Na nebesích propukla válka. Hordy zrádcovských andělů, vedených nemilosrdným Gabrielem, se vydají na zem zničit lidské pokolení. Thomas Dagget koketoval před časem s kněžským rouchem, ale posléze se stal tvrdým losangelským policistou. Nyní vyšetřuje vraždu muže a při jeho identifikaci objeví několik nezvyklých věcí : potrhanou bibli zašitou v šatech, nekrolog o usmrceném plukovníkovi v arizonských novinách a exemplář knihy, adresovaný nebesům. Dagget se proto vydává do Arizony, kde se nachází i Gabrielův protivník Simon. Všichni se zajímají o mrtvého plukovníka, všichni chtějí ukořistit jeho duši. Přenese se válka z nebes na Zemi? (oficiální text distributora)

Brooks

Constantine pre chudobných. Mytológia je zaujímavá, s nadhľadom hrajúci Walken a Mortensen sú top, ale ako celok pôsobí The Prophecy veľmi hybridne, divoko a nie úplne zvládnuto. ()

intro

Celkem dobře podaný horor s tématikou zlobivých andílků a vynikajícími hlavními postavami. Jen si myslím, že víc prostoru měl dostat Viggo Mortensen. No já dávám 65%. ()

CrazymanM

Jsem překvapen,jak to byl kvalitní film a divím se,že jsem ho ještě nikdy neviděl.Vyzdvihl bych zejména herecké výkony a zajímavý námět a myslím,že film je mnohem kvalitnější,než podobné Legie nebo Gabriel,anděl pomsty!A to měl v době vzniku jistě méně možností ohledně vizuálních triků. ()

DooFooS

Nebýt Christophera Walkena, asi bych to nedokoukal. Než se děj filmu přesunul kamsi do Arizony, neměl jsem s ním sebemenší problém - dialogy trochu vázli, ale byly vyvážený sarkastickým humorem. V Arizoně jde pak do háje ouplně všechno (až na Walkena). Neumím si představit důvod, že bych se na ten film chtěl podívat ještě jednou. ()

Cerebrum

Když se vyskytnou dva takhle rozkošně nechutní záporáci, které navíc hrají Christopher Walken a Aragorn, tak prostě musíte filmu odpustit všechny chyby - především zastaralé triky nebo zkratkovitost - a vychutnat si poměrně vyváženou a dost zábavnou jízdu ve stylu Johna Constantinea. ()

spawnxp

Film má úroveň, jak technicky (pěkna kamera) tak castingem - Walken hraje opravdu s nadhledem, jedna z jeho nejlepších rolí. Příjemná, možná až příliš poklidná (málo akční) zábava... ()

Bohulib

Ze začátku to vypadalo celkem dobře, ale časem se objevily nějaké nelogičnosti a nezodpovězené otázky, které způsobily, že jsem dal jen dvě hvězdičky. Jako největší blbost mi přišlo to, že Gabriel si musí shánět řidiče, když se chce někam dostat. ()

Yamatosan

Kdepak, ani vychvalovaný Walken to moc nepotahal, Motrensenův Morningstar je celkem zábavný, ale jako celek je to hrozně slabé. ()

JARDAHONDA

"A byli andělé, co nesnesli povýšení člověka nad ně samotné. Tak Lucifer povstal proti armádě archanděla Michaela a počala druhá válka na nebi... " (Apokalypsa). Mysteriózní, poněkud temnou fantasy zdobí herecké výkony hlavních představitelů Christophera Walkena, Erika Stoltze a Amandy Plummer. Trojlístek, který společně zářil již v kultovní story Quentina Tarantina. Nevšední film, který neurazí ani nenadchne. Chválím, podařený scénář a skvělé herce, jinak klasický průměr 50 % ()

ELFKA.84

Film vyloženě pro fanoušky tohoto žánru mezi které se řadím, tudíž dávám plný počet i když slabiny tu byly. V podstatě místo svižného děje tu dřely Simon s Gabrielem a Luciferem ( úžasní herci!) , kteří udrželi pozornost diváka. Nicméně, nikde nemůžu najít předcházející díl. Poradí mi někdo ? ()

pretorij

Prominte ale ne. Hudba je jako bych ji delal sam. A je to vubec takove nejake nedodelane. Za tema a par slibnych momentu 2* ()