Velká Británie, 2001, 7 h 43 min (Minutáž: 57–58 min)

Epizody(8)

Vstupte do světa podmanivé krásy a objevte nové druhy, prohlédněte si dosud nespatřená místa a buďte svědky příběhů a zápasů o přežití, jaké kamerou dosud nebyly zachyceny. Modrá planeta je první seriál, který tak obsáhle vypráví o historii světových oceánů. Neobyčejné obrazy ze skrytého podmořského života ve své hrozivé přitažlivosti odhalují jedny z nejlépe ukrytých tajemství. Vstupte do světa podmanivé krásy a objevte nové druhy mořských živočichů, prohlédněte si dosud nespatřená místa a buďte svědky příběhů a zápasů o přežití, jaké kamerou dosud nebyly zachyceny. (oficiální text distributora)

enyama

Miluju dokumenty o podmořském světě. Tolik jsme toho ještě nepoznali na souši a to, co ukazuje Modrá planeta mě přinutí valit oči z důlku:-) (Díky Bohu mi ještě drží v důlku:-) ) Nejvíc psycho jsou ty "šavlozubé" rybičky s lampičkami :-) ()

Paity

I když to nepatří mezi nejznámnější záležitosti, Modrá planeta je kvalitní dokumentární seriál. Kdo se chce zase něco dalšího dozvědět o přírodě, která nás obklopuje. ()

mc.loki

Jedinečné, fascinující záběry, netušení tvorové obývající magické hlubiny. Čistá esence života. Po skončení jednoho dílu si nechte dostatek času na přemýšlení o podstatě života na planetě Zemi a nutnosti jeho ochrany. ()

Hanes88

Nádherné scény z podmořského světa mě naprosto uchvátily. Výprava mohla být sice trošku lepší, avšak i tak velice příjemný dokument. 85%. ()

Movie Gourmet

Úžasné záběry úžasných obyvatel mořského prostředí. Těžko říct, která série BBC to odstartovala, mám na mysli využívání nejmodernější techniky při tvorbě těch divácky nejlépe a nejvýše hodnocených záběrů z těch nejhůř přístupných míst k zobrazení těch nejvzácnějších či nejzkrytějších druhů živočichů a jejich doposud nepopsaného chování. Tuto prestiž přinesla dokumentům BBC asi nejvíce 11dílná série Planet Earth (2006) nicméně již i zde jsou k vidění záběry a živočichové do té doby snad nezachycení při nově objevených druzích chování, což z ní dělá neméně luxusní dokumentární sérii. Škoda, že v té době se ještě nenatáčelo resp. nevysílalo v HD. Verdikt: 5* a 95 %. ()

Judy24

Máme tenhle seriál dodneška na třech videokazetách a já mám pořád nejradši tu druhou s polarními oblastmi. Jako malá jsem se dívala na všechny pořád dokola, když jsem byla nemocná. ()

Jaromír

Neuvěřitelně detailní záběry, jasný, dobře srozumitelný, anglický komentář (v originále), dobrá doprovodná hudba. ()

yaqwsx

Použiji stejný kometář, jako k Planetě Zemi - " Pojďme se kochat. Vypněte zvuk, místo něho si pusťte vaši oblíbenou hudbu - škoda, že dokument není na DVD ve dvou verzích - jeden s dokumentárním komentářem, druhý pouze s hudbou... " ()

Max Q.

Tenhle dokumentární seriál stojí opravdu za to. Některé záběry jsou až neuvěřitelné, že to dokázali bez nějakých počítačových triků. ()

blondboss

Opäť jeden z ďalších klenotov z dielne BBC. V tomto prípade sa jedná síce o starší dokument spred takmer 20 rokov, ale je tu minimálne pekne vidieť, kam sme sa posunuli a že niektoré živočíšne druhy sú na pokraji vyhynutia. Našťastie sú tu snahy to zvrátiť. Veľmi pekné a precízne natočené. 90 % ()

Infalín

Existuje snad zajímavější a dobrodružnější způsob, jak si doplnit vzdělání o oceánech i o naší planetě vůbec, než je tento úchvatný dokumentární seriál? Nevím o něm. Kdyby se takové dokumenty promítaly každý den ve školách, dětem a studentům by se možná ani nechtělo domů. ()

tester

Skvěle natočený dokument se spoustou unikátních záběrů někdy i nových druhů podmořských organismů. Nejpovedenější je díl druhý, zabývající se životem v největších hlubinách oceánu. ()

National Geographic: Symfonie našeho světa

National Geographic: Symfonie našeho světa

03.02.2019

NATIONAL GEOGRAPHIC: SYMFONIE NAŠEHO SVĚTA kombinuje úchvatné záběry divoké přírody zachycené pro National Geographic s jedinečnou symfonií a hudebními motivy skladatelů Austina Fraye a Andrewa… (více)

Cesta ke středu Země

Cesta ke středu Země

17.05.2006

\"Až dosud jsme se dotýkali jen povrchu...\" je reklamní slogan dokumentu společnosti BBC Tajemství oceánu od režiséra Alastaira Fothergilla, který si vzal slova Johna Kennedyho k srdci: Když si… (více)