Reklama

Reklama

Zlomové okamžiky: Atomová bomba a studená válka

(seriál)
  • USA Turning Point: The Bomb and the Cold War
Trailer

VOD (1)

Epizody(9)

Obsahy(1)

Dokumentární seriál, který pomocí autentických výpovědí a komentářů světových osobností podrobně zkoumá zákulisí studené války i to, jak ovlivnila současný svět. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

Soundtrack 

všechny recenze uživatele

Na Vietnam War to nemá, přecejen toto téma bylo o hodně těžší uchopit a zasadit do celkového kontextu, někdy jsem tak měl pocit, že šlo spíš o takové epizodky, jako třeba s Lotyšskem nebo Čínou. Vietnam War byl epický dokument, který celou dobu směřoval od počátku k závěrečnému zakončení a působilo to trochu lépe. Na druhou stranu Cold War se téměř vůbec neopakuje, což se zase nedá úplně říct o Vietnam War. Každopádně oba dokumenty jsou fantastické a doufám, že se brzy dočkáme nějakých dalších podobných mnohahodinových eposů. ()

Ahsoka 

všechny recenze uživatele

Zoznámte sa, prosím, toto je 5-hviezdičkový pán Dokumentárny seriál ako lusk, ktorý sa snaží poukazovať na príčiny globálnych konfliktov súčasnosti v minulosti. Kvalitný, výborný študijný materiál a dovolím si povedať, že v dnešnej dobe povinné pozeranie pre všetky generácie. Prehľadná chronológia, mrazivé fakty, priamy svedkovia a ich dychberúce svedectvá dokonale naviazané na fantastickú zbierku záberov a fotografií, a to najdôležitejšie je až nečakane OBJEKTÍVNE spracovanie udalostí z pohľadu obsahu (kladné i záporné momenty oboch) aj z pohľadu minutáže pridelenej obom stranám studenej vojny. Navyše aj pomerne veľkorysý priestor pre strany, ktoré boli (sú) studenou vojnou ovplyvňované. Dokonalý dokumentárny seriál neexistuje, ale tento má k nemu veľmi blízko. „História sa neopakuje, ale rýmuje sa.“ (Mark Twain) ()

Reklama

mardun 

všechny recenze uživatele

Netflixův seriál "Turning Point: The Bomb and the Cold War" (2024) je fascinující ponoření do jednoho z nejzásadnějších období moderní historie. Tento dokumentární seriál nás zavádí do hlubin studené války, období napětí, strachu a politických her, které definovalo druhou polovinu 20. století. Díky promyšlené režii a mistrně sestavené naraci se divák ocitá přímo v centru událostí, které formovaly současný svět. Seriál vyniká svou schopností ukázat, že historie není černobílá. Přestože je zřejmé, že režiséři seriálu mají blíže k západnímu pohledu na události, dokáží představit komplexní obraz, ve kterém jsou rozhodnutí a akce obou stran prezentovány s pochopením pro jejich kontext a motivace. "Turning Point" neklade žádnou stranu za jednoznačného hrdinu nebo záporáka, ale snaží se o objektivní a mnohovrstevnatý pohled na historické události. Velmi strhující jsou zejména momenty, kdy seriál zkoumá lidské aspekty konfliktu. Rozhovory s očitými svědky, historiky a analytiky, doplněné o autentické archivní záběry, dodávají příběhům osobní rozměr a zesilují jejich emocionální dopad. Vizuálně je seriál zpracován s citem pro detail a historickou přesnost, což umožňuje divákům ještě hlubší ponoření do dané éry. "Turning Point: The Bomb and the Cold War" je tedy mimořádně poutavým a provokativním dílem, které nutí k zamyšlení nad složitostí lidských dějin. I když je zřejmé, že tvůrci mají bližší k západní perspektivě, nejedná se o jednostrannou propagandu. Naopak, seriál poskytuje komplexní pohled na konflikty, které formovaly naši nedávnou minulost, a připomíná, že v historii, stejně jako v životě, jsou věci často mnohem komplikovanější, než se na první pohled zdá. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Precizně vybroušený edukativní seriálový počin, v němž se dozvíme celou komplexní historii jaderných bomb. Za zmínku zde rovněž stojí přehršel dobových záběrů a především tolik potřebný kontext s novodobými událostmi. Pokud Vás tedy zajímají události vedoucí ke Studené válce, jejímu nervy drásajícímu průběhu a kýženému konci, tak tato série by Vám určitě neměla uniknout. Výborná práce! (Netflix) ()

celticek 

všechny recenze uživatele

Výborný dokument. Ač US produkce, hodně objektivní. Historický průřez od druhé světové, přes vývoj+krádež vynálezu atomové bomby, železnou oponu, operace CIA a pády režimů, zbrojení, studenou válku, karibskou krizi až po pád berlínské zdi, rozpad SSSR a bohužel i současný konflikt na Ukrajině. Snad i tentokrát budou lidé duchapřítomní jako v minulosti a nikdo to tlačítko nezmáčkne. Byl by to konec světa, jak ho známe. Tohle by měl vidět každý. ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama