Reklama

Reklama

Zlatokopové na divoké řece

(TV film)
  • Česko Zlatokopové (více)

Obsahy(1)

Dobrodužný příběh pro celou rodinu začíná v padesátých letech 19. století, kdy Amerikou zmítala zlatá horečka a ovdovělá, notně tvrdohlavá Arvella Whipple se roku 1849 rozhodla opustit svůj domov v Massachusetts a navzdory panujícím zvyklostem se pustit do chlapského podniku, totiž vydat se na západ do Kalifornie jako zlatokop. Zatímco její malý syn je v jejich novém domově, drsném zlatokopeckém městečku Lucky Diggins, šťastný, její nejstarší dcera, dvanáctiletá California však s matčiným rozhodnutím a tak zásadní změnou života nesouhlasí a svou nenávistí k novému životu se vůbec netají. Dokonce odmítne své jméno, protože nechce mít s Kalifornií nic společného a začne si říkat Lucy. Netouží po každodenním dobrodružství v divočině, zato jí chybí její starý domov, pohodlí, vzdělaná společnost a život v Massachusetts, kde mohla navštěvovat pořádnou školu a číst knihy v knihovně. Arvella si v městečku otevře malou jídelnu, ve které se Lucy seznamuje s řadou místních, často poněkud svérázných obyvatel. Prostitutkou Sophií, kazatelem Clydem Claymorem, šerifem Wilfordem Brimleym, kovbojským básníkem Amosem Froggem, kterému ovšem místní přezdívají Chřestýš Jake, nebo citlivým misionářem Jonasem Scatterem, který se brzy do Arvelly zamiluje. Lucy musí matce pomáhat s prací v jídelně, ve volných chvílích pak čte své milované knihy a neustále přemýšlí, jak najít cestu, která by ji zavedla zpět do Massachusetts. A přece se navzdory všemu i ona časem možná přesvědčí, že její matka možná není tak pošetilá, jak se jí zdá, a že Kalifornie možná není jen špinavá blátivá díra, kterou se zdá být na první pohled. Během jarních a letních měsíců se setká nejen se smrtí, ale také s tajemstvím, předsudky, dobrem i zlem, které ji společně s novými přáteli pomáhají najít cestu labyrintem dospívání, konflikty s matkou i zklamáním. Učí se věřit v sebe, bojovat s nepřízní, překážkami a dospíváním. A když se jí nakonec naskytne příležitost naplnit svůj sen a vrátit se na východ, udělá Lucy rozhodnutí, které překvapí každého, dokonce i ji samotnou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (5)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Glenn Close je pre mna urcite postatne lepsia herecka nez cela Jane Seymour aj so svojou  Dochtorkou Kvinonou.  Serial dochtorka Kvinova  priklusal na nase obrazovky spolu so sajrajtami typu Simplemente Maria a Esmeralda - ako jo, vtedy to bolo novum, nieco nove Po okresoch na Severu a tetke zapultovej. Proste Western, Indiani, hory a lesy, Sully ci jaxa ten chlap volal a Jane Seymour. Spominany serial mal aj silny moralno -vychovny efekt, kde velkym pruserom bolo, ze maly Brajen doniesol 5 -ku z matematiky. Tak to tuto nehrozi. herecka Glenn Close /Air Force/ sice nema herecky talent ako moje milovane herecky ako Gloria Swanson alebo Ritka Hayworthova, no urcite ju mam ovela radsej ako Jane Seymour. Uz len z principu su 50. roky 19. storocia vyborny namet na film, drsne zlatokopecke mestecko, hory a lesy takmer vsade, velka laska. Sympatickym sposobom sa riesi to, ze Kalifornia 50. rokov 19. storocia nemusi byt len spinava zablatena diera, ako sa na prvy pohlad zdalo. Nie je vsetko zlato, co sa blysti, ze jo  : 68 % ()

tron 

všechny recenze uživatele

Glenn Closeovú (PRIRODZENÝ TALENT, AIR FORCE ONE) pokladám s Meryl Streepovou, Scarlett Johanssonovou alebo Keirou Knightleyovou za jednu z najväčších herečiek, nech už si pod tým predstavujete čokoľvek. Vlastne ma ani neprekvapilo, že sa jej knižka Karen Cushmanovej o vdove s deťmi, prichádzajúcimi do nevábnej časti Divokého Západu, zapáčila natoľko, že sa ju rozhodla kryť z pozície šéfky výroby a do podporných rolí zlanárila takých dobrých hercov, akými sú/boli Robert Pastorelli (nezabudnuteľný maliar zo sitkomu „Murphy Brownová“, LIKVIDÁTOR) a Bruce McGill (POSLEDNÝ SKAUT, MÔJ BRATRANEC VINNY). Výsledkom je v dobrom "obyčajný" a fajn rodinný western, ktorému len záverečný pokus o nerealisticky civilizovaný súd uberá body k dobru (neverím, že to v tých dobách mohlo prebiehať TAKTO). ()

Reklama

TO 

všechny recenze uživatele

Pro mě je nejzajímavější, že se celý film soustřeďuje pouze na postavu ztvárněnou Jenou Malone a není to jen další z řady obligátních televizních westernů. Příběh, co dívka prožívá, je tak trochu o všem a zároveň o ničem respektive každou chvíli o něčem jiném, ale o zlatokopech téměř vůbec. ()

ripo 

všechny recenze uživatele

Doktorka Quinnová za mladých čias .... Respektíve : ak sa vám ten seriál nepáčil, toto je to isté zhustené do 90 minút ... ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Nebudem to okecávať. Prečo som pozeral tento film? Dve odpovede: Jena Malone (jo, Gretchen je navždy v mojom srdci) a Meat Loaf (I would do anything for love, but I won't do that...). A: Jeny som sa dočkal a užil som si ju .... a Meat Loafa ani nie (vo filme bol sporadicky a mal na sebe blbé fúzy). Ale všetko mi vynahradil príjemný herecký výkon predstaviteľa kazateľa, krásna výprava a celkom dobrá western hudba. Ballad of Lucy Whipple je príjemný televízny film. Tam aj patrí. Ráno v sobotu o 10:50 nemôže uškodiť a ja preto možno dávam trochu precenené hodnotenie. Ja som sa bavil ... ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama