Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

wobufet

Animace je nádherná, za nich bych dal pixaru kdykoli 100%. Příběh se mi zpočátku líbil, až ten konec kde krysy vaří se mi zdál už dost přehnaný. Ale za Antona a jeho úžasný flashback si to 5* zaslouží ()

childe666

Další skvělý film z dílny Pixaru. Sice nedosahuje urovně mých oblíbených Úžasňákových, ale je na stejné úrovni jako skvělá Auta. Příběh je originální a je vidět je že hlavně pro měnší děti. Je to příběh krysy, která měla velmi vytříbený čich a schodou náhody se dostala do restaurace svého oblíbeného i když nyní již mrtvého kuchaře. Ve stejné době tam také jako "uklížečka" nastoupil kuchařův syn, který to ovšem neví že je syn původního majitele. Je to učiněné nemehlo ale s pomocí Ramyho (krysí hrdina) se vypracuje na místo majitele restaurace a hlavního kuchaře a dokonce najde v kuchyni i svou lásku. Kritik který působí jako hlavní záporňák se nakonec změní v dobráka "od kosti" :-) Konec je takový jak je v pohádkách obvyklé všichni žijou v šťastně až do smrti. Pokud máte malé děti určitě do kina vyražte a pokud ne tak taky skvěle si při tom odpočinete. ()

ElFifo

Animace neskutečná, atmosféra parádní, charaktery pěkně vykreslené, příběh dosti dětinský - což ani nevadí, když si uvědomíme cílovou skupinu konzumentů, ale chybělo mi tam více humoru a přitom to prostředí k tomu úplně svádělo. Každopádně 10 z 10ti fotříku doporučuje pro chvíle rodinné pohody. ()

Zrsch3

Za prvé: Pixar mě nezklamal. Po grafické stránce opět překonal sám sebe oproti posledním "kouskům". Za druhé: Pixar mě poměrně dost zklamal, jelikož jsem postrádal notnou dávku vtipu, na kterou jsem u jeho "kousků" zvyklý. Nemám nic proti myším, ani proti kuchařům, proti Paříží už vůbec ne, jen doufám, že tento film se nestane novým trendem. Nevím u jakých jiných animáků bych se pak smál. ()

Akyno

Dá sa povedať, že Pixar nikdy nesklame, no Ratatoulle nepatrí medzi elitu animákov od Pixaru a len tak tak si zaslúži 80%. Bol to príjemný film, no držím palce, aby ďalší vyšiel lepšie. ()

Belerofon

Další film studia Pixar, daší krok kupředu. ANimace sevypilovala snad k dokonalosti (kde ta hranice je a bude?). Příběh správně pixarovský-pobaví snad každého věku a závěr je patřičně oslazen jako nejlepší moučník ve Francii. Do detailu propracované animace, spousta žertíků...Nádhera sledovat. ()

Doctord

Přijemné víkendové pokoukáníčko s mojí dcerkou. Opět skvělé zpracování PIXARu, ale nějak mi tomu chybělo více vtipu. Pocit blaženosti se nedostavil ani u mé dcery, takže proto "pouze" 4*. ()

cypher

Při sledování tohohle animáku máte pocit, že zmizely všechny starosti a problémy a dostali jste nejen chuť na jednu z těch láhůdek, ale i na to si hned broukat závěrečnou francouzskou píseň, přičemž vám zůstává ústa dokořán při dokonalosti animace. Pro mě osobně jeden z třech nejlepších filmů s příchutí pastelky (první dva nepochybně Hledá se Nemo a Příšerky s.r.o.). ()

Gwilwen

Tohohle myšáka by si zamiloval snad i deratizér. „Krysák“ Remy s gurmánským jazýčkem a talentem pro kulinářské umění okouzlil nakonec i šedou eminenci příběhu – přísného kritika s příznačným jménem Ego. Je to tak trochu jiný animák. Spíš než sled skečů se dostává do popředí netradiční příběh, který se odehrává ve francouzské kuchyni špičkového podniku. Přiznám se, že díky skvělé animaci úžasných pokrmů, se brzy dostavil Pavlův „slintací“ reflex a dostala jsem obří hlad. Ale jak tak koukám, tento „efekt“ měl film na více pozorovatelů :-) ()

Gates

Ďalší z rady pekných animákov, ktorému chýba podľa môjho gusta len málo k najlepšiemu hodnoteniu. Najväčšími devízami sú vtip a originalita, no aj napriek tomu mi tam dačo ešte chýba... ()

Sunwise

V hodnocené téhle příjemné a vitpné komedie hodně váhám... čtyři, nebo pět? Rozhoduji se pro čtyři, ale je to rozhodně lepší čtyřka. Film totiž z převážné většiny neměl chybu: úžasné animace (chvílemi se mi nechtělo věřit, že ta Paříž není vyfocená), skvěle ztvárněný hlavní hrdina - krysák Remi, stejně jako jeho lidský přítel Linguini, vše propracované do nejmenších detailů, skvělý dabing s francouzským akcetem, a taky myšlenka, která se celým filmem prolíná: "Vařit může každý." Vše korunováno happy endem, který nepřichází ani jednoznačně, ani zadarmo. Jo, byl to moc dobrý film. Jen jsem se v některých pasážích nudila, a říkala jsem si že by to chtělo ještě víc nápadů nebo víc akce. Nebo tak o 20 minut zkrátit. Pak by Ratatouille nemělo chybu. ()

Neth

Óda na Paříž, na dobré jídlo, na požitkářství! A pro mě je to ještě umocněno tím, že jednoho Remyho znám a ještě k tomu mi vaří - je to má sestra:o) Dokonalost:o) ()

ERiki

Podle mě nejlepší animovaný film, který zatím vznikl. Skvělé scény, zábava v každé minutě. Musím říct, že když jsem slyšela příběh, trochu jsem se bála, ale po jeho shlédnutí jsem odcházela s tím nejlepším zážitkem! ()

cici24

Opravdu nádherně animovaný film o vaření a jednom kulinářském zážitku. Film není ani tak vtipný jak příjemný a velmi dobře se na něj dívá. Na konci jak pan kritik ochutná výsledné dílo a promítne se mu zážitek z dětsvtí je uchvatný:-)))...Výborný film o jednom snu:-)) ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)