Zachraňte Willyho!

Sauvez Willy

Zachráňte Willyho

Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA / Francie, 1993, 108 min

Aj my sme na to boli v kine zo základnej školy. Vtedy by som bez váhania dal 5 hviezdičiek. Teraz, po takmer 15 rokoch, ako dospelý hodnotím aj tak za 4. Lebo toto je určite jeden z tých najlepších rodinných filmov, čo nám tu zanechali 90. roky. I keď je to niekedy až prehnane dojemné, ale režisérsky solídne spracované s dobrou hudbou i nereckými výkonmi (Richter, Schellenberg, Atkinson a Madsen).(9.1.2010)

Tenhle film jsem milovala jako malá. Co já se u něm nabrečela... Byla jsem platonicky zamilovaná do hlavního (lidského) hrdiny (u Keika to není ani třeba říkat, kdo by ho nemiloval...). 13 už mi není, hlavního hrdinu už teda nežeru, ale na film mi zůstanou rozhodně pozitivní vzpomínky. Sentiment zůstává.(26.8.2011)

Hodnocení nejoblíbenějšího filmu mého dětství silně ovlivňuje nostalgie a i když vím, že je scénář jedno velké klišé, tak nemůžu jinak. Poprvé jsem to viděl zhruba v 5-6 letech a na konci jsem se neubránil troše slz. Dodnes je díky tomuto filmu kosatka moje oblíbené zvíře. SALANA HEJUM AJESIS!!! 100%(9.1.2015)

Niekomu stačí za kamaráta sused, niekomu pes. A niekomu kosatka (Keiko si zaslúži obdiv) .Originálne, pekne natočené. Hlavní postava Jesse je pomerne nezrelá a nový kamarát Willy mu ponúka kamarátstvo, aké ešte nezažil. Za hudbu o pol bodu viac. Kde sú také rodinné filmy dnes? Vo svojej dobe to bol naozaj krásne natočený film. Dnes už som ho videl veľakrát a asi sa k nemu už nevrátim. Ukážka priateľstva chlapca a kosatky bol prinajmenšom dobrý nápad.(27.1.2015)

Tohle je nuda na entou! Přitom to nemá špatný námět ale je to natočené tak že vás to uspí líp než rána paličkou! Ale když vezmu v potaz další díly, tak dám nakonec ač nerad 3 hvězdy a 44%. Oproti tomu co totiž následuje v pokračování to je zajisté slabý odvar dobrovolného sebevražedného umírání na nudu!(19.12.2012)

• - Kosatka Willy byla v drtivé většině filmu animatronická. (Pumiiix)

• - Jason James Richter v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Po premiéře filmu se spustil velký zájem o záchranu velryb. Nedlouho poté bylo vybráno 20 milionů dolarů. (Elisebah)