Reklama

Reklama

Zlomové okamžiky: Atomová bomba a studená válka

(seriál)
  • USA Turning Point: The Bomb and the Cold War
Trailer

VOD (1)

Epizody(9)

Obsahy(1)

Dokumentární seriál, který pomocí autentických výpovědí a komentářů světových osobností podrobně zkoumá zákulisí studené války i to, jak ovlivnila současný svět. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

Soundtrack 

všechny recenze uživatele

Na Vietnam War to nemá, přecejen toto téma bylo o hodně těžší uchopit a zasadit do celkového kontextu, někdy jsem tak měl pocit, že šlo spíš o takové epizodky, jako třeba s Lotyšskem nebo Čínou. Vietnam War byl epický dokument, který celou dobu směřoval od počátku k závěrečnému zakončení a působilo to trochu lépe. Na druhou stranu Cold War se téměř vůbec neopakuje, což se zase nedá úplně říct o Vietnam War. Každopádně oba dokumenty jsou fantastické a doufám, že se brzy dočkáme nějakých dalších podobných mnohahodinových eposů. ()

celticek 

všechny recenze uživatele

Výborný dokument. Ač US produkce, hodně objektivní. Historický průřez od druhé světové, přes vývoj+krádež vynálezu atomové bomby, železnou oponu, operace CIA a pády režimů, zbrojení, studenou válku, karibskou krizi až po pád berlínské zdi, rozpad SSSR a bohužel i současný konflikt na Ukrajině. Snad i tentokrát budou lidé duchapřítomní jako v minulosti a nikdo to tlačítko nezmáčkne. Byl by to konec světa, jak ho známe. Tohle by měl vidět každý. ()

Reklama

mnp.3 

všechny recenze uživatele

Neprosto dechberoucí vysvětlení všech důležitých událostí a souvislostí od počátku studené války až po současnou válku na Ukrajině, včetně pochodů současného cara? Pak se podívejte na tenhle dokument. Toto by měli povinně pouštět i ve školách jako ukázku naší nedávné historie (p.s. je neskutečné kolik náhod a drobností nás uchránilo od průsery nehorázných rozměrů, až z toho mrazí) ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Precizně vybroušený edukativní seriálový počin, v němž se dozvíme celou komplexní historii jaderných bomb. Za zmínku zde rovněž stojí přehršel dobových záběrů a především tolik potřebný kontext s novodobými událostmi. Pokud Vás tedy zajímají události vedoucí ke Studené válce, jejímu nervy drásajícímu průběhu a kýženému konci, tak tato série by Vám určitě neměla uniknout. Výborná práce! (Netflix) ()

kobejn 

všechny recenze uživatele

Z historie by se člověk měl poučit, ale jediný co nakonec zjístíte, že se člověk nechce poučovat, ale chce jí opakovat a znovu dělat ty stejný věci, který jsme už odsoudili. A tak se to děje znovu a pořád dokola, i když si každej přeje, aby se to neopakovalo. Ale současný lidi kašlou na minulost a na historii a chtějí si to dělat po svym, čimž opakujou už to, co se stalo. Takže Hitler a druhá světová před 100 lety se nyní opakuje díky Putinovi a to, co se děje dnes je opakováním toho, co se už dělo a čeká nás to samý. Bude se muset znovu stát to, co se stalo, aby to zas dopadlo tak, jak to už dopadlo jednou, mnohokrát. Putina a jeho tým bysme nakonec měli odsoudit a postavit ke zdi nebo jim dát provaz. Pak bude zase chvíli klid, než příde další diktátor a bude se to zase opakovat. Opakování není matka moudrosti. Nic se nenaučíme, vždycky se najde někdo, kdo to bude chtít zase zkusit. Když sledujete tendle dokument, tak takovýdle myšlenky vás napadaj, nebo aspoň mě. Válka na Ukrajině neskončí sama, ale dokud jedna strana nevyhraje. Nakonec to dopadne jak v druhý světový, chtě nechtě se bude muset celej svět zapojit do války, aby jedna strana vyhrála. Doufejme, že to bude ta správná strana. Zatím to tak vždycky dopadlo. Ale jednou to nemusí dopadnout. Ale snad to dobře dopadne. Pro nás, né pro Putina. Snad to skončí tak, že Putina a jeho bandu postaví ke zdi nebo pověšej. Pak to bude happyend. ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama