Fridu už od mladých let fascinovalo umění a oplývala výtvarným talentem. Byla plná života a zamilovaná do svého přítele Alexe. Jednoho dne ale přišla obrovská tragédie. Autobus, ve kterém cestovala Frida s Alexem havaroval a vypadalo to, že Frida už nikdy nebude chodit. Po návratu z nemocnice byla velmi dlouhou dobu upoutána na lůžko. Následovala další rána, Alex odjel studovat do Evropy. Frida se ale přes ohromnou bolest rozhodla, že nepříznivý osud zvrátí. Začala velmi intenzivně malovat, její obrazy byly jedinečné a originální. Fridina léčba je velmi nákladná a rodina se začíná dostávat do nepříznivé finanční situace. Dívka nechce být pro rodiče břemenem a poté, co se znovu postaví na nohy, se vydá za vyhlášeným mexickým malířem Diegem Riverou, aby její práci ohodnotil. Ten je z mladé umělkyně nadšený a rozhodne se ji představit mexické smetánce. Diego je okouzlující umělec, komunista, který se částečně angažuje v politice, a zároveň působí jako magnet na ženy. I Frida jeho kouzlu nakonec podlehne a Diego je celý pryč z mladé, talentované umělkyně. Jeho zase okouzluje Fridin divoký způsob života a na přitažlivosti jí přidává i neskrývaná bisexualita. Frida a Diego se sblíží, velmi se milují a když slavný malíř nabídne Fridě sňatek, souhlasí. Přestože Diego zcela otevřeně přizná, že nikdy nedokázal být věrný a je si jist, že to nedokáže ani v budoucnu. Rodiče Fridy nejsou nadšení z dceřiny volby, ale je pravda, že Diego splácí jejich hypotéku. Na svatbě se Diegova exmanželka Lupe velmi opije a vrhne se na Fridu. Ta vyčte svému manželovi, že se jí nezastal, ale později ženě odpustí a dokonce se s ní spřátelí. Lupe jí popíše průběh jejich nevydařeného a nešťastného manželství a mnoho záletů, které musela strpět. Brzy přichází i první nevěra, kterou musí přenést přes srdce Frida. Diego dostane nabídku na práci v New Yorku a tak pár brzy odjede dobývat Ameriku. Frida není z mocných Spojených států nadšená, Diegovi život v New Yorku vyhovuje, pochopitelně i všechny neřesti, které s sebou život mezi bohatou smetánkou přináší. Brzy Frida přichází s velkou novinkou, je těhotná. Touží po miminku, Diego zprvu nesouhlasí, ale nakonec se rozhodne, že svou lásku podpoří. Frida ale bohužel potratí, osud jí tedy přináší další tvrdou ránu. Po návratu z nemocnice přijde nepříjemná zpráva z Mexika. Fridina matka je na smrt nemocná. Frida se tedy vydá zpět domů, kde najde kromě umírající matky i sestru Cristinu s monoklem, který jí udělal její manžel předtím, než od něj na dobro odešla. Diego řeší v New Yorku velký problém. Jeho politická angažovanost se stává pro jeho zaměstnavatele nepřekonatelným problémem, a když Rivera odmítne předělat své dílo proti svému přesvědčení, dostává výpověď. Frida se chce vrátit domů, Diego ne. Nakonec se pár vrací do Mexika, Diego je ovšem nešťastný a nespokojený se svou prací. Frida nabídne Cristině práci v Diegově ateliéru. Nepřinese to bohužel nic dobrého, Diego její sestru svede. Frida se od Diega odstěhuje, utápí se v alkoholu, velmi se trápí a nedokáže mu odpustit. Přesto se rozhodne mu pomoci, když jí požádá, aby v otcově domě ubytovala bolševického revolucionáře Trockého, který byl Stalinem vyhnán ze země a hrozí mu smrt... (TV Prima)

daEmoNickY

Zajimave Fridiny obrazy. Zajimave obrazy stvorene filmari. Dobre zminit, ze na DVD je popsano jak to delali. Samicka Salmicka. Zivotopis co za to stoji i kdyz kdyby tam nebyly ty obrazy tak je to zbytecnost (odpad!). ()

vesper001

Někteří lidé se nenechají porazit ani osudem, ani autobusem. Jenomže být silný je zatraceně nepohodlné. Frida se o tom přesvědčila všemi způsoby. Krásně zpracovaný, zahraný a především inspirativní film. ()

fantoci

Životopisný snímek nám přibližuje osudy mexické malířky Fridy Khalo. Plusem filmu je i vykreslení doby, kdy tato malířka žila. Tj. první poloviny dvacátého století. Kladně hodnotím i výtvarnou stránku filmu a práci kamery. ()

Decker

Krasne a citlive. Pro me velmi prijemne pohlazeni po dusi romantika. Film pusobi misty velmi sladce, ale zaroven trpkou horkosti zkoleneho cloveka. Frida je pro me novym objevem a rad bych jeji obrazy nekdy videl na vlastni oci. Co se tyce hereckych kvalit, tak nebyt Salmy Hayek a Alfreda Moliny, tak film ztraci velkou cast svych kvalit. Oni filmu dodavaji velky naboj a emoce. ()

andrii

Štětec je svědek. Ohně, trnů v křídlech. Tahů chtíče. Rozlitých rukou rozeklanou nad prameny "lapačů" inspirace, vpitých do těla Kleopatry s havraním plamenem, třešňovými rty, země plnokrevné, se sombréry. ()

M-arta

Krásně barevný film - moc se mi líbilo sladění formy a obsahu i občasné zapojovnání naanimovaných obrazů Fridy Khalo do děje. ()

danoo

Umelecký snímok s veľkým množstvom senzuálnych vnemov o revoluconárskej maliarke odohrávajúci sa na pozadí mexickej ľavicovej avantgardy prvej polovice 20 storočia. ()

sahe

Mam Salmu jako herečku ráda, její temperamentnost je prostě skvělá... a zde ve Fridě hrála velmi dobře a velmi přesvědčivě. O této malířce jsem moc před tímto filmem nevěděla a tak jsem ráda, že díky tomuto filmu vím jaký asi byl její život, který nebyl moc lehký spíše naopak... A můžu ho vidět vícekrát za sebou... ale hlavně nedabovaný! ()

dANo

Zaujímavý životný príbeh jednej ešte zaujímavejšej ženy, ktorú výborne zahrala moja obľúbená kráska medzi herečkami - Salma Hayek. Hlavne vďaka nej dávam 4*, aj keď za normálnych okolností by mi to prišlo len mierne nadpriemerné. Samozrejme, aj ostatní kvalitní herci pomohli tomuto neobyčajnému príbehu o jednej búrlivej umelkyni. ()

Master19

Nelze přehlédnout vizuální krásu, skvělou hudbu i poutavý námět, ale zpracování drhne. Přílišná glorifikace a vytváření dojmu, že se celý svět točí kolem Fridy je až demagogický. Jak tu někdo psal, příběh je poameričtěný a značně mu to ublížilo. Přehnané a nedůvěryhodné scénky uplácávají bezesporu zajímavý příběh do patvarů, jen aby byly efektní. Tato prvoplánovost mě hodně zklamala. ()

pago

Vysoké hodnotenie za spracovanie. Inak to bol film o zvrátenom komunistovi a jeho dobrovoľnej rukojemníčke. ()

Brandon

S vášnivou Fridou jsem strávil jen 19 min 14 s. Už nikdy víc! P.S. Nikdy neříkej nikdy. Letos o prázdninách jsem měl možnost si prohlédnout na ulici Londres 247 v Coyacánu Modrý dům, kde Frida strávila většinu svého života po boku Diega (ale i bez něj). Výjimečný zážitek. Místnosti byly vyzdobeny skicami, obrazy a různými uměleckými předměty, které Frida měla ráda. Návštivil jsem i její ateliér vybavený kolečkovým křeslem, malířským stojanem a pochopitelně zrcadly. A to je první výtka filmu. Nejznámější mexická malířka byla nesmírně osamělá, a proto své pocity vkládala do autoportrétů. Salma na mě tak nepůsobila. Přestože to nebyla bůhvíjaká krasavice, při pročítání jejich milostných dopisů mi bylo jasné, že nouzi o ctitele neměla, ale naopak. A to je druhá výtka. Měla spoustu významných milenců, nejen Trockého a pár úletů s "nonamy" na jednu noc. Asi nejsilnější dojem na mě zanechala malá mísnůstka s maličkatou postelí a kovovým korzetem. A to je třetí a poslední výtka. Díky zraněním, které Frida utrpěla musela po zbytek života snášet velké bolesti. S postupujícím věkem se její stav nadále zhoršoval. Zoufalství z tělesného stavu, potratu, zrazené lásky utápěla v alkoholu, utišujících lécích a depresivních obrazech. I zde Salma trochu zklamala. Frida Kahlo zemřela v červenci 1954 poté, co neuposlechla doporučení lékaře a zúčastnila se demonstrace proti americké invazi v Guatemale. Na své poslední olejomalbě rozříznutých melounů zanechala přiznačný pozdrav "Viva la Vida" - "Ať žije život". Jinými slovy, film se jen letmo dotýká skutečnosti a toho jaká Frida doopravdy byla, ale i přesto nemůžu dát méně jak 5*, snímek má pro mě zvláštní význam. ()

nevermore

Frida předčila moje očekávání, tak barevný film jsem dlouho neviděl, mexické prostředí zároveň s hudbou a typickým temperemantem dělají líbeznou podestýlku pro vskutku jímavý příběh. Nevím jestli se jedná/nejedná o životní roli, ale herecké výkony tu jsou na vysoké úrovní. A Banderas aby nechyběl v nějakým filmu jižanského ražení :) ()

mandlova

Přišla, viděla a zvítězila. Frida si jednoznačně získala moje srdce. Pro mne je tento film skvěle zachycen v emotivní písni Paloma Negra (OST). Tolik smutku, krásy, lásky, radosti, bolesti... Jednoduše řečeno - ohňostroj emocí. ()

jitrnic

Nechápu jak, když se na film tak dlouho připravovala, mohla předvést Salma Hayek tak plytký výkon, ovšem stále jsem jí její roli věřil víc než Alfrédu Molinovi jeho Diega. Nepomohl jim ani klišovitý scénář. Možná poupravím názor, až shlédnu film v originále. Český dabing je příšerný. ()

mirec88

Nádherný životný príbeh, ktorý chytí za srdce každého s úžasnou hudbou, kostýmami, výpravou a samozrejme... so Salmou Hayek. ()

PollyJean

Což o to, film je to krásný, barevný a barvitý, některé scénky jsou velmi nápadité (New York). Tenhle projekt si Salma Hayek musela tvrdě vyvzdorovat a nemohla si proto asi dovolit neprorazit. Výsledkem je těžká "holywoodizace" bezesporu zajímavého života jedné hodně nekonformní umělkyně. Skutečná Frida byla určitě někde jinde, než v téhle přislazené a nekonfliktní skládance. ()

Koryntos

Když jsem film viděla poprvé, přiznám se, že na začátku jsem se hodně zalekla. Když jsem uviděla tu kompozici barev a styl prostředí, připomnělo mi to latinskoamerické telenovely. Uf, jak jsem si po pár minutách oddychla, že film s tímto žánrem nemá nic společněho. Film o různých formách lásky, dále o tezích a vizích, jednotlivých postav, protkaný skrz na skrz osudy skutečných historických postav, mě opravdu hluboko zasáhl a patří mezi moje nejoblíbenější. Nesmím opomenout skvělé herecké výkony, Salmu Hayek moc nemusím, ale zde byla opravdu dokonale živočišná. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014