Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

Edeltruda

Celou hodinu jsem si říkala, že už jsem stará, že už nedokážu ocenit podobně pohádkový příběh. Závěr mě ale příjemně překvapil. Na byrokracii jsou, zdá se, krátké i pohádky. :-) ()

Nikitoss95

Proč jsem dal tomuto filmu pět hvězdiček? No,za prvé,francouzská 70/80. léta a kulinářská tematika jakoby mne pohladily duši,mysl i žaludek; za druhé, hlavní roli představuje Remi- krysa,ne však ledajaká,nýbrž výjimečná anomálie svého druhu,jež nemá ráda špínu,všežravost a pospolitost svých druhů,zato má ve své hlavě génia,jen a jen se dostat do kuchyně s ingrediencema a začít tvořit neskutečně lahodné pokmy; za třetí: symbióza dvou hlavních hrdinů-nemotorového mladíka a zručné krysy,kteří na sebe museli narazit shodou okolností v kuchyni restaurace Gusteau se zaniklou slávou opět shodou okolností otce mladíka-Augusta Gusteaua, ovšem tato informace se prozradí později ;za čtvrté, nadchly mne i lidské postavy,jako nejuznávanější děsivý a vyzáblý kritik,který nespolkne ani sousto,není-li pokrm dokonalý,či záporná postava šéfa oné restaurace,jenž ji chce přeměnit na fast food a odhalí symbiózu mladíka a krysy. Konečně za páté,díky vizuální barevnosti a kontrastu Paříže,francouzského venkova a kanálu,či díky humoru a zápletce filmu doporučuji tuto rodinnou komedii. ()

IronArnie

Malý ale talentovaný myšiak Remy mal sen variť v luxusnej reštaurácií. Vďaka Linguinimu sa mu podarí variť v 3-hviezdičkovej reštaurácii, ktorá patrila Gusteaovi (Remyho vzor). Známy kritik Anton Ego vstúpi do reštaurácie a myšiak Remy mu uvarí Ratatouille. Antonovi to jedlo pripomenulo mladosť a dá si zavolať kuchára. Počká si pokiaľ zákazníci neodídu a potom príde to prekvapenie. Napíše o reštaurácii úžasnú recenziu. No ale nakoniec z toho výjde problém a hygiena nechá zatvoriť reštaurácii kvôli "potkanom" v kuchyni. Nakoniec si otvoria novú reštauráciu a všetko bude ako má byť. Rozprávka sa mi veľmi páčila,jedna z najlepších akú som kedy videl. Proste paráda! Gratulujem pixar. "Variť môže každý ()

swinevenca

Krysí, jídelní a pařížské animace jsou skvostné,o lidech a jejich místy až infantilních pohybech a mimice to říct nemůžu,to mi prostě nesedí. Velkolepé finální přípravy si animátoři určitě užili,ale tohle přeķotný dějový dohánění dobrýho konce pro mě jaksi není. Což nic nemění na tom,že samotný dobrý konec počínající Egovou ochutnávkou, je prostě dobrý. Rada závěrem: nesledovat nalačno. ()

stafino

Animákový fanúšik, tak čo vám poviem :D Ale je to riadny oxymoron, potkan v kuchyni. Krásne vizuálne efekty, dobrá hudba. 90% ()

Lucbric

Jeden z nejhezčích animovaných filmů, co jsem kdy viděla. Remy si ihned získal moje srdce, byl tak roztomilý, chytrý, šikovný, uměl vařit a číst (:D) ... nádherná a místy i vtipná podívaná :) na režii i scénáři se podílel český rodák Jan Pinkava, jehož cit a talent na animáky se ukázal již před 10 lety, kdy byl jeho krátkometrážní snímek byl oceněn Oscarem. ()

Skytavka

Tolik energie vynaložené na to, aby ovládání pohybů těla vlasy nevypadalo bizarně a vše na nic. Já jsem se s tím prostě nesrovnala ani podruhé a to už je známka toho, že mi to opravdu vadí. Ano, je to pohádka, ale odsamsaď pocamcaď :) Jinak téma gastronomie je mi velice blízké a v kresleném filmu i originální, ale hlavní postava by taky prostě neměla být pako! ()

AndrewNewman

Majstrovské dielo a najviac guilty pleasure animák, aký som kedy videl! Pri scéne, v ktorej Ego prvýkrát ochutná Remyho jedlo, som takmer vyronil slzu. ()

julyberda

Fajn filmová jednohubka složená z plátků dojetí, humoru, akce a estetiky. Všechny ingredience jsou skvělé, ale každé je tak málo, že z toho skutečně nešlo uvařit žádné velké žrádlo. ()

Karlos8

Říká se, že hlad je nejlepší kuchař. V tomto animovaném snímku to platí dvojnásob. Kritika se obecně píše strašně jednoduše a proto proč neudělat výjimku a nepochválit něco, co se nám líbí respektive chutná. Tento recept se povedl se vším všudy a je úplně jedno, že byl tak trochu krysí aneb vařit může skutečně každý. Nikdy nezapomenu na scénu vyhlášeného kritika Ega, když poprvé ucítil tu orgastickou chuť ratatouille a rázem si vzpomněl na své dětství. Takhle nějak by to mělo vypadat! ()

Mikecat

Výborný nápad, výborný príbeh, výborné spracovanie. Nádherná animovaná rozprávka nielen pre najmenších o francúzkych zemiakoch uvarených v nóbl reštike nóbl kritikovi v nóbl prevedení šikovným potkaním kuchárom s pomocou celej kolónie. Krásne je tu vykreslená situácia v reštike - pohoda klídek a za dverami v kuchyni: zhon, stres, organizácia a šikovné ruky. Je tu aj akcia, sklamanie, láska, prekvapenie, humor, všetko čo dobrý film má obsahovať. Gusteau-ov odkaz: "Variť môže každý".ws ()

Nikolas__ odpad!

Nesmyslně přechválený film, jehož kvality jsou někde v odpadních kanálech. Víc nesympatické, směšné a nesmyslné to už snad ani být nemohlo. Pro mě je ten, kdo tomuto dá pět hvězd, čistý barbar. Horší postavy jsem dlouho neviděl. Pro mě nekoukatelné, dost možná nejvíce nadhodnocený film v dějinách lidstva. 0/10 ()

blazma

Miluju vaření, miluju jídlo. Zbožňuju vytvářet vlastní jídla, spojovat chutě. Kolikrát je to pokus omyl a někdy se to nedá jíst. Takže tato kreslená pohádka, kde očividně myšák má lehkou výhodu svého vytříbeného nosu, který mu hned řekne co je dobré a co ne, to je prostě skvělá pohádka. Zasazení ve Francii je velmi příjemné a charaktery které se tady objevují v lidských podobách jsou sakra sympatické a to neříkám tak často u animáků. Takže jo, jeden z těch více oblíbených. ()

Vont

Tento film mě nadchnul už jako malého a musím říct, že i po letech má pro mě stále svoji hodnotu a kouzlo. Animace je úžasná a uznávám, že Pixar odvedl opravdu kvalitní a poctivou práci. Příběh plný krásných záběrů slunné Paříže a hlavně do detailu propracovaného prostředí celého příběhu vám ukáže život poněkud netradičního hlavního hrdiny a jeho ještě neobvyklejšího snu - stát se krysím kuchařem. Děj příjemně ubíhá a pointa příběhu, že ,,vařit může každý'' spolu s krásnou hudbou Michaela Giacchina mi dodnes zní v uších, jako když jsem Ratatouille viděl poprvé. 95% ()

PetraMishka

Nádherná pohádka, kterou jsme se synem už viděli asi 100x a stejně v jedné scéně pravidelně brečím. Atmosféra Paříže dostane i nejmenší, příběh je jednoduchý, ale zajímavý, postavy propracované. To vše podtrhuje skvělá animace, hudba a překvapivě i výborný dabing. Po tomto filmu má člověk chuť objevovat, ochutnávat a cestovat, a to umí jen málokterý snímek. ()

Dexter666

Nemám rád, keď pozerávam The making of k filmu, kde tvorcovia filmu vyhlasujú, aký je ich nový film úžasný a ako sa bavili pri jeho natačaní a ako si navzájom medzi sebou vzdávajú poklony. Je to hnus. Málokedy sa film podarí a potom je to dosť pokrytecké, tentokrát však the making of nezostal nič dlžný pravde. Je to naozaj dobrá zábava pre deti aj dospelých (a to myslím doslova - Freudovskú narážku 7-ročné dieťa nepochopí, ale nájde si kopec iných scén, na ktorých sa zasmeje omnoho srdečnejšie ako dospelák). Po technickej stránke je to krok ďalej k dokonalosti. Odraz vody na stenách kanalizácie je už fakt niečo z reality. Ďalším veľkým plusom sú aj charaktery... už nie sú úplne čiernobiele. Tvorcovia popracovali aj na tejto stránke. Hlavne Remyho správanie považuje v určitom slova zmysle za realistické. Vo filme je kopa originálnych gagov... Má grády, ktoré sa krásne stupňujú až k záverečnej variacej orgii... Proste to vyšlo po všetkých stránkach. A páčil sa mi aj slovenský dabbing. Bol som veľmi spokojný. 100% ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)