Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on. Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům, jehož děravou střechou padá do vstupní haly déšť, sníh a listí. V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, které se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde neustále o život, asi není potřeba dodávat. (Cinemart)

Silviaxx

Tak jako já ti nevím Karle. Úprimne som si pod Crimson Peak predstavovala niečo poetickejšie, viac fantasy. Bude to pravdepodobne aj tým, že si pri del Torovi okamžite vybavím Faunov labyrint a podobnú laťku očakávam aj od jeho ďalších snímkov. Do tohto som teda automaticky vstupovala s veľkým enthusiasmom aj vďaka M. Wasikovski, ktorú v hereckých polohách z čias minulých jednoznačne žeriem! Crimson Peak je určite lážo-plážo záležitosť, nikam sa neponáhľa, žiaden stres, ťahavé scény, netlačí na pílu, taká pohodička, ktorá však pri stopáži takmer dvoch hodín môže pôsobiť "zľahka" ubíjajúco. Ja osobne som sa väčšinu filmu v tej pomalosti a predovšetkým temnosti starého domu rochnila. Po tejto stránke nemám veľmi čo vytýkať, avšak poblematicky na mňa pôsobila hororová časť, ktorá skôr nebola ako bola hororová. Snaha bola, mne na strunu nezabrnkala teda ani oblúkom, čomu nepomáhali najmä tie kadejaké "výjavy". Ak by som teda šla po postavách, deji a vizuálnej stránke tak ok, hororové vložky to v tomto prípade skôr narušovali. ()

Hepy13

Hned ty strašidelné náznaky na začátku jako by si pomaličku vytvářeli červenou půdu pro následující fantasy jízdu. A celý film jsem měl pocit že čekám na něco velkého, na velké odhalení něčeho co diváka totálně zmrazí, a ono pořád nic a nic, až byl najednou konec. Když to zpětně zhodnotim, tak až na to tento nedostatek Purpurový vrch nebyl zlý. A třeba takový Tom Hiddlestone je pro žánr fantasy/horror jak vymalovanej. A na jednu věc z tohoto filmu určitě nezapomenu, a to byl ten creepy house. Pravděpodobně jeden z nejstrašidelněji vypadajících filmových domů. ()

holyterry

Na to že Purpurový vrch je z roku 2015 má velmi špatné vizuální efekty. Nejsou ani trošku uvěřitelné a pro mě upřímně i nesledovatelné. Herecké výkony, samotní herci a nebo příběh mi nepřipadali tak nesnesitelné ba naopak. Purpurový vrch je gotický horor tudíž v něm musí být i vpletena milostná zápletka která mě ani moc nezaujala a nebavila mě. Taky když zemřeli důležitější postavy nebylo mi ani trošku líto a bylo mi to upřímně jedno. Což pro moji osobu značí že film není moc dobrý. Film je celkem průměrný ale litovala jsem že jsem za lístky do kina na tento film zaplatila. ()

MIMI.kry

O této kouzelné gotické romanci se mluví jako o hororu pro ženy, který otrlého hororového fanouška nemůže ani pořádně vyděsit, ani ohromit gore efekty. A právě ona umírněná a romantická linka se mi na něm právě líbí. Nepopírám, že zvláště první půlhodina, složená například snad z několikaminutového společenského tance a jiných nepodstatnějších akcí, zbržďuje děj. Na druhou stranu diváka naladí na vztahovou strunu a fanoušci upřednostňující jiný tip strašidelných filmů mohou včas přeladit program na drsnější podívanou. Vystřižené scény z filmu napovídají, že původně se mělo jednat o sofistikovanější příběh. Nakonec se ho však rozhodli zjednodušit, což z mého úhlu pohledu ubližuje filmu mnohem víc než absence dvouhodinových jatek. Film má navíc nějaké logické chybičky, ovšem v tomto žánru se dají odpustit. Přestože není vyladěný do naprosté dokonalosti, patří mezi mé nejoblíbenější hororové filmy. Od příjezdu postav na panství zvaného Purpurový vrch dostává dílo dramatičtější spád. Velmi se mi líbila vymazlenější vizuální stránka, oceňuji snahu alespoň o malé načrtnutí psychologie postav a podnětů k přemýšlění, které jsou stravitelné pro běžné diváky. Jsem moc ráda, že vznikají i filmy pro umírněnější fandy strašidelných příběhů, kteří víc než diskuze o digitálních přeludech těší kouzelná atmosféra venkovských sídel a vztahovej rámec tří lidí, kteří se ocitli v těžké situaci. Sečteno podtrženo, jedná se o příjemný mysteriózní slaďák. Je dobře, že hlavní mužskou postavu ztvárnil herec Tom Hiddleston, oblíbenec několika divaček, které znám. Sama si neumím představit jiného herce než jeho, role mu dobře sedla. Výběr hlavních herců je velkým plusem filmu ( Mia Wasikowska, Jessica Chastain). Zamlouval se mi i Charlie Hunnam v roli spisovatelčina oddaného přítele. Škoda, že postavy nedostaly větší prostor, příběh se neponořil do intelektuálně vymazlenější hloubky, neřku-li do nepovrchní studie šílenství a průzkumu netypických vztahů. Je to prostě především tajemná oddechovka pro ženy. ()

DaeGurth

Chtěl jsem ten film mít rád, ale nějak to celé nefungovalo. Ta dívka mi byla cizí, mužská postava příliš unylá... ovšem vše ostatní vypadalo skvěle. Jen ten pocit chyběl. ()

Saur.us

Del Toro umí zrežírovat krásný obraz ale neumí ho oživit duchaplnou hloubkou. Duchů plna sice byla ale duchaplná už ne. Tuctová mysteriózně-duchařská záležitost, která ani v jednom z žánrů nepředstavuje nic inovativního nebo nadprůměrného se navíc v těch nejsilnějších hororových momentech drží celý film vzorce opakování, které tím (nebýt neustálých otravných lekaček), zabíjí veškeré napětí spojené s tímto žánrem. Co se ale týče krásných obrazů, Del Torův cit pro barvy, světlo a stín, stavbu kulis nebo pro zvukovou stránku, jde o naprostou nádheru filmařského umění. Purpurový vrch, nasáklý všudepřítomným krvavě rudým jílem, jemné vzdechy nebo hlasitý řev umírajícího viktoránského sídla. Gore je pak u něho samozřejmostí. Audiovizuální nádhera, která ještě víc vyzní na pořádném plátně s kvalitním prostorovým zvukem. Del Toro se navíc vytasil s vynikajícím hereckým ansáblem v čele s úžasnou J. Chastain, která se snad pro roli mrchy narodila. Del Toro umí zrežírovat krásný obraz ale neumí ho oživit duchaplnou hloubkou. ()

vojtaz

Jako horor je to slabý a do jinýho žánru to má zase daleko, proto Purpurový vrch selhává na všech frontách. Buď si chcete pustit dobrý horor - pak vás tento zklame, nebo fantasy drama - pak to není úplně to, co hledáte. Co film zachraňuje jsou 2 věci (a proto 2*) - První: Herecké výkony - všechny 3 hlavní postavy naprosto parádní. A druhá: Ten barák ... ten teda je. Doufám, že v něm někdo natočí pořádnej horor, ten potenciál tam totiž je :-) 45% ()

adriane9

Mia Mia Mia! Ona má úžasné role šité přímo na tělo krom těch pár hodně mimo což jí odpouštím protože tyhle historické dámy umí neskutečně dobře hrát. Vždyť i tento snímek je tak trochu propojením Jany Eyre, kde si zahrála též hlavní roli. Crimson peak je hodně dobrý kousek, včetně kostýmů, výpravy, starého domu i kvalitního hereckého obsazení. Jako divák, který nemá rád horrory bych vypustila ten nápad udělat z duchů svinská monstra záběry kde jsou jsem protrpěla, ale to je můj problém, na kvalitě to u mě kleslo jen minimálně. Jedním slovem úžasná podívaná! ()

Matli

Jakmile jsem se dozvěděl, že Del Toro chystá horor, tak jsem byl jak na trní :-) Žádné zklamání to není, ale pecka taky ne. Neříkám, že bych se nějak bál nebo lekal, ale to zpracování je parádní, nebál bych se říct, že celý film je umělecké dílo, hlavně interiér hlavního domu. A když si člověk doma udělá tu správnou atmosféru, tak z těch duchů bude běhat i mráz po zádech. 70% ()

warrenur

Film ma nadherne farby, prostredia, zvukove kulisy a par pozeratelnych hercov. Atmosfera a zvysok "hereckeho" ansamblu vsak "pokulhava" a hoci obcasne horrorove vyjavy aj maju grady, akasi rozpravkova "stupidita" konania ustrednych postav mi zazitok kazila a ja som si stale myslel, ze pozeram film na styl Jany Eyrovej. Technickej kvalite, ako som uz spominal nie je co vytknut, aspon teda mne ta presaturovanost a vystrednosti rozpadajuceho sa sidla, celkom sadli. Avsak, to ostatne, nic moc. Pre mna bol film znacnym sklamanim, este ze som jeho kino-projekciu nestihol. Objektivne je to na takych 45%, urobte si obraz sami. Istotne to vsak neni film, ktory by som odporucal. ()

zahadum

Výprava, kostýmy a kamera ako v reklamnom klipe .... atmosféra filmu a celkovo príbeh strašne predvídateľný a koniec bol vyslovene nehodiaci sa....škoda ()

TheHofi

Na Purpurový vrch jsem šel do kina s obrovským nadšením, protože Guillermo del Toro má s horory zkušenosti, jak režisér i jako producent. Jeho Princ bez království nebo Faunův labyrint, které si režíroval jsou skvělé a i když měli nízký rozpočet, tak tato dílka vypadá skvěle. Purpurový vrch pro mě nemohl dopadnout jinak, než na výbornou. Z hereckého obsazení asi nejvíce vyčnívá herečka Jessica Chastain,která si svojí zákeřnou roli zahrála skvěle. Kostýmy jsou na výborné úrovní a vizuální efekty také. Duchové, kteří se ve filmu vyskytují jsou vážně strašidelní a připomínají právě ducha z filmu Princ bez království. Za mě to je jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl a doporučuji ho. ()

Bozvav

Velké, hezky natočené nic. Až na pár lekaček dosti fádní. Při tak slušném obsazení se z toho dalo vytřískat mnohem více. za mne 50%. ()

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze