Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

hallelluja

Potkan Remy - po Glumovi môj najobľúbenejší animovaný schizák. A ak by to šlo, natisla by som mu okrem čsfd-hviezd aj tri Micheliny. ()

elle

Není mnoho věcí na kterých se lidé shodnou tak jistě, jako že krysy a jiní hlodavci s podobným brr-chlupatým ocasem nemají v kuchyni co dělat. Bořit tak hluboce zakořeněnou (a popravdě oprávněně vybudovanou) představu je opravdu obtížné zadání, o které by si méně schopní tvůrci prostě vylámali zuby. Ale i já jsem kryse fandila a s jistým hlubokým, hlubokým nádechem jsem polka i tu kuchyň plnou krysích kuchtíků. Děti se bavily a já jsem tleskala vtipnému příběhu, přesvědčivě zachycenému francouzskému šarmu (dotaženému i v odkoukaných charakteristických gestech), krásné galerii povat a kupodivu i kouzelně uvěřitelnému konci (překvapení). Naprosté vítězství krys a gurmánů. ()

Cushing

Dobrej rozběh, pak zpomalení, zmatnění, zmatení. Pokaženej scénář. pro děti to není, pro dospělý jen chvíli. Takových možností! A tak nedochucenej, dedovařenej výsledek. ()

July

První dojmy z kina: Moc pěkný, podmanivý film s krásnou hudbou, sympatickými hrdiny a velice hezkým příběhem (sice ne moc originálním, ale zasazeným do nového prostředí a nekonečně aktuálním - protože boj mezi realitou a sny, ať už vypadají splnitelně či nemožně, nikdy nepřestane). Není to komedie, u které se budete popadat za břicho smíchy - je to totiž komedie, u které se budete usmívat, necháte se unášet dějem a příjemnou hudbou a možná se i zamyslíte. Takové lepší 4*. ()

Redswif

Vynikající animovaný film s perfektním námětem chytlavou atmosféru a skvělé zpracování. Každá postava je předem jasná a to se mě tolik líbí, Collet je sexy:-), Linguini je nekňuba, Remmy je skvělý kuchař a Skinner je prostě záporák. Myslím, že na tomhle se vyřádí všechny věkové kategorie. ()

terunka003

Hezký kreslený příběh s myškou, která se naučila vařit, díky sledování televizních pořádu. Nakonec svými znalostmi pomůže svému člověčímu kamarádovi v kuchyni exkluzivní restaurace. Originální děj. Krásně vykresleno. Hned mám chuť taky něco ukuchtit! ()

gjjm

Brilantní pixarovská animace, takové ty pixarovské vtípky taky ujdou, děj nic moc se strašně idiotským koncem. Proč mám pocit, že Pixar by měl dělat jenom předfilmy? (A scéna s pepřákem je asi nejméně dementní filmový polibek vůbec :) ) ()

rudeboy

Svižný animák, z ktorého si do smrti zapamätám scénu s kritikom Egom (keď mu vypadne z rúk pero - tí čo ste videli viete o čom je reč), na ktorej som sa naozaj výborne zasmial. Samozrejme, že tých vtipných scén je tam viacej. A animácia nemá najmenšiu chybu, ale o tom nemám zmysel písať, to je jasné, to je Pixar :-) ()

Nihlathak

Příjemná, milá a pohodová animovaná komedie pro diváky všech věkových i mentálních kategorií. Pokud jste ochcotni akceptovat myši v kuchyni i doma, nebudete se při sledování ani moc divit, s jakou noblesou ty krásně animované myšičky a myšáčci zvládají všeobecné kuchyňské práce ke konci filmu :-) ()

anli

Další pixarovka a další skvělý film-zajímavý a perfektně vymyšlený námět,vynikající scénář,skvělá režie a nádherné pochutiny ,na které se sbíhají sliny ,jako bonus.Příběh ktrysáka,který se chce stát velkým kuchařem a zpřátelí se s jedním lidským zkrachovalcem ,je opravdu velmi originální (jak bývá u Pixarů zvykem),perfektně vizuálně zpracovaný,nepomíjející žádný sebemenší detail,se skvělou hudbou,spoustou vynikajících nápadů a vydařených vtipů.A ta Paříž opravdu nemá chybu!!!Příběh je propracován do nejmenších detailů,nejen vizuálně,ale i citově a divák se tetelí blahem.Prostě jedna velká filmařská symfonie chuti,až si člověk říká,že u Pixarů pracují samí géniové,kteří z každého nápadu udělají báječný filmový zážitek.Snad je to pro mě malinko víc naivnější s jasně předvídatelným koncem,ale vlastně to do tohohle příběhu tak nějak patří.U mě jasných 90% a myslím,že se každému budou po filmu sbíhat sliny. ()

majxik

Velmi povedená animovaná komedie z prostředí myšího království. Neměl jsem nějak velké očekávání, ale rozhodně je všecny splnili a klidně jsem jích mohl mít více a i tak by je to splnilo! ()

lennyd

Remy je krysa. Ale není to úplně obyčejná krysa jako bychom si mohli představit. Remy má obzvláště vyvinuté čichové a chuťové buňky, což znamená, že se nespokojí s pojídáním odpadků jako jeho bratři, ale touží po něčem víc. Když se jednou dostane do Paříže, a až do samotné Gusteauovy restaurace (Gusteauovo heslo je že Vařit může úplně každý), rozhodne se, že jeho životním cílem je vařit právě v této restauraci. K tomu by mu mohl dopomoci mladý Linguini, který se v této kuchyni stará o úklid. Společně se jim podaří připravit první specialitu ... Když se řekne moderní animovaný film, málokomu se vybaví něco jiného než Pixar. Ano, Pixar je zárukou kvality - a to jak vlastní animace (a ta je v Ratatouille naprosto dokonalá), tak i originálním příběhem, kdy v každém dalším díle dokáží přinést na obrazovku něco nového, neokoukaného. A málokoho by napadlo nechat krysu kuchtit francouzské delikatesy. Nedávno jsem četl článek, ve kterém byla detailně popisována příprava animátorů na tento film - strávili nějaký čas v Paříži, během dne se potulovalo po pařížské kanalizaci, a po večer se toulali po vyhlášených restauracích. Takový job bych si také nechal líbit :). Ač tak či onak, Ratatouille patří k nejlepším animákům vůbec, pokud není tím celkově nejlepším... ()

tnp101

Nevěřil jsem, že to někdy řeknu, ale kde jsou ty časy, kdy nám borci z Pixaru servírovali jeden originální animák za druhým. Nad tímto sympatickým studiem jsem jako jeden z mála sice stále nezlomil hůl, ale uznávám, že podobně krásným rodinným filmům, jakým je zrovna (ne)probíraný kousek z roku 2007, s největší pravděpodobností odzvonilo. „Ratatouille“ skolí i filmové gurmány Anton-Egových proporcí, a to se o takových druhých „motorových vozidlech“ opravdu říci nedá … pokud jste si tedy to slovo „skolit“ nevyložili v negativním slova smyslu. 90% RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Tak jsem po nějaké době sáhl do archivu a vytáhl animák. OBRAZ: Copak tedy říci o video-přepisu, aniž bych se opakoval? No, nic originálního mě nenapadá, takže to opět vypadá na klasiku. Obraz je prezentován v poměru stran 2,35:1 (černé horizontální pruhy) a vypadá přesně tak, jako každý správný přepis digitálně animovaného filmu. Samozřejmostí je dokonalá ostrost i drobnokresba - v tomto konkrétním případě navíc posílena faktem, že kreslí textury kožichů. Pestré, ale přesto jemné barevné podání působí příjemně krémovým dojmem a samozřejmostí je i skvělá černá, velká hloubka a absolutní absence zrna. Více referenční obraz zkrátka už být nemůže. ZVUK: Originální anglická stopa je na disku obsažena jak v komprimované DD 5.1 (v této formě jsou prezentována i povedená česká a slovenská znění), tak v bezztrátové LPCM 5.1 podobě, přičemž žádné zásadní rozdíly v kvalitě jsem nezaregistroval. Zvuk je velice prostorový a zcela čistý (včetně dialogů), basy pak sice ne tolik agresivní, jak jsme zvyklí odjinud, ale v žádném případě se nemusíte bát, že by vám subwoofer zůstal bez práce. Stopa(y) zkrátka, věřte nebo ne, zní skvěle … to jste nečekali, že? BONUSY: A tím budeme pomalu končit. „Disney“ totiž ani tentokrát nezklamal a tuzemskou verzi zase pořádně ořezoval. Tentokrát však natolik, že nám nezbylo vůbec nic. Walt se z toho určitě otáčí v hrobě. FINÁLNÍ VERDIKT: Naprosto referenční obraz, bezchybný zvuk a absence přídavných materiálů. 60% … Na druhou stranu, proč se zlobit? Aspoň z toho jsou pak takto krátké recenze a já se tolik nenadřu :-D. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)