Zachraňte Willyho!

Sauvez Willy

Zachráňte Willyho

Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA / Francie, 1993, 108 min

Používanie živých zvierat pre filmy je zvrhlosť, najmä ak ide o takýchto obrovských zvieracích hercov, ktorí sú celý život uväznení v kadejakých vodných parkoch. Nie je tajomstvom, že samec kosatky dravej Keiko, ktorý "hral" Willyho, mal byť po natáčaní utratený! Využiť a zahodiť! Je to strašné pokrytectvo, najmä, keď ide o film, ktorý hovorí o opaku. Ale Keiko bol nakoniec vďaka ochranárom zachránený a vypustený do voľnej prírody, a pointa filmu je tiež pekná, vlastne je chvályhodná.(14.7.2014)

jelikož mám ráda zvířata vše kolem nich nemůžu hodnotit jinak, než vysoko, krásný děj, alei smutný o navrácení kosatky do moře,kam už dávno měla patřit, tak jsem už po několikáté podívala na tento krásný film, a opět mě uchvátil, neustále se uvědomuji, že zvířata mají duši, srdce,mají soucit, umějí dát lásku, což někteří lidé ani nedovedou, neznají tento pocit a je jim to jedno, prostě na to kašlou, kosatka nádherná, už při tomto filmu by si lidi měli uvědomit, že láska u zvířete k člověku je to nejkrásnější co si člověk může přát a obohatí ho na celý život, i naopak. Moc tento film mám ráda,(2.11.2009)

Kdo by neznal tenhle film? Poprvý sme na něm byli v kině na základce, což už je teda morda roků. Ale i takle po letech Willy neztratil svoje kouzlo. Hodně tomu dává muzika, která je fakt podmanivá a uplně mi v nějakých momentech vhání slzy do vočí. Nejvíc je samozřejmě song od Majkla, ten se vážně povedl. Jediný co je na tomhle kousku tak trochu zbytečný, tak sou jeho další a další pokračování, který už toho nemaj tolik nabídnout. Taky bych si jednou chtěl zadrandit na verlibě a nebo na delfínoj a když ani tohle nedopadne, tak aspoň na tučňákoj :o)(5.3.2018)

Aj my sme na to boli v kine zo základnej školy. Vtedy by som bez váhania dal 5 hviezdičiek. Teraz, po takmer 15 rokoch, ako dospelý hodnotím aj tak za 4. Lebo toto je určite jeden z tých najlepších rodinných filmov, čo nám tu zanechali 90. roky. I keď je to niekedy až prehnane dojemné, ale režisérsky solídne spracované s dobrou hudbou i nereckými výkonmi (Richter, Schellenberg, Atkinson a Madsen).(9.1.2010)

• dražis

Myslím, že pro děti je to pěkná pohádka, která obsahu je vše co potřebuje. Dobro, zlo a šťastný konec.Nic víc, nic míň. A ať už chcete nebo ne, při jediné zmínce o willym se každému vybaví poslední scéna a musí si říct, že při jakémkoli dnešním odporu to kdysi žral jako všichni ostatní. 2,5*. BTW dvojka trojka nestojej za nic.(2.10.2008)