Džinró

• Japonsko Jin-Rō (více)

Jin-Roh je velmi temný animovaný film, který se odehrává v době nepokojů roku 1960 v Tokiu v alternativní historii. Proto jsou vytvořeny zvláštní policejní síly, Capitol Police Organization (CAPO). Uvnitř CAPO je speciální jednotka, která plní tu nejtěžší práci. Někteří z mužů v této speciální jednotce tvoří podle pověstí strážnou skupinu s názvem Vlčí brigáda. Hlavní hrdina Fuse, člen této speciální jednotky, je svědkem, jak se před ním odpálí mladá dívka, která byla členkou teroristické skupiny. Později potkává sestru této dívky a začne být ovlivňován city. Očekáváte, že celý film budete provázeni trápením hrdiny až k šťastnému konci? (Jigvell)

honajz2

Určitý potenciál v tom je, navíc se ho povedlo částečně vyplnit, ale zároveň to mělo na víc. A zapracovat to mělo nejen na příběhu, ale i na psychologii postav, promyšlenosti světa a atmosféře, která v tom sice byla, ale zároveň postrádala nějakou větší sílu. Vůbec, silných scén je tu skutečně poskrovnu a navíc by tomu slušel lepší závěr. No a kdyby tam ta paralela na Červenou Karkulku nepůsobila tak moc na sílu a buď z toho přirozeněji vyplývala nebo naopak vůbec, udělal by režisér asi nejlíp. Popravdě se mi snáz vyjmenovávají zápory než klady, které ale Jin-Ro skutečně má, jen to pro mě ve finále byl tak průměrný zážitek, že nevidím důvod je zde vyjmenovávat - navíc to jsou dost obecné věci ohledně zápletky, která je sama o sobě celkem zajímavá apod... 3* ()

MrPierc

Romantický i dramatický špionážní příběh odehrávající se v policejním státě. Speciální armádní jednotky zde velmi silně evokují svojí zbrojí německá SS komanda a jsou stejně nemilosrdná. Příběh je hlavně o jednom páru, který si k sobě postupně nachází cestu i když kolem zuří občanská válka. Animace je nádherná a je vše vyvedené ve vybledlých barvách, aby to připomínalo válku, beznaděj, nedůvěru. Po slibném začátku a snovém pojetí se ale příběh začne zbytečně trivializovat a místo dalších snů se přestoupí na špionážní zápletku, která mi do příběhu vůbec nesedla. Čekal jsem alespoň, že konec bude nějak převratný. Bohužel ne, ale i tak to bylo zajímavé a někdy až moc depresivní. ()

ZIASystems

Dle mého názoru jeden z nejzajímavějších anime filmů. Příběh se odehrává v současném, ovšem alternativním Japonsku (jak by asi vypadalo kdyby Japonci neprohráli WW2) . Zemi zmítají protesty a terorismus. Hlavní hrdina je příslušník speciálního protiteroristického komanda, který si uvědomí, že balancuje na tenké hraně mezi člověkem a zvířetem a... navíc se zamiluje - do sestry mladé dívky, která jeho vinou zemřela při poslední akci. Netuší ovšem, že se stal figurkou v kruté politické hře, která chce zneužít jeho momentální slabosti k protistátní akci. Na rozdíl od jiných anime filmů zde najdeme relativně realistický styl kresby a také nádhernou hudbu Hajime Mizoguchiho. ()

LeoH

Působivé noirové obrázky vtahují, náznaky alternativní historie přítomné hlavně v občasném použití němčiny dodávají lehké tajemno, dívčí hlásek předčítající Rotkäppchen v drsné předgrimmovské verzi zamrazí v kostech, jenže neohrabaně zašmodrchané soupeření několika tajných organizací moc nemotivuje k rozplétání a ledově studené melodrama ani romantizovaný militarismus nerozechvěly moje evropské srdíčko natolik, aby se ho dějové a emoční zvraty nějak podstatně dotkly. Nedá se to ale v žádném případě odmávnout jako spotřební brak a synek, který nám to doma pustil, si v tom ve svých citlivých čtrnácti to intenzivní našel. ()

wer4

Žiaľ, znovu sa utvrdzujem v názore, že animované filmy nie sú nič pre mňa. Ešte pochopím, keď ide o rozprávku pre deti, ale točiť "film" pre dospelých v animovanej podobe, navyše, ak chýba kvalitný príbeh, hmm. Nepatrím medzi vyvolených a asi ani nikdy nenájdem potešenie v tomto druhu filmov. ()

ywo666

Musím sa priznať, že som to na 100% nepochopil, lebo som to pozeral s anglickými titulkami. Skúsim ešte po našom. Každopádne film ohodnotím. Už dlho mi neprišlo niečo tak nevyrovnané ako tento film. Miestami sa objavujú silné, dokonca až úžasné scény, príslušníci, špeciálnej jednotky sú pre mňa úplne boží. Úvodná scéna s Fusem a mladou teroristkou je dokonalá. Koniec tiež rovnako drsný. Atmosféra parádna. Môžem sa len pridať k ostatným, že slovo temný naozaj vystihuje tento film. Negatíva. Potenciál obrnených príslušníkov nevyužitý naplno. Silné scény často striedala nuda. Proste to mohlo byť ešte lepšie. Mohlo to byť o máličko temnejšie a tiež aspoň o trošku akčnejšie. Nie moc. Len trošku. Tiež ma celkom zaujal režim v ktorom sa príbeh odohrával a mohol byť viac rozobraný. Každopádne ale slušný zážitok. Po druhom pozretí možno zmením hodnotenie. ()

VanTom

Sice "jenom" scénář a předloha, ale stejně vypadá jako typický autorský film Mamoru Ošiiho (Ghost in the Shell, The Sky Crawlers): pomalé, zahloubané tempo, vyprávějící komplikovaně a metaforicky o vážných a temných věcech (terorismus a jeho potlačování, manipulace, konspirace, obětování); také však překombinovanost a nedostatečný spád. Animace je neskutečně na výši, hlavně reálné pohyby a výrazy postav. ()

Spock

Další zajímavý přírůstek do mé kolekce viděných japonských anime. Tentokrát diváka čeká příběh s nádechem velké konspirace a boje několika vládních bezpečnostních složek proti v sobě. V celém tom, pro mě, vykonstruovaném ději, máme obě dvě hlavní postavy, Červenou Karkulku a vlka, až uvidíte film, tak pochopíte. Jsou jako dvě figurky, které se náhodně potkaly v nesprávnou dobu na nesprávném místě, přes velké sympatie se stávají obětí své minulosti a přirozenosti, to co jsou nezmění, možná v dalším životě. V hodně věcech je příběh inspirativní a má několik „skrytých zákoutí“, ty jsou naplněné alegorií a setkáváme se s nimi v představách a snech hlavního hrdiny. Nebýt toho trochu zamotaného děje, dal bych plné hodnocení. ()

Pecival

Úvod i celkový námět ze začátku vypadá hodně slibně - zuřící guerillová válka ve městě, politické intriky, boj o moc, podvody. Celkově mě to ale příliš nechytlo, rozjíždí se to příliš pomalu a občas mi to přišlo trochu zmatečné. Příběh není celkově úplně marný, zvláště v poslední třetině, ale to už je příliš pozdě a navíc po každém zajímavějším kousku děje, přichází deset minut vaty. ()

NALBERTik

První anime, které mě sklamalo.... Teda grafika, hudba super, jako vždy, ale ten příběh....prostě sem se u něj nudil...možná to bylo tím že to bylo na programu až jako poslední na animeFestu, ale s mým hodnocením už to nic nezmění... ()

Reanimated

Jin-Roh je velmi pochmurná alegorie a celkem těžké pokoukání. Okiura ale skvěle ukočíroval Oshiiho proud myšlenek. Což sám Oshii mnohdy nezvládá, když své scénáře realizuje (viz Innocence). Výsledkem je unikátní klenot zářící temným svitem mnoha fazet. ()

Corpsegrinder

Na první pohled je Jin-Roh trochu zavádějící neboť může navodit dojem že se jedná o akční nářez s maskovaným komandem, ve skutečnosti jde ale o pomalý konspirační drama kde akce není ani 10 minut. Odehrává se v alternativních 50. letech kde zřejmě Německo vyhrálo válku (Japonci používají německou techniku, knížky jsou německy atd.) a země se snaží dostat z poválečný ekonomický krize, na pořádek dohlíží japonská VB která se ovšem o svou práci dělí se speciální jednotkou Kerberos jejíž členem je i hlavní postava, a ta nakonec tu křehkou rovnováhu naruší. V podstatě se jedná o jedno z posledních kvalitních anime 90. let, s nádhernou animací, hudbou a smyslem pro detail. První polovina se možná sice trochu vleče, jakmile ovšem začnou na povrch vyplouvat odhalení a pravdy tak se z toho stává hodně dusný a extrémně depresivní drama který divákovi nemilosrdně servíruje krutost a beznaděj kterejma si zdejší postavy prochází, se závěrem po kterým vám veselo nebude. Líbilo. ()

Dunadan

''Nie sme ľudia prezlečení za psov, sme vlci zamaskovaní ako ľudia'' ..alebo keď za príbehom stojí famózny Mamoru Ošii (Ghost in the Shell), mal by si zbystriť pozornosť. Jin-Rō je pomerne pomalým, no o to viac temným a myšlienkovo podmanivým thrillerom, ktorý sa navyše môže pochváliť skvelým vizuálom aj hudobným doprovodom (tá záverečná bodka!). 9/10 ()

Horak

Skvela animace, ale pribeh mi prilis nesednul. Prilis konspiraci vsech proti vsem bere filmu spad, ktery nezachrani ani konecne dramaticke rozuzleni.71% ()

Derny

Špionážní thriller trochu jinak. Musím říct, že ve chvíli, kdy jsem překonal tu táhlost, pohltila mě zvláštně melancholická poetika filmu. Ta byla dílem především mdlé a statické animace (v pozitivním slova smyslu), zároveň i temnotou příběhu a jeho osudovostí. Působivé byly úderné zvraty, které díky oné statice a pomalosti o to více vynikly. ()

merigieren

Červená karkulka v japonském podání proložená myšenkou, zda by se vlk nemohl zamilovat do karkulky. Bohužel nemohl, šelma zůstane šelmou, na myslivce nečekejte :-) ()

fr3ak

Zvláštní psychologické drama ve kterém nechybí zrada, pochybné přátelství a samozřejmě láska. Vize vlků, kteří se "nemůžou dočkat" byla opravdu hrůzná a připravovala nás na velmi nepříjemné, přesto překvapivé finále. Asi se na to podruhé nepodívám. PS: Zajímalo by mě, jak se ten film líbil autorům akční FPS KillZone :-) ()

Radek.SCH

Původně očekávaná béčková střílečka se nekoná. Díky bohu. Vyprávění O Červené Karkulce tomu dodá zvláštní náboj, Fuseovy sny jsou neskutečné, nálada hodně depresivní. Jen mi trochu vadila úvodní „vysvětlovačka“ a celková alternativní historie, vlčí brigáda a podobné berličky. Vždyť něco podobného by se klidně mohlo odehrávat i v 98' v Tokiu. Spíš čekejte lidské drama a pomalé tempo, než cokoliv jiného. - 80 % ()