Zachraňte Willyho!

Sauvez Willy

Zachráňte Willyho

Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA / Francie, 1993, 108 min

Tohle je nuda na entou! Přitom to nemá špatný námět ale je to natočené tak že vás to uspí líp než rána paličkou! Ale když vezmu v potaz další díly, tak dám nakonec ač nerad 3 hvězdy a 44%. Oproti tomu co totiž následuje v pokračování to je zajisté slabý odvar dobrovolného sebevražedného umírání na nudu!(19.12.2012)

Když jsem byl ve druhé třídě tak jsme na tomto filmu byli v kině se školou. Na konci kdy Willy odplouvá svobodně se svou rodinou a kamarády a podkresluje hudba od Michaela Jacksona, tak jsem brečel. Schoval jsem si hlavu do bundy, aby to ostatní neviděli. Měl jsem strach, že by se mi potom mohli smát. Nedávno dávali ten snímek v televizi a já se díval. Na konci ta samá scéna a já byl na měko ve 22 letech. Dneska už si hlavu neschovávám, páč vy se mi smát nebudete a když jo, tak mi to je volný. Dobrý rodinný snímek kdy dobro a zlo je jasně čitelné a konec jak má být. Jednou tenhle film s radostí pustím svým dětem. Zaslouží si to!(3.12.2008)

Nejpopulárnější a asi nejnákladnější film pro malé děti do kterého se zapojilo i pár hereckých hvězd..příběh je sice trochu originálního nicméně by mohl být mnohem dojemnější a místy je hoodně nudný..záporák v podání stylového Michaela Ironsida je dobrej a Michael Madsen v roli otce která je pro něj netypická ale sedne mu a kosatka Willy ( to že ji dostali do filmu je vážně něco obdivuhodného ) jsou asi tak jediné vzpěrné body tohoto filmu protože dle mě je Jason James Richter příšernej herec a kdyby tam hrál jen on tak je to odpad..nicméně ale krásná hudba od Michaela Jacksona, slušné herecké výkony a úžasná kostka udělali své..prostě tři hvězdičky(14.6.2008)

Soundtrack Basil Poledouris:1. Will You Be There ,2. Keep on Smilin' ,3. Didn't Mean to Hurt You ,4. Right Here ,5. How Can You Leave Me Now ,6. Main Title ,7. Connection ,8. The Gifts ,9. Friends Montage ,10. Auditon ,11. Farewell Suite: Jessie Says Goodbye/Let's Free Willy!/Return to Freedom ,12. Will You Be There (Reprise)(6.5.2011)

Nevím koho v dětství nedojímal příběh přátelství malého chlapce a kosatky Willyho, kterou se rozhodne se svými kamarády zachránit a pustit do moře. Je to opravdu jeden z nejhezčích rodinných filmů, které se v USA natočily a i když už by mě to asi nedostalo, ty 4* si to zaslouží. Už jen za skvělou finální scénu, následovanou Jacksonovou "Will You Be There".(15.9.2009)

• - Tento film je jediný ze tří dílů, ve kterém hraje Williho skutečná kosatka Keiko. V dalších dílech již byl nahrazen robotickou maketou. (freelex)

• - Po premiéře filmu se spustil velký zájem o záchranu velryb. Nedlouho poté bylo vybráno 20 milionů dolarů. (Elisebah)

• - Jason James Richter v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)