poster

Posel z Liptákova (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 1997, 100 min

Scénář:

Zdeněk Svěrák (divadelní hra)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  ****

  Posel z Liptákova: Posel světla: Hra z budoucnosti. Nadávka z doby minulé: Průduch!!! Kapesní baterky. Seminář I. : Výprava do Cimrmanova Liptákova. Co řekla kronika města. Posel z Liptákova: Vizionář: Hra se smrtí. Smrtka odchází: Tak na shledanou... Seminář II. : Univerzální ptakopysk Jindra(17.2.2009)

 • stration
  *****

  Geniální. Dokonce jsem neváhal a za hříšný prachy koupil dárkovou edici všech her. U některých se směju víc, u některých míň. Ale směju se vždycky, vždycky mám dobrou náladu a nevěřícně kroutím hlavou, kde na to chodí. Tolik nápadů, odkazů, parafrází a chytrosti jsem snad nikde jinde neměl tu čest vidět. "Počasí nám přálo..."(27.4.2009)

 • ajuska
  *****

  Tentokrát dvě kratší hry a tak i seminář rozdělený na dvě půlky, to však vůbec nevadí. Vizionář i Posel světla nepostrádají nic z Cimrmanovského humoru a i seminář, ve kterém jsme se hlavně dozvěděli, že tam jeli autem a cestou brali benzín, je podařený. Bavila jsem se od začátku do konce.(21.12.2006)

 • Frenegonda
  *****

  PETR NĚCO ČERVENÝHO BEZRUČ(10.1.2008)

 • Sinn
  ****

  Vzhledem ke svému studiu v Tanvaldu je pro mě tohle představení taková srdcovka. Cimrmanovci ji přijíždí každoročně předvést a vždy je to paráda. Je to navíc trochu raritka, dostává se nám dvojí porce jak přednášek, tak také her. Ta první, hra z budoucnosti, je roztomile zábavná. Druhá, Vizionář, je trochu kratší, ale o to zajímavější. Také zábavná, ale Smoljakův závěrečný úsměv do publika při jeho "nashledanou" je zlehka strašidelný. Skvělé představení.(16.2.2011)

 • - Během úvodní přednášky v části, kdy Ladislav Smoljak cituje zápis z roku 1902 z místní kroniky řekne: "Manželům Henleinovým se narodil syn Konrad", to je ale špatně, protože Konrad Heinlein se narodil roku 1898 ve Vratislavicích nad Nisou. (Jurkodak1)

 • - Miloni Čepelkovi se hra natolik nelíbila, že dokonce odmítl v ní hrát a bylo mu vyhověno. Časem jí ovšem přišel na chuť. (Kulmon)

 • - Liptákov není smyšlená obec, jde o jiný název pro Ferdinandov u Hejnice. (Frontie)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace