Zachraňte Willyho!

• USA Free Willy (více)

Dvanáctiletý Jesse dostává poslední šanci od sociálního pracovníka Mercera. Musí konečně začít spořádaně žít u nových pěstounů Glena a Annie Greenwoodových. Pokud ne, čeká ho za jeho kousky tvrdý postih. Jesse musí také vyčistit chodby v delfináriu, které se svým kamarádem posprejoval při útěku před policií. Tam se seznamuje s údržbářem Randolphem, cvičitelkou Rae a kosatkou jménem Willy. Jesse si všimne, že kosatka reaguje na foukací harmoniku. V noci se tedy tajně vrátí do delfinária, aby si tuto teorii potvrdil. Stane se mu ale nehoda a Willy Jesse zachrání před utonutím. Protože se chlapci v delfináriu líbilo a jeho práce končí, zařídí Randolph, aby tu mohl dál pomáhat. Chlapec se s kosatkou sbližuje a vzniká mezi nimi zvláštní pouto. Majitel delfinária se chce Willyho zbavit, protože nevydělává žádné peníze. To se ale Jessovi nelíbí a rozhodne se kosatku zachránit. (TV Nova)

gezko

Pohodička film. Žiadne veľké klišé sa nekoná a happy end je zaručený ako kečup v burgri. Ako dieťa sa mi tento film páčil, tak prečo mu nedať 4*? Veď záchrana kosatky je taká nádherná a ušľachtilá vec. A čo lepšie pôsobí na deti ako nepriame vzdelávanie cez morálne ponaučenia? Kľudne film pustím aj svojim deťom, pretože dnes sa už takéto rodinné (výchovno-vzdelávacie) filmy netočia. Hlavne, že máme komixových hrdinov, čo sú skvelé (viď. v tom iróniu) príklady pre deti. ()

Pythonator

Dojemný příběh pro dětičky. Příběh o gumové velrybě, která dokázala přeskočit nemožné. A k tomu úžasný song nejslavnějšího úchyláka všech dob, tančícího pederasta s vybělenou držkou a umělým nosem, božského Majkla. Kolik zvratků je ještě možné na plátně unést??? ()

shinlove

Vždy tvrdím, že hudba dělá minimálně 30% filmu. Ale v tomhle filmu je to aspoň 50%! Neskutečně krásný doprovod každého kroku, každé scény, každé emoce. I po letech mě dokáže dojmout tento příběh a to hlavní zásluhou hudby. Krásný rodinný film, který nemá ani po letech příliš velkou konkurenci! 4* ()

soukyd33

Tento film je plný emocí a krásných zvratů. Také je zde ukázka toho, že mocný člověk klidně zničí život, jen aby měl zisky. Osud dětí bez domova, a také osud chlapce, který se dostal do stejné situace jako jeho budoucí kamarád. Toho ale ještě nepoznal, také přátelství je zde velmi silné. Ve filmu je plno menších chyb, ale vše je odpuštěno. Protože po shlédnutí filmu vše zapomenete řešit. 👍 Triky jsou zde skvělé, a herecké výkony chlapce super. Je tedy jasné, že o rodinný film je postaráno. Poznámka: Dokonalá ukázka toho, proč není dobré, držet tyto druhy zvířat v zajetí. Nepatří nám! Závěrečná scéna (vy víte která), je už legendou. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Nick321

Dojemný příběh o chlapci z ulice, který dostal ještě poslední šanci žít slušný život. Nejprve se naučil rozumět kosatce a díky vlídnému prostředí i lidem. ()

kpt_ROCOR odpad!

zákeřnej willy by měl především útočit na jachty ňákých pošahaných vopruzáků plus! popřípadě hnít někde na pláži v ňákým báječným letovisku! báááájo))) ()

RPGman

Je to film, který se marně snaží být dramatický, ale dá se na to koukat. Druhá hvězdička je za tu corvettu. ()

Ywec

Film nasáklý tematikou ublíženého sirotka a utrápeného zvířátka. Willy je ale boží a tak stojí za to film vidět. Navíc Mikelův zpěv k tomu fakt de. ()

Mausik

První díl Willyho byl pro mě opravdu krásným příbehem mezi chlapcem a kosatkou drama které si u mě zaslouží plný počet hvězdiček. ()

CrashHP

Výborný rodinný dojímavý príbeh o chlapcovi a veľrybe. Klasický rodinný film v ktorom sa snaží dobrá strana poraziť tú zlú, ale v novej forme, chlapec a veľryba. Vytvorí sa medzi nimi silné puto. Miestami vtipné, miestami smutné a dojímavé. ()

KristKrist

Jako malá jsem se na Zachraňte Willyho dívala ráda..upřímně jsem film už dlouho neviděla,nevím zda by mě to pořád tak bavilo,ale vzpomínky mám na tento snímek pěkné. Bezesporu je to krásný příběh,místy trošku smutný a úžasnou hudbou. ()