Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

JosefTomas

Od posledního zhlednutí jsem malinko zestárnul (někdo by mohl milně doufat, že zmoudřel) a už dvakrát se pokusil uhájit oněch původních 100%. Že to bylo unáhlené, se ukázalo ihned v další repríze a dnešní další repete mi to bohužel potvrdilo. Rozhodně to není kvůli nějaké zásadní chybě, kterou by tvůrci ze studia Pixar udělali. Jen jsem možná přeci malinko zmoudřel, abych si uvědomil následující - snaha hnát se za dokonalostí sebou nese riziko, že i sebelepší dílo nakonec svou precizností zabije tu krásnou nedokonalost, která z ní činí výtvor výjimečný. ()

johnny01

Nadprůměrný animák s neobvyklým tématem, kde je osvěžující zejména originální zápletka a vyústění, jakož i to, že krysák nemluví s lidmi. ()

Dinsberg

Myšák Remy ve ztělesněním tužeb obyčejných lidí po neobyčejných činech. Nikdy nelze s jistou tvrdit, kdo má předpoklady se stát velkým umělcem a ani největší talent nezaručuje úspěch. Na tomhle filmu je český vliv znát, protože český člověk je vždycky ten, kdo tahá za kratší konec, stejně jako Remy a stejně jako Linguini. Příběh sám o sobě je pohádkou, ale není ryze pro děti. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 96%, Audience Score - 87% | FDb.cz - 85,4% | Animák, který překonalo snad jen Toy Story, Lion King a Cars! ... Ohromující vtipná jízda, která se nepouští nikam do vesmíru, aby zaujala. Naopak nám ukazuje romantickou a gurmánskou Paříž afrancouzský jídelníček (ty největší pochoutky). Co se týče animace, je to jasný přelom v animované tvorbě. Co se týče příběhu, je to přelom kinematografie. Co se týče nás, dáváme jasných 5* a s tím krásných 95%........ P.S. Při naší první návštěvě Paříže jsme si (i díky tomuto snímečku) objednali v jedné útulné gurmánské restauraci Ratatouille - a ono je to opravdu chutné, moc chutné! ;) ()

Mkartaylas56

Po delší době jsem se opět vrátil k mé velmi oblíbené pixarovce a ani po letech mě nezklamala a připomněl jsem si její kouzelnost, skvělé postavy, příběh, animaci a i závěrečné poselství. Tohle a ještě více tvoří Ratatouille: jednu z (podle mě) nejlepších pixarovek a hodnotím ji 90%. ()

Snagleo

Toto je film mého dětství. Vždycky jsem miloval Francii a jejich kulturu. Tohle je opravdu nádherný animovaný snímek plný dobrých postav a výborného jídla. Celá animace je krásně zpracována a je radost se na tento film dívat. Příběh je originální a zaujme. Jak říkám, nádherný snímek a za mě nejlepší animovaný. 100% ()

cinema_cz

Ratatouille je jedním z nejlepších animovaných snímků posledních let, přičemž i když je samozřejmě vhodný pro děti, dospělí se u něj pobaví ještě o třídu lépe. 100 % (Ondřej Vosmík, Ci 03/2008) ()

ostravak30

Vařit může každý. A teď nevím, zda Pixar prostě jen předběhl dobu nebo se chytil trendu, ale sázím na to druhé. Kuchařských pořadů je nepřeberné množství a vaří v podstatě každý. Už chybí jen "Vaří bezdomovec Franta od Mostu Pionýrů". Pixarovské animáky jsou prostě špičkou mezi animáky, o tom žádná. Ratatouille je další z dlouhé série takových. A tentokrát se pohybujeme ve špičkové francouzské restauraci. A jak už to tak u těchto filmů bývá, největší protiklad je zároveň hlavním hrdinou aneb krysa v kuchyni. Remy, který dokonce umí vařit lépe než lidští kuchaři a ještě mnohem víc. Uvědomuje si sílu různých kombinací a s tím spojených chutí, čistí si před jídlem tlapky, zkrátka je Remy výjimečná krysa. A to slibuje zábavu, které se divák brzy dočká. Film, což u animáků také bývá, apeluje na sílu přátelství, na to, že se nekrade a že když někdo něco chce dokázat, má vůli a chuť, nezáleží kým je, dokázat to může. Což je dobré, že si děti mohou i něco z podobných filmů vzít. A myslím, že nejen děti. ()

Tominni

Krásný animovaný příběh o kryse, která má prostě skvělé chuťové buňky a tak moc ráda by vařila jako uznávaný kuchařský vzor. Když se pak spojí s jeho synem, kterému vaření moc nejde, vznikne z nich skvělá dvojka. Film, který kromě vynikající animace přináší i výborný příběh, na který se dá dívat mockrát a přesto bude znovu bavit. ()

liquuid

Se shrekem snad nejlepší top dva animák historie. Poprvé v životě od shlédnutí jsem doma zkoušel kombinovat sýr s hroznovým vínem a další komba. Kupodivu je to opravdu dobré. Krásný příběh, který pohladí na duši. ()

Jumper

Těšil jsem se na Ratatouille už dlouho a zároveň byl trošku v rozpacích před tím co mě čeká. Další Pixarovka a dle tradice nemohla být jen "dobrá" ale musela to být naprostá "bomba". A opět jsem se nezklamal :) Ratatouille je dokonalá souhra neohraného a originální příběhu, s perfektní porcí humoru, kořeněná Pixaří animátorskou genialitou a s přelivem z francouzské atmosféry. Dohromady to dává něco co se musí vidět . A už budu šetřit superlativy, protože mám doma potkana a tudíž jsem hodně ovlivněn :)) ()

Weirdman

9/10... Ratatouille je bezpochyby najdospelejší animák od pixaru (čo však ešte neznamená, že je len pre dospelého diváka ;) )... Stále je to rovnako moralizujúce ako všetky animáky, ale Pixarovcov to vždy išlo tak nejak úprimne, nenásilne od srdca a ani v tomto prípade to nie je inak. Poučenie je jasné, ale kto mu nechce prikladať príliš veľkú silu, kľudne ho môže vynechať... No a čo po jeho vyseparovaní ostane?... Hádam jeden z najroporuhodnejších a najnevšednejsích animovaných filmov. Vyblednutými farbami, pomerne nízkou kadenciou fórikov a málým počtom akčných scén je určite jeden z najmenej children-friendly filmov z tohto žanru. Ale deti by aj tak mohli byť spokojné, pretože stále sú tam milé zvieratka spolu s ľudskými postavičkami a hlavne je to celé neuveriteľne dobre rozhýbané aj v neakčných scénach. No a dospelému divákovi sa zas môže učarovať práve už spomínaná nenásilna úprimnosť, nevšednosť prostredia a príbehu, krásne vizuálne vychytávky a práca s atmosférou a nakoniec opäť raz neskutočne geniálna úroveň animácie, ktorou Pixar aj tentoraz opäť predbehol konkurenciu o niekoľko rokov... Takže suma-sumárum Ratatouille by sa mohol páčiť všetkým, aj keď po jeho skončení narozdiel do užaslého výskotu z videného vám bude "len" veľmi príjemne na duši a poriadne vyhladnete. ;) ()

Lewaso

Pixar opět posunul laťku. Ačkoli jsem si před filmem řekl, že se zaměřím na detaily, přes slzy smíchu (i dojetí) jsem měl obvykle rozostřeno. Jedno z mála, co mi uvízlo v hlavě, byla pracovna Mr. Ega, která měla půdorys rakve. Pak mě zaujala mimická práce obličeje mrňavého šéfkuchaře. A zbytek jsem probrečel... :-) ()

FosaCZ

Ratatouille vzbuzuje bezmezný optimismus a radost z vynalézavosti každého záběru. Díky tomu jsem ochotný odpustit mu i z koncepce filmu poněkud vyčnívající postavu agresivní stařeny likvidující krysy nevybíravými způsoby či zásadní nelogičnost, že zde krysy lidem rozumí, ačkoliv obráceně to nefunguje. Ale i krysy mají své sny a vařit přece může každý. http://chromy.blog.idnes.cz/c/11387/O-krysach-a-lidech.html ()

Martas011

Říkám si že si nebudu číst názory ostatních než na něco půjdu do kina, ale tady jsem udělal vyjímku. Po jejich přečtení ve mě spíš hlodal červík zvědavosti jak můžou všichni tolik chválit animák. Ale tenhle film opravdu předčil má očekávání. Celý na mě působil jak jízda na horské dráze - má děj, má šťávu, je srozumitelný všem, má perfektní animaci (nevěřil bych jak realisticky může působit zmoknutí krysy) a hlavně je neskutečně člověčí byť je o malých hlodavcích. Hvězdička dolů jen za některé lidské postavy - maslím tím animaci, ne charaktery. ()

swell

Od tohohle filmu mě zrazovala zejména reklama a trailery... Když ale pak jednou nebylo na co v kině zajít, tak jsem zkusil tohle... A asi takhle - příběh malinko pokulhával za špičkovou grafikou, ale zdaleka jsem se nenudil a zasmál jsem se tak, jak se na pořádnou komedii sluší. Možná bysme se teď měli začít lépe chovat ke krysám - co když nám nějaká bude chtít uvařit výbornou polívčičku... :-) ()

Crypt.Ange

Asi kazdy, kdo videl nekdy me hodnoceni, tak se divi, ze nedavam 5 hvezd, ale tentokrat to udelat proste nemuzu... Film byl bajecnej, skoro celou dobu mel spad a clovek se vyborne bavil. Kvuli cemu musim ovsem skrtnout alespon tu jednu hvezdicku jsou asi 2 veci. Zaprve to je cesky dabing. Nerikam, ze se spatne trefil do charekteru, to nikoliv, ale nektery hlasky typu - Krysare a vlastne celyho Landu moc nemusim - nebo jak to bylo apod mne prisly spise trapne. A druha vec, to se tyka ladeni filmu - podle me az prilis moralizoval - stale "nemuzes krast" atd. Kdyby to resili jednou, tak ok, ale cely film tim byl prospikovan. Ale abych jen nekritizoval, tak opet, pokud zajdete do kina, tak si vychutnejte tento skvely film, protoze se urcite nasmejete az az. Navic pokud v sobe mate stale male dite, tak budete nadseni... ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)