Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

cutugno

Parádna a super hláškami nabitá komédia. Excelentný Bolek Polívka...alias Bohumil Stejskal .. Koštál ...v podaní pána Kronera a môj obľúbený český herec a bavič Miroslav Donutil. Super trojka v super filme. Vydel som to už veľa krát a vždy si to velmi rád pozriem znova. V jednom rozhovore s pánom Polívkom som čital , že píše scenár na druhé pokračovanie...už teraz sa teším....Kurva..Hoší ...Gutntág ()

Hepy13

Film z kterého používám v běžném životě nejvíce hlášek! Jeden z nejlepších českých filmů s pěknou myšlenkou. Bolek Polívka a jeho nejznamější role "Bohuše" má u mě čestné místo! Pro někoho buranský film, pro mě je to český kult. ()

WinstonS

Neznám žádný jiný film s takovým množstvím hlášek, které zlidověly napříč všemi společenskými či věkovými vrstvami. Geniální zachycení polistopadové doby a naprostá exploze komického talentu Bolka Polívky. ()

kujon

Dát méně než 5* by byl hřích, nehledě na to, že by mi za to určitě někdo za rohem rozhodil sandál. ()

M1k9

Jsem rád, že i českému filmu můžu dát vysoké hodnocení. Vždyť je to tak krutě zábavné. Nemůžu ani po x tém zhlédnutí. To dnešní komedie neumí. 8.5/10 ()

Antaeus

Píšte a tvrďte si čo chcete, ale neexistuje film, z ktorého by zľudovelo toľko hlášok, ako z tohoto. Môžem ho kedykoľvek, a kdekoľvek. A som presvedčený, že keby človek ako Bohuš zdedil také jmnění, rozhodne by ho preflákal rovnako. Darmo po tomto dielku niekto dupe, z davu bude aj tak trčať ako vztýčený prostredník medzi štrngajúcimi kľúčmi. Slovami klasika: //"DĚLÁTE MACHRY A HAJZL MÁTE NA CHODBĚ."// ()

lardko

Budu asi jedinej co to tady píšu , ale mě tenhle film vůbec nesedl. Podle hodnocení a komentářů se tenhle film líbí více lidem , ale mě prostě ne. Asi mi chybělo v tomhle filmu víc vtipu. Ani Bolek Polívka se mi v tomhle vůbec nelíbil ( a to mě přijde ve věčině filmů v čem hraje dost dobrej ) ()

mateas.matt

Vlastne jsem si od sameho zacatku rikal, ze to bude hrozna chobotina, nicmene, vsechno bylo jinak.. Bohus je proste spravny "Majka" vesnickej buran, co si nebere servitek a uziva zivota. Kdo by taky neuzival, ziskat velkej balik penez bez prace, tak se taky valim u velkeho baraku nekde na kraji mesta s bazenem. No, bohuzel.. ()

Psice

Očividně mnou neprávem opomíjený film, který jsem viděla po mnoha letech. Teď mi spadla čelist, jak dokonalý je to film – úžasná reflexe porevoluční doby a lidské povahy. Vše tak dokonale autentické, důvěrně známé, až mi úsměv tuhnul na rtech. Bavilo mě i pohrávání si s pojmem svoboda. ()

petikacka

Tohle je moje kultovka...Napoprvé se mi ovšem paradoxně vůbec nelíbil...Odsoudila jsem ho jako strašně sprostý film...Pak jsem ho viděla znovu...a znovu... a znovu...Teď už ho znám nazpaměť a hlášky používám všechny...Za mě 100% ()

Honza dAve

Nevím, jak v jiných částech republiky, ale v Jihomoravském kraji :-) jednoznačně kultovní záležitost, kterou já a naprostá většina mých známých znají téměř zpaměti a přesto se na ni s oblibou dívají zas a znova. A jako Brňák mám tu výhodu, že si klidně můžu zajít do kavárny Slavia na Solniční ulici a dát si "nic, sifon, dva". Nutno také ocenit skvělé herecké výkony neherců, obyvatelů Olšan. ()

Elgin

Znamenita komedia ktorej cas neuskodil a da sa povedat, ze stale aktualna. Urcite slovne spojenia z tohto majstrovske diela pretrvavaju dodnes medzi ludmi s ktorymi sa stretavam a pracujem. Viera Chytilova si nastavila latku tak vysoko, ze ju bohuzial uz nicim inym neprekonala. Takmer cely film stoji a pada na magehviezde cesko-slovenseho filmove neba a to panovi Polivkovi, ktory sa do postavy Bohumila poriadne vzil. Dovolim si tu dnes tvrdit, ze s hlavnym predstavitelom mal nejeden zlozvyk spolocny. "Jak na dno, do dna!" Zaroven to bolo jednym z poslednych vystupeni Jozefa Kronera vo filme. ()

Sista

Dědictví podle mě celé stojí na výkonu Bolka Polívky v podání Bohuše. Ve své roli je jedním slovem geniální. Ty jeho frky by se měly vyvažovat zlatem a člověk si skoro myslí , že ani nemusí nic hrát..:) Všichni ostatní jsou příšerní. Scénář je typicky chytilovský, zaobírá se zkažeností lidských povah a obsahuje (dost ploché) mravní ponaučení. ()

RadimFišer

Jedna z nejlepších komedií doby po revoluci. Komediální umění Bolka je na tak vysoké úrovni, že se občas bojím, že spadne. Zde ale nespadl. V manéži už mu to ale bohužel tak moc neklapalo. Všichni tento film známe a já jsem u něj prožil mnoho sexuálních vzpomínek. Zejména díky drahému autu BMW a poté návštěvě nočního klubu. Bez čepice se u nás na základce stalo asi nejpoužívanější slovo za ty roky. A k tomu patří jen díky a hluboká obdiv s pěti hvězdami. ()

kollma

Škoda toho konce, kdyby se posledních 40 minut zkrátilo o polovinu, tak by to bylo možná na plný počet. Takhle se po hodině a půl začínam nudit, ale zas jsem to viděl asi po pátý a to bych nudil u většiny filmů. ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů