Americký akční film vystavěný z tradičních žánrových prefabrikátů nepostrádá nic z toho, co od něj fanda očekává, zejména pak akci, přestřelky a boj muže proti muži na všechny způsoby. Hlavní postavou je vynikající bojovník Nick Gunnar, který vede skupinu mezinárodních žoldáků na nevelký ostrov v jihočínském moři. Jejich úkolem je donutit domorodce, aby prodali jisté společnosti těžební práva na obrovské nerostné bohatství, které se tu marně snažili získat už mnozí. Jsou tvrdí, precizně vycvičení, až hazardérsky odvážní, sebejistí a připravení bojovat do posledního dechu. Jenže všechno je nakonec tak trochu jinak, protože Gunnar se ostrově setká s přátelským přijetím, je ohromen jeho nádherou, kterou by těžba nerostných surovin zcela zničila a navíc se zakouká do jedné z místních krasavic a skamarádí s jejím malým synkem. A tak se nakonec parta žoldáků postaví na stranu domorodců aby hájila jejich zájmy. (oficiální text distributora)

Carnosaurus

Akční béčko se vším co k akčnímu béčku patří. Tady ještě jako bonus příšerně sestříhané akční scény, parádní kreace Trevora Goddarda a hutná VHSková atmosféra. Devadesátková lahůdka, které jsem se hodně bál. ()

JesterKruger

Lundgrena zbožňuju, ale něco je špatně. Dávám sice silné 3*, ale jako..... Chvilkami jsem se nudil, a chvilkami to bylo úplně úžasné. Na rudého škorpióna to prostě nemá. Ani na jeden jediný díl Postradatelných, a ani na Rockyho IV. Tomuhle filmu prostě chybí něco, čím ho dělá plnohodnotným, a někdy v tom byl i bordel. Ale opravdu tam bylo pár napodobenin, jako z Rudého škorpióna, ale ten byl mistrovské dílo. Smůla. Smůůůla. Nu což ()

Pavlo

Typický akčňak v štýle 80-tych rokov okorenení s ochranou prírody a pôvodného obyvateľstva. Nič viac než len výplň nočného programu. ()

Luciaaas2

Tak po Švédovi už nastal mega konec Lungrenovi zářné kariéry. Kdy už točil víceméně céčkové filmy, čas od času se objevila světlá vyjímka například jako Black Jack, ale jinak se Lungrenovi opět začíná dařit až poslední 3-4 roky nazpět, kdy filmy už se pohybují v převážné béčkové produkci. Stále doufám, že dostane lepší herecké příležitosti, díky znovuzrození své kariéry díky Expendables. JInak Švéd, není špatnej, ale je na něm vidět, že filmu už dochází dech, akce je mizerně natočená, ale i tak mě film zaujal. Lungrenovi pořád dávám šanci na návrat, jak se o to pokoušení i další bojovníci jako Van Damme a Seagal. Snad se jednoho dne dočkáme, kdy dostanou šanci se pořádně znovu předvést. Držím jim palce ()

Raziel811

V porovnání celé filmografie hlavního představitele je přeci jen tento kousek o chlup lepší. V mládí (doba VHS) jsem tento film měl moc rád, ale čas pokročil s Lundgren točí stále stejná neli horší béčka. ()

zipS

Nepriamy kopirák Komanda, Ramba, z časti aj Predatora a vôbec z každého klasik akčniaku je tam trocha. 2 hviezdy čisto za retro a Dolphov pokus imitovat Arnolda zo spomenutého komanda ()

Nathaniel8

Pro někoho odpad, pro mě slušný akční film. Příběh slušný, Dolph uvěřitelný a prostředí ostrova je jedním slovem nádherné. Takže suma sumárum. Kvalitní akční film s charismatickým hercem v hlavni roli. ()

Trageeed

No takové hodně špatné osmdesátky z roku 1994... Má to svoje jisté kouzlo, ale otázka, jestli má smysl se téhle magii vystavovat... ()

plissken

U Dolpha má člověk aspoň záruku že se pobaví, některý scény a hlášky sou tak příšerný, že se člověk prostě musí zasmát ()

Malignus

Prvni film s Lundgrenem, co jsem videl. Slaby a vcelku nezajimavy dej zachranuje par kratkych scen a to je malo. Postavy vypadaji zajimave, ale jen vypadaji. V porovnani s podobnymi filmy jen ztrata casu. Ale snaha se ceni. ()

trojnasobka

Nevím proč Dolph měl takovou smůlu na výběr akčních filmů, některé byli lepší, některé horší, tento je jednoznačně horší. Ale musím dát aspoň hvězdu za "dokonalý" boj s 15kilovým raketometem Carl Gustav, to se jen tak nevidí, běhat s ním po džungli a pálit z něj o sto šest! ()