Boží armáda

Scénografie:

Clark Hunter

Kostýmy:

Dana Allyson

" Myslím na prvú vojnu." Oblaky v plameňoch... Zničené tváre anjelou... " Ale nikdy som si nemyslel, že vojna môže opäť začať. A práveže začala, režisér Widen, nám predstavuje Božiu armádu, kde anjeli sa chystajú na zem zničiť ľudskú rasu. Hlavný anjel je Gabriel, ktorého ztvárnil Christopher Walken ( Dead Zone), Thomas Dagget, ktorého si zahral Koteas ( Apt Pupil ), ktorý sa ho snaží zastaviť. Zo snímku sa dalo rozhodne vyťažiť omnoho viac, takto nám už zostáva iba priemerné béčko, s príjemnou Virginiou Madsenovou 60 percet.(17.2.2009)

Lehce zmatená hororová pohádka plná skvělých scénáristických i režijních nápadů rozhodně nabízí neotřelý přístup k látce, dobrou atmosféru (nikoliv hororovou) a předevšim charismatického záporáka Christophera Walkena. Bez jeho Gabriela se sympaticky zvrhlým smyslem pro humor by byl tenhle film sotva poloviční, protože celkově vzato je děj dost chatrnej a místy nezáživnej.(3.5.2007)

• Nautila

I přes relativně zajímavý základ motivu a obsazení je The Prophecy podprůměr. Nebýt Walkena jako Gabriela a Mortensena jako samotného Lucifera (mimochodem, oba mají pár skvělých hlášek), tak není na co koukat. Tupé fádní dialogy, samotný příběh a jeho podání hloupé a naivní. Jestli vás ale tohle téma zaujalo, doporučuji komiksovou sérii Lucifer od Mikea Careyho s velmi podobným námětem.(26.4.2011)

Překvapivě dobrý fantasy thriller o válce mezi dvěma frakcemi andělů a jedné duši, která může vítězství zvrátit na tu či onu stranu. Christopher Walken byl jako archanděl Gabriel výtečný. Nejvíc mě dostávalo, jak si vždycky musel opatřit nějakýho ubožáka, kterej by za něj řídil, protože na Zemi nemohl používat křídla a byl jen o málo víc než člověk. Potěšil i Viggo Mortensen v malé, ale zasádní roli Lucifera. Na druhou stranu bych ocenil lepší atmosféru a gradaci jednotlivých scén, především dialogy policisty Daggeta s Gabrielem potažmo Luciferem. Nicméně já jsem s tím, co jsem viděl, spokojen. 75%(22.1.2010)

Ty čtyři hvězdičky dávám za originální nápad a herecké výkony. Musím se ale přiznat, že jako religionista jsem z tohoto filmu poněkud zmatena. Druhou válku andělů vyřeší běžným šamanským rituálem indiánská léčitelka? No asi provedu hlubší analýzu. Výborná hláška Vigga Mortensena v roli Lucifera:"Nebe může zůstat zavřené, já mám otevřeno stále. Dokonce i na Vánoce".(9.8.2009)