Zachraňte Willyho!

Sauvez Willy

Zachráňte Willyho

Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA / Francie, 1993, 108 min

I mé dětství protknul tento dojemný snímek, kde něco hodnotit je zcela zbytečné. Vše je vyřešeno pohledem na nádhernou kosatku.(6.4.2012)

• Momo_desu

Je síce pravda, že som to videla ako krpec ale nikdy ma to nijak neoslovilo asi jeden dojímavý moment za ktorý teda dám 2* pretože zas sú aj horšie filmy o priateľstve človeka a zvieraťa.(24.1.2013)

• kingik

Děti chtějí kosatku. Tvůrci jim ji dají. Dospělí hodí kosu. A tak říkajíc padla kosa(tka) na kámen. Veterán mezi režiséry Simon Wincer vzal vel(rybu), co zabere celé plátno. Usoudil, že se bude pěkně vyjímat. Příběh zneužitého chlapce a postupně chcípající kosatky přeroste ve velké přátelství. Jenže chlapec nebyl vůbec zneužitý a kosatka se měla k světu. Vlastně chcípala, jen když se klukovi už nevešla do malého kulatého akvária, v němž pěstoval marijánku. Všem bylo divné, že hodně svítil a spotřeba kWh v domácnosti prudce stoupla. Podezřelou rostlinku v akváriu však neodhalil ani Ivan Douda, když mu bylo sděleno, aby u kluka provedl Drop-in. Ten kluk byl v podstatě kurva. Ale jako jedinému se mu podařilo marihuanu přetransformovat na vodní rostlinu. Fotosyntéza proběhla na jedničku, jen závojnatka poněkud nakynula vlivem podpůrných preparátů sypaných do vody. Do několika málo dnů se změnila v kosatku. Kluk potřeboval hulení propašovat do Mexika. Měl to dobře promyšlené. Ve velrybích útrobách každý týden propašoval zásilku. Vše šlo bravurně, až do doby, kdy si kosatka postavila hlavu a odplula do hajzlu. Ve filmu se pořád kluk za ní honí. A už tedy víme proč. Zásilka za rovný mega v trávicím ústrojí je dobrý důvod, proč tu mrchu polapit. Film je celkově pičovina. Kluk je kudrnatý mamrd, co už ukončil neúspěšnou hereckou kariéru. Kdo si dnes vzpomene na Jasona Jamese Richtera, který nenatočil normální film, že. Michael Madsen ve filmu, co šel do kin a Simon Wincer natočil něco na úrovni dementních slátanin, které nezaujmou ani odpoledne v televizi. A to jsem děj příběhu hodně vylepšil. Ve skutečnosti je to taková nuda, že se u toho nedá ani škubnout ploutví. Následná pokračování snad ani s filmem neměla nic společného. 40%(24.6.2015)

U tohohle filmu jsem se v detstvi smal a ted placu (dojetim samozrejme).(20.12.2003)

Prvý snímok o Willym sa veľmi páčil, na tú dobu kasový trhák, hlavne pre malé deti ako ja. Doják na konci ako má byť. Z terajšieho pohľadu mierny nadpriemer, hlavne kvôli milej kosatke. 65%.(23.5.2006)

• - Hlavný zvierací hrdina, samec kosatky dravej, Keiko, ktorý bol od svojich dvoch rokov nútený žiť v zajatí postupne v rôznych zábavných parkoch a akváriách, bol vypustený do prírody a kontrolovaný ochranármi, a to aj navzdory úmyslom ho zabiť. (whack)

• - Hlavný hrdina Jason James Richter (Jesse) bol vybraný v konkurze zo 4-tisíc kandidátov. (Zdroj: casprezeny.sk) (Raccoon.city)

• - Velryba Keiko, hrající Williho, zemřela 12.12. 2003 ve věku 27 let na pneumonii, v Taknes fjordu v Norsku. (Karlos80)