Boží armáda

• Austrálie

• Kanada

Horor / Thriller / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1995, 98 min

Chlápek, kterej na to, že je anděl, je docela svině, kontra Lucifer, co je poměrně sympaťák a pokud vypadá jako Viggo Mortensen, tak zástupy křesťanek právě odhazují své krucifixy v dál, a mezi nimi taková ta bezvýznamná sebranka jménem lidstvo. A celek je ještě víc než součást částí, takže z toho vylezlo poměrně atmosférické a bez obtíží stravitelné béčko, skládající lidským opicím poklonu srovnatelnou s tou, kterou mi nedávno vysekl polovička volající z Bangkoku na dotaz, jako to tam vypadá: "Liebchen, jsou tady snad tisíce kurev, ale tobě se žádná nevyrovná!" A myslím, že jsem pochopila původ mnoha dětských neuróz a fobií; rodiče jim řekli, že nad nimi bdí andělé - no a jim se zjevil Christopher "celou svou existencí uctívá Boha, ale jedno křídlo má vždy zkropené krví" Walken...(14.10.2012)

Představte si, že jste na něčí oslavě narozenin a oslavenec vám hodinu a půl vypráví o tom, jaký chystá na konci ohňostroj. Takže pěkně natěšení vyleze před bar a on odpálí jednu petardu, která jen tak pšoukne a to je všechno. Takhle nějak jsem si připadal při sledování The Prophecy. To jsou celou dobu kecy o válce v nebi, mezi anděly a ďáblem a celé se to vyřeší nic moc soubojem jeden na jednoho (A ani Amorek si nevystřelí). Vlastně si ani nejsem jistý, co je The Prophecy vlastně za film. Horor? Detektivka? Od každého trochu, ale ani jedno bych se neodvažoval vyslovit nahlas, protože určujících prvků je tu poskromnu. Pochválit rozhodně musím zdařilý scénář a povedené herecké obsazení v čele s trojlístkem Stolz, Plummer a Walken (ten si film hodně užívá) z Pulp Fictionu. Palec nahoru samostatně pro Eliase Koatese. Rozhodně také stojí za zmínku několik vizuálně skvěle provedených záběrů (andělé na kůlech), kterých mohlo být ve filmu mnohem víc. The Prophecy je sice zajímavý film. Hlavně kvůli tomu, kdo je tady ten hodný a kdo zlý. Navíc je film krátký a svižný, ale boží zázrak rozhodně nečekejte. Novější Constantine je podstatně lepší.(22.6.2008)

Vcelku hodně slušná, povedená a zajímavá prácička, která v záplavě současného horroru možná neoplývá krvavými a vypjatě horrorovými scénami, přesto ale obsahuje promakaný, zajímavý a jistým způsobem originální příběh, výborně napsané a hlavně zahrané postavy (Walken je skvělý, Mortensen podává svůj nejlepší herecký výkon, má oblíbená Madsen překvapila tmavými vlasy - sluší jí to pořád stejně, Stoltz dostal zbytečně málo prostoru). Velmi příjemný zážitek. Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz(14.5.2011)

Místy mi to přišlo ještě blbější, otravnější a naivnější než nedávná Legie, ale kdykoli se na scéně objeví Christopher Walken, kvalita prudce stoupá. Jeho zlotřilý archanděl Gabriel je naprosto skvělý. Celkově spíše lepší průměr, který nenaštve ani nenadchne.(14.5.2010)

Jedná se o velice netradičně pojatý film s náboženským podtextem. Ve filmu najdete různé odkazy i postavy z bible, které režisér pojal svým osobitým stylem a ,,díky bohu, že to udělal‘‘. Postavu Gabriela zná asi každý. Už ve filmu Constantine z něj udělali padoucha. Zde ovšem tomu nasadil Widen korunu. Ti z vás, kdo jsou těžce věřící, by se asi na tento film dívat neměli. Christopher Walken se pro tuto roli snad narodil. Nikdo jiný by nedokázal tak dobře a přesvědčivě zahrát sobeckého, arogantního a rouhačského anděla, který chce zničit svět. Hlášky, kterými nás podaroval, jsou dobré jak v českém, tak i anglickém jazyce. Jedná se o velice povedený snímek, který je svým způsobem originální a těžce zapomenutelný. Bavíme se samozřejmě o prvním díle. Pokračování už tak úspěšné nejsou. 70%(16.4.2017)