O myších a lidech

Scénografie:

David Gropman

Kostýmy:

Shay Cunliffe

Moc hezká adaptace Steinbeckova románu, atmosférou mi to trošku připomínalo Darabontův Shawshank nebo Zelenou míli. Smekám před Sinisem, že to odrežíroval takhle citlivě a zkušeně zároveň. Malkovich se mi do role Lennieho zprvu moc nehodil, ale zahrál to opravdu výborně. Konec byl fakt smutnej. Jeden z mála filmů, co se může směle srovnávat se svou knižní předlohou.(18.3.2017)

Velice dobré a silné drama, které stojí hlavně na skvělém výkonu Johna Malkoviche. Ostatní herci jsou fajn ale nikdo se ani trochu kvalitou Malkovichově výkonu nepřibližuje. Nebýt některých pomalejších částí dal bych plný počet. Škoda, že to byl jediný režisérký počin Garyho Sinise, protože je vidět, že má nejen herecký talent.(5.3.2007)

John Steinbeck je mým nejoblíbenějším spisovatelem a četl jsem od něj vše co u nás vyšlo. Když jsem si film pouštěl, byl jsem velmi zvědav na jeho ztvárnění. Už předem jsem se k němu choval s despektem, protože jsem si myslel, že takový skvost nepůjde zfilmovat. Gary Sinise mi však vyrazil dech. Ještě jsem nezažil, aby se představy při čtení knihy tak moc protnuly při jejím zfilmování.... Ztvárnění předválečné Ameriky a obou hlavních postav je fanatastické. To jak Malkovich ztvárnil Lennyho nemá obdoby. Moc by mně zajímalo co by na to řekl Steinbeck. Já dávám 5 hvězd.(8.5.2011)

Když v roce 1930 najdou námezdní dělníci George a Lennie konečně práci na jedné farmě, neznamená to, že tím končí jejich problémy, které je neustále provázejí. Lennie je totiž mentálně zaostalý, což v téhle těžké době znamená nemalé břímě. Přesto oba rádi sní o menší farmě, na které by rádi začali podnikat. Novou práci jim ale znepříjemňuje majitelův syn, který v hromotluckém Lenniem vidí svého soupeře. Kartami navíc začne míchat i jeho povětrná manželka.. John Malkovich zase jednou perfektně zvládl náročnou roli, ve které je moc příjemné sledovat, jak se nebojí pohrávat si se svou image. Zato režisér Gary Sinise nesází na nějaké vizuálně agresivní jízdy kamery nebo zběsilé střihy, jeho režie je překvapivě suverénní a disponuje přirozeným vypravěčským talentem. Přesto je třeba férově říci, že remake Steinbeckovy novely Of Mice and Men není nějakým přelomovým snímkem, který zasáhne a nepustí. Jde si jen svou cestou, která nikomu neublíží a tu a tam mile překvapí.(12.9.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,471,088Tržby Celosvetovo $8,600,000║ Tak Sinise sa pekne ukázal a natočil na prvý pohľad jednoduchý ale za to účelový film, kde herecké výkony urobia svoje penzum a film sa dá označiť ako predvoj pre Zelenú mílu. /75%/(6.1.2010)

• - Jedná se již o třetí adaptaci stejnojmenného románu od Johna Steinbecka. (Terva)

• - Dívku v červených šatech běžící na začátku filmu hrála Moira Harris, manželka Garyho Sinise. (venus)

• - Narážka na snímek O myších a lidech se objevila v Přátelích. Když Joey hýčká jejich nové kuře, Chandler řekne: "Klídek, Lenny!" (venus)