O myších a lidech

• USA Of Mice and Men (více)
TV spot

Jimb021

Výborně zpracovanej film podle Steinbeckovi knihy. Malkovich i Sinise jsou výborný. Ale nějak jsem se do toho nedokázal uplně dostat, když jsem znal knihu a věděl přesně jak to dopadne :-/ ()

Heroin17

Námět je pěkný, citlivý- však je to taky jedna z nejoceňovanějších Steinbeckovcýh novel a ne nadarmo. Ale jeden ze dvou set nejlepších filmů? Vždyť je to doják jak z Hallmarku, který by nejen svým dějem ale i technickým a scénaristickým zpracováním dokonale zapadl mezi ostatní skvosty, které na tomto kanálu dávají. Malkovich hraje tak, jak hrají věichni herci, kteří se měli ujmout role mentálně zaostalého jedince- Tom Hanks, Sean Penn nebo Billy Bob- oscarově, tudíž všichni stejně. Hollywoodské podání mentálně postiženého je retard s idiotskými hláškami, které mají vzbuzovat soucit a porozumění, chovající se jako dítě. Konec, tečka, je to sračka. ()

Klemi

Typ filmu při němž nezůstane jediné oko suché, což je v tomto případě dobře, protože rozcvičky slzných kanálku není docíleno sladkými kýčovitými prostředky. Skvělý Gary Sinise se ukázal v tom nejlepším světle (i jako režisér) a jeho parťák John Malkovich svoji postavu ztvárnil také excelentně. Zakládám si jej ho do svého zlatého fondu. Bez výhrad 100% ()

Saljack

Zde nejde jinak než za 5*. Děj se sice mohl trochu rozvinout a nebýt až tak strohý, ale pořád mám raději stručný děj než 2 hodiny o ničem. Excelentní výkony Johna Malkoviche a Garyho Sinise. ()

Altheus

Knihu Johna Steinbecka jsem četl a musím říct, že mě chytla za srdce tak, jak to zatím dokázala málokterá. Mimo to, že jsem už od počátku cítil nesmírné sympatie k oběma hlavním postavám, jsem také musel ocenit autorův cit pro nastínění základních problémů, které své doby sužovaly americký jih. Když své dojmy srovnám s hodnoceným snímkem, vyjde mi solidní přepracování kultovní novely. Nic víc, nic méně. Výborné výkony herců i všechno ostatní, ale přece jenom tomu něco chybí a obrazovka mě prostě nespoutala tolik, jako to dokázala kniha. ()

PoNoruška

Vynikající knižní předloha která přenesením na plátno neutrpěla. Hlavně díky scénáři (který si nekladl vlastní ambice a držel se knihy) a také díky skvělým hereckým výkonům. Na těch film bezesporu stojí. ()

Lurtz37

Bohužel kniha je tak skvělá, že velice slušné filmové zpracování působí relativně slabě. Nemůžu si pomoct, ale herecké výkony mi nepřijdou zrovna nejlepší na světě. Dávám "jen" 3*, protože si mnohem radši znovu přečtu knihu, než že bych se podruhé podíval na film... ()

route60

Vynikajíci režisérský počin Garyho Sinise s výborným jako vždy Johnem Malkovichem v roli zaostalého Lennieho na ten film se nedá zapomenout. ()

calculus

Citlivý a lidský příběh ochranitelského George a "přerostlého dítěte" Lennieho. Když jsem film viděl po letech znovu, pobavilo mě, že tuto dvojici hrají "poručík Dan" Gary Sinise a "vikomt Valmont" John Malkovich:-) ()

PamelaJJK

Knihu Johna Steinbecka jsem nečetl a k filmu jsem se dostal až s velkým zpožděním. A jsem jednoznačně potěšen. Gary Sinise se zde vytáhl v dvojroli půlka z dvojice hlavních postav - režisér. A John Malkovich? Jeho slaboduchý Lennie je excelentně geniální. Celé vyprávění postupně graduje a spěje k dramatickému finále. Film má pohlcující tíživou atmosféru a nepříliš veselé vyznění. Hudební doprovod vhodně pomáhá tuto atmosféru vykreslit a gradovat. Této adaptaci není co vytknout a nemá smysl váhat nad plným počtem hvězd. ()

Max Q.

Film nikam nespěchá, spíše popisuje přátelství / závislost dvou kamarádů na sobě, to vše v krásné přírodě a s chlapama, co umí opravdu máknout. Výprava skvělá, Sinise hraje velmi střízlivě, Malkovich si roli evidentně užíval. I nad tím závěrem budu občas dumat. Víc takových filmů. ()

Juuroo

Malkovich aj Sinise to zahrali famózne. V tomto prípade film prekonal knižnú predlohu, hoci aj tá bola veľmi dobrá. 5* ()

Perchta6

Ať už představoval Lenniho kdokoliv, můj nejoblíbenější herec mě nezklamal... Nikdy bych nevěřila, že může jednat jako mentálně postižený (ne jen tak vypadat...). Celý román je o komunikačních problémech: bílí x postižení x černí ... Kdo s kým??!! A hlavně: Udělej pro své bližní vše, co můžeš... Tvůj sen se blíží... A hlavně, podívej se sám! Přečti si román! Budeš vědět... Janina ()