Melinda a Melinda

• Kanada

• Austrálie

Komedie / Drama

USA, 2004, 95 min

Uznávám, že Melinda a Melinda je na Woodyho slabší film, ale já si nemůžu pomoct. Ty intelektuály, řešící po newyorských kavárnách existenciální otázky za doprovodu jazzové hudby prostě žeru. Plusem je skvělý výkon Radhy Mitchellové, vtipné poznámky Willa Ferrella a celkový filosofický obsah či přesah či jak to nazvat, prostě ty výborné myšlenky o pomíjivosti života, o lásce, o náhodě a štěstí, podané tak, jak to umí jen náš milovaný neurotický obrýlený Žid.(4.2.2009)

Realizování filmu jako dvou verzí příběhu je skvělý a originální nápad, který určitě zaujme. Herecké výkony jsou výborné téměř u všech hlavních postav, ale přesto jsou stále o krok napřed Radha Mitchell se svojí dvojrolí a Will Ferrel, který opět exceluje a opravdu šikovně supluje "Woodyho jako herce". Myslel jsem si, že Woodyho styl je nenapodobitelný, ale Will mě přesvědčil o opaku. Absence Allena jako herce díky bohu neznamená jeho absenci jako režiséra, takže režie si drží vysoký allenovský standard. Bohužel komediální část pro mě byla o hodně lepší a zábavnější než část tragická, která mi přišla tak nějak roztříštěná a se střihem do části zábavné jsem se okamžitě začal bavit víc. Proto jen 4/5.(9.3.2008)

dvě ženy.. dvě melindy.. dva osudy.. dva pohledy na svět.. tragédie vs. komedie.. a situaci kolem melindy můžeme rozehrát..:o) nemám ráda filmy woodyho allena, kde hraje woody allen.. doslova trpim při pohledu na něj.. tady jsem byla ušetřena, aspoň tak.. film neurazí, film nenadchne.. a to je pro filmového fandu zoufale málo.. další šanci dám woodymu zase za pár let..(17.6.2008)

Scénář: Woody Allen .. Podstata života není komická. Je tragická. Na hrozné pravdě lidské existence není nic zábavného… Stačilo prvních pár minut, jen lehká vstupní konverzace, nástin a rozjetí zápletky .. no a Woody Allen mě pro tentokrát měl zcela ve své hrsti! Tvůrčí rozkol, jak pojmout jeden námět, je nám zde obrazně realizován v rovině tragické a komediální (symbol divadla). Povedené jsou obě roviny, i když tragická je svojí naléhavostí silně poutavá od začátku, ta romanticko-komediální nemá v úvodu tak slibné momenty. O to grandióznější a zcela typicky Allenovsky inteligentně vtipná je její poslední třetina. Skvělé a bohaté obsazení v každé roličce je samo o sobě dostatečnou zárukou poctivé podívané. Zvláštní vyzdvihnutí si přesto zaslouží Chiwetel Ejiofor, Will Ferrell (jenž zde dokonale zastupuje Woodyho archetyp smolařských postav) a zejména dvojitá Radha Mitchell, která zvláště svoji neurotickou polovičku zvládá perfektně. Žádná nadpozemská pecka, ale chytré, poctivé příběhy ze života nás, lidí. Lusk 85%.(29.10.2007)

Melindu a Melindu sprevádzali nie príliš nadšené recenzie, dokonca aj niektoré podpriemerné, takže som si vtedy povedal, že tento film z jeho tvorby oželiem. Lenže išiel raz v noci v televízii a bol som akurát hore, zbadal peknú Radhu Mitchel a dal som senilnému Allenovi nakoniec šancu. A dobre som urobil. V jeho súčasnej filmografii solídny priemer, ktorý nenudí, má niečo do seba a pôsobí originálne. Znova poteší množstvo hviez vo vedľajších a ešte viac vedľajších úlohách.(18.12.2012)

• - Radha Mitchell byla v průběhu natáčení jediná, kdo měl k dispozici scénář celého filmu. Její kolegové znali jen scény, v nichž vystupovali. (formelin)

• - V snímke sa mal objaviť Robert Downey Jr., no nakoniec si Woody Allen musel poradiť bez neho, pretože hercova poistka bola po neslávnej minulosti príliš drahá. (classic)

• - Woody Allen měl napsaný scénář za měsíc. (formelin)