednoduchosti, tudíž logiku aby tu divák takřka mikroskopem hledal a co hlavně, tradičně se v rámci úspor použily záběry z velkorozpočtových snímků. 'Zděšení' (1994) - ohromný výbuch v přístavišti, 'Hon na ponorku' (1990) a 'Krvavý příliv' (1995) - akční scény uvnitř ponorky a podmořské a mořské záběry na ponorku, a jiné. Český distribuční název je také nelogický, když se dějově jedná o smrtící virový toxický nervový plyn, nazvaný Agent Red. To je nakonec i originální název snímku. V 50. letech ji vytvořilo USA, SSSR jí ukradl a nyní ji chce Rusko vrátit USA zpět. Ale takovým způsobem, k jakému může dojít snad jen ve špatných filmech. Snímek není ničím jiným, než pouhou videozábavou bez veškerého rozmyslu a chápání nad stavem věcí. V komiksu by něco takového fungovat mohlo, ale ve filmu, bohužel. A tak nelze jinak, než se na to dívat okem shovívavým. Jen tak lze snímek v akční zábavnosti pojmout. ()

Torgal

Ten film je neskutočná blbosť, ale nemôžem tomu dať odpad. Ten film je totiž tiež aj neskutočná švanda. Bavil som sa na ňom skvele od začiatku do konca. 3-/10 ()

Acrobat odpad!

Bez debaty sa tam po ponorke, krehkom to priestore a výpočtovej techniky, strieľa hlava nehlava s dvoma Berretami. Načo jednu, keď môžeš mať dve. Nie je to to najhoršie. Po stelách ľudia doslova odlietavajú, jedna postava úplne naplnená kondómami s krvou, druhá nič čistá. Ženy sú odporné, muži nerozhodní, zápletka zúfalo nešťastná a režisér zo štábom doslova tragický. Mise pomsty nedáva zmysel a zatiahnutie celého sveta a hlavne paniky v NY cez pár klasických ranných zápch je žartom a výsmechom divákovi. Zlí sa absolútne neprezentujú ráznosťou a vôbec premysleným plánom. Odfláknutý ponorkový film, ktorý zrejme musí mať každý rozumovo neschopný, ale svalnatý hrdina. Bieda. (videné 12.02.2020, FIlmplus archív) ()

beso74

Hlaška dňa: Čo urobíš? - Ja neviem, asi ich všetkých pozabíjam. Tak toto ilustruje scenáristickú nemohúcnosť najlepšie. ()

PRobin odpad!

Kristova hnáto! Vím že bych se neměl rouhat, ale tohle byla Mise pomsty proti každému divákovi, který to dokoukal až do konce. Dolph "poker face" Lungren je v ponorce se supernebezpečným zabijáckým virem a svojí snoubenkou. Z těch dvou je rozhodně hezčí virus, protože není vidět. Snoubenkou je botulinová ohyzda, která na nás ke konci bafne svým zjevem bez make-upu (a je to fakt horší!). Taky je tu parta teroristů, kteří ponorku unesou pro soukromou genocidu (aby zastavili válčení!!). Režišér Damial Lee svou vendetu proti diváckému vkusu bere tvrdě do svých rukou. takže je tu plno nesmyslů a záběrů z jiných filmů. Z US letadlové lodi tak startují izraelská letadla, v ponorce mají betonové zdi, máme tu jeden záběr na ponorku použitý asi bambilionkrát a nikdo o ničem neví (kromě televizní stanice ZNN). Jelikož měl Dolph na palubě takovou megeru, není divu, že se mu moc nechce hrát. Většinou jen vyskočí zpoza rohu a osamělého teroristu zkropí dávkou olova. To udělá asi dvanáctkrát. Když ale dostane na budku, tak se oklepe a pokračuje dál. Přitom mu účes stále perfektně drží. Ovšem největším paradoxem byl toaleťák pověšený na stěně v řídícím centru! Damian Lee už se asi totálně po.ral! ()

Stejšn

Opravdová lahůdka. Scénář naprosto dementní, do béčka tomu chybí ještě aspoň 10 písmen, ale na druhou stranu jsem se u toho nenudil. Kde jinde můžete vidět americké letectvo používající stíhačky Mirage (s francouzskými výsostnými znaky), F-16ky útočící proti ponorce střelami vzduch-vzduch, které se střihem v dalším záběru proměňují v plující torpéda, Lundgrena zažehnávajícího útok ponorky klepáním hasákem, torpéda, která všechna vybuchují 50 metrů před zásahem cíle, nebo ženskou, která zavoláním telefonem z ponorky a prohlášením "odvoláváme akci" zruší rozkaz prezidenta USA s nejvyšší prioritou? A hlavně ve kterému filmu můžete vidět ruského generála Socku? Trikové záběry se neustále opakují, některé jsou podle mě i kradené. Tomu samozřejmě nemůžu dát odpad, co bych pak musel dát Kameňákům! ()

johnsnow

Tak tento Dolphov shit si veruže zaslúži len dve hviezdy. Hneď začiatok keď unáša lietadlo je scéna s Dolphovho predchadzajúceho filmu a kedže som ten pozeral predtým hneď tu bol veľký mínus. A film ako celok pôsobí nelogicky, navyše ja vôbec nemusím filmy v uzavretých priestoroch. Takže slabé 2*, tie súboje ešte ako tak ušli. ()

VUCAKO

Jedna rudá hvězda za to, že jsem se místama za břicho popadal (ale nějak tuším, že to autoři nezamýšleli). To musela Nova dostat zadarmo.. ()

Mr.Lordi

Galymatyáš nesrovnalostí, divných návazností a dalších pro mne nepochopitelných věcí. ta jedna hvězda je za mého oblíbence Lundgreena :-) 10% s odřenýma ušima a vším dalším přečnívajícím... ()

padlar odpad!

Plukovník Halloway se vrací, aneb jak využít již jednou použitou scénu z jiného filmu. A shodou náhod také s Lundgrenem v hl. roli - Lovec bouřek. Zajímalo by mě, jestli to byl úmysl (snaha nalákat diváky) nebo jen staha ušetřit. Ale to je na tomhle filmu asi to jediné co mě během jeho sledování zajímalo. Jinak nuda, s jasným koncem, šílenými hereckými výhody a mizernými akčními scénami. ()

senoritar

Nemůžu si pomoct, ale mám ráda akční filmy, ať už jakékoliv kvality, prostě mě baví. Tehle sice rozhodně nepatří mezi skvosty v žánru, ale zábavu i vyplnění volného času, když jsem nemohla usnout, mi poskytl. Když k tomu přičtu, že Dolph Lungren patří mezi mé oblíbence, dávám *** ()