poster

Boží armáda

 • Česko

  Proroctví - Boží armáda

 • USA

  The Prophecy

 • anglický

  God's Army

 • Austrálie

  The Prophecy

 • Kanada

  The Prophecy

 • Velká Británie

  The Prophecy

Horor / Thriller / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1995, 98 min

 • type_B
  *****

  Jeden z filmů, které jsou mystické, a přitom ne lacině ezoterické. Nejsem vzdělán v teologii ani angelologii, leč vypadá to, že si autoři o tématu i něco nastudovali. Skutečně nejde ani tak o akci a o strach, jako o stále přítomnou otázku víry a o otázku po pravé povaze věcí, kterou zná jen On. Nejedná se o horor/thriller v pravém slova smyslu, i když detektivní zápletka je udělána velmi pěkně a dost dlouho je zakrýváno, kdo je kdo. (Pozoruhodný je zde paralelismus motivů - rozkrývání vraždy má analogii v rozkrývání řádu světa, jenž se manifestuje jako chaos.) Příjemně potemnělá atmosféra a starozákonní vyjadřování a chování Gabrielovo si zasluhují 5 zviezd.(10.2.2010)

 • fcreading
  ***

  " Myslím na prvú vojnu." Oblaky v plameňoch... Zničené tváre anjelou... " Ale nikdy som si nemyslel, že vojna môže opäť začať. A práveže začala, režisér Widen, nám predstavuje Božiu armádu, kde anjeli sa chystajú na zem zničiť ľudskú rasu. Hlavný anjel je Gabriel, ktorého ztvárnil Christopher Walken ( Dead Zone), Thomas Dagget, ktorého si zahral Koteas ( Apt Pupil ), ktorý sa ho snaží zastaviť. Zo snímku sa dalo rozhodne vyťažiť omnoho viac, takto nám už zostáva iba priemerné béčko, s príjemnou Virginiou Madsenovou 60 percet.(17.2.2009)

 • Klay
  ***

  Lehce zmatená hororová pohádka plná skvělých scénáristických i režijních nápadů rozhodně nabízí neotřelý přístup k látce, dobrou atmosféru (nikoliv hororovou) a předevšim charismatického záporáka Christophera Walkena. Bez jeho Gabriela se sympaticky zvrhlým smyslem pro humor by byl tenhle film sotva poloviční, protože celkově vzato je děj dost chatrnej a místy nezáživnej.(3.5.2007)

 • J*A*S*M
  ***

  Místy mi to přišlo ještě blbější, otravnější a naivnější než nedávná Legie, ale kdykoli se na scéně objeví Christopher Walken, kvalita prudce stoupá. Jeho zlotřilý archanděl Gabriel je naprosto skvělý. Celkově spíše lepší průměr, který nenaštve ani nenadchne.(14.5.2010)

 • masiko
  *****

  Už jste někdy měli dort, který nebyl zas tak dobrý, ale měl tak výbornou polevu, že jste ho zhltli a celkově vám moc chutnal? Přesně tak se to má s Prophecy. A co že je tou polevou? Christopher Walken. Jeho Gabriel je naprosto skvělý a to, jak vlastně nezasahuje do děje přímo a na scéně se objevuje krátce pouze kvůli zabíjení, doopravdy budí pěknou atmosféru. A navíc je na tomto dortu ještě třešinka navíc - Viggo Mortensen jako Ďábel (i když není tak ďábelský jako Stormare v Constantine). Každopádně je Prophecy velmi zajímavé a originální, stojí tedy za shlédnutí.(28.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace