Smutná komédia Charlieho Chaplina.
Tulák Charlie sa zamiluje do slepého dievčaťa, ktoré predáva kvety. Vďaka tomu, že náhodou zachránil život opitému milionárovi, získa nejaké peniaze, ktorými chce dievčaťu pomôcť. Padne však na neho podozrenie, že peniaze ukradol... (STV)

Pjenkus

Můj první kontakt s Chaplinem, ve smyslu, že jsem si film vyhledal sám a nebyl mi naservírován televizí. K filmu jsem přistupoval skepticky, jak by mne mohl pobavit přes 70 let starej film... A hluboce jsem se mylil, u filmu jsem se smal, coz se u dnesnich komedii prilis rict neda... ()

Neotom

Grotesky Charlie Chaplina (a zvláště jejich humorná složka) nejsou mým šálkem čaje, což se potvrdilo i v případě City Lights. Nicméně, nemůžu opět hodnotit méně než třemi hvězdami- zejména s přihlédnutím k historickému kontextu, sympatickému příběhu a nádhernému finále. 60% ()

angloumene

Tohle Chaplinovo dílko nenabízí silný ani originální příběh a skládá se spíš z řady jednotlivých gagů. Některé ale dokáží opravdově rozesmát i dnešního diváka. Celkově tedy film hodnotím jako ryze průměrný. Nenabízí nic navíc, ale dokáže mírně pobavit i ve své jednoduchosti. ()

Mouzon

Jediný Chaplin, který mne dokázal svým patosem dostat do kolen. Jinak na mne jeho dílo obecně nepůsobí tak intenzivně, jak očividně působí na ostatní místní uživatele (viz Top filmy všech dob), ale pořád se mi Charles zamlouvá více než Buster. ()

Atheas

Jen kvůli nádhernému konci dávam plné hodnocení. Opravdová krása.Tento snímek není ftipný tak jako např Circus,ale přece má něco do sebe. ()

Maryinka

Jako všechny Chaplinovy celovečerní filmy je i tento geniální. Díky Chaplinovu perfekcionismu vzniklo dílo, které snad nemá hluché místo. Světla velkoměsta považuji za jednu z nejlepších romantických komedií, jež obsahuje mnoho nezapomenutelných scén jak legračních, tak dojímavých. Jednoduše nádherné! ()

Haniczka

Smích a slzy v geniální kompozici. Vzpomínám na Miroslava Horníčka, který miloval Chaplina a který o něm v dokumentu "Na návštěvě u Horníčků" tak krásně a moudře promluvil a navíc vystihl skutečnou sílu tohoto tvůrce. ()

RadimFišer

Nemohu si pomoci, ale s Chaplinem jsem se poslední dobou opět nenudil. Jeho příběhy jsou plné čpivé bolesti a chudoby tak silné, že je to cítit. Je tak osamělý a namyšlený zároveň. Ukazoval všem druhou stranu. Jak těm bohatým, tak chudým. A tak si díky němu můžeme vážit světa, ve kterém žijeme. Nejvíce se mi líbilo, když sebevražedný milionář řekl: Tisíc dolarů pro tu dívku bude stačit? Jako kdyby to bylo pár korun. Boxování mu ale nedopadlo. Zároven jsem musel přehodnotit nahlížení na sebe a na další a další omezení, co jsem získal od společnosti. Třeba, že ženy jsou vždy zlé a ublíží. Je to film, který chytne od začátku až do konce. Těm kdo neznají, bych ale doporučil současný film o Chaplinovi. To je skvělý úvod. Tento patří mezi odlišné z jeho tvorby. Za zážitky, které se mi líbili a grimasy. 5 hvězd. ()

Gastovski

Dle mého zatím nejslabší Chaplinovka, co jsem viděl. Absence eskapád a vtipu je až tristní a slepá květinářka taky nechytla za srdíčko. Jedinou světlou/vtipnou stránkou je scénka boxu. Ale to na vyšší hodnocení logicky nestačí, že? ()

Huguette

Nečekala jsem to, ale Světla Velkoměsta u mě překonala i Kida, dle mého názoru je tento film úžasně vybalancovaný - tak akorát dojemný, tak akorát veselý, tak akorát citlivý...slova jako "vtipný" či "smutný" mi přijdou jako extrémní. Krásný, citový snímek! ()

Akana

Od skvělého entrée ranního spáče na odhalované soše přes nejlepší boxerskou sekvenci všech dob (Stallone, De Niro i Vašut prominou) až po nevyděračsky dojemný závěr je to skvostná podívaná. Chaplin dokázal perfektně vyvážit ohňostroj gagů i příběh, který nepůsobí jako narychlo spíchnutý přívěsek, ale skutečná kostra filmu. Jeden z mistrových (četných) vrcholů. 90% ()

JimiH

Světla velkoměsta sice nejsou nejlepším Charlieho filmem, ale i tak s přehledem zadupávají konkurenci (Lloyda s Keatonem) do země svým komediálním drivem a fungující zápletkou. Minimálně box a scéna u řeky jsou nezapomenutelné. ()

Stíba

Chaplin není úplně můj šálek čaje a u jeho delších filmů se tak spíše nudím než bavím. A i tohle byl ten případ. Jeho filmy jsou místy z mého pohledu podivně milé (scéna s květinami) a více než humorně na mě působí tak nějak zvláštně melancholicky, že jsem z nich spíše vyčerpán. Je to klasika, ale pro mě celkem těžko stravitelná. ()

Biopler

Niektoré opakujúce sa fóriky už nie sú vtipné časom, choreografia Chaplina však stále pobaví. Jednoduchý príbeh je obtiahnutý epizódami, ktoré mi už prišli nasilu naťahované, napr. "predohra" pred vstupom do ringu, alebo pobyty u egocentrického milionára, ktorý do tulákových gatí prelieva drahý alkohol. V závere je však Chaplin geniálny, to ako zrežíroval výsmech tuláka, pochopenie, precitnutie a poznanie mladej dámy je brilantné. Krásne dojímavý záver. ()

Arequipa

Můj nejoblíbenější Chaplin! Lepší než Moderní doba nebo Kid. Nejraději mám scénu s přípravami na boxerský zápas a samotný zápas. Pořádný útok na moji bránici. Když přinesli zmláceného pověrčivého černocha...:-) ()