Petr je architekt a má přítelkyni, kterou ale u sebe moc nechce. Ona s ním naopak hodlá počít dítě. Pepa Dohnal je poslanec, je už roky ženatý a jeho život ovládá stereotyp. Oba se znají ze školy a jsou v obchodním kontaktu s mafiánem jménem Bach. A oba dorazí na večírek, který pořádá. Když druhý den společně odjíždějí, naberou stopařku Lenku, které došel benzin. V lese ji znásilní a Lenka upadne do bezvědomí...  Když se probere, tvrdí, že si nic nepamatuje, a nechá se odvézt domů. Pozve muže dál a uspí je. Lenka je veterinářka – násilníky vykastruje, nechá je jejich osudu a odjíždí ke kamarádce Anně, která o Dohnalovi a Bachovi píše článek. Petr a Pepa najdou svoje varlata v misce na stole... (TV Prima)

Lewaso

Ten film jsem viděl třikrát: poprvé bych dal 4* - za vtip a akci, podruhé 3* za herecké výkony, a teď 2*. Projistotu se už na něj dívat nebudu... ()

DooFooS

Ukřičený film plný společenských problémů na tak malém místě, až je to nepřehledné, zpocené a zbytečné. Dvě hvězdy za některé vtipné momenty a herce, kteří to místy i zvládali. ()

shioo

Nevím ale to drama a komedie se mi zde mimořádně bije. Místy opravdu kvalitní drama a místy zase skvělé komediální projevy Miroslava Donutila. Jako celek mi to však přišlo průměrné až mdlé. Navíc jsem se díky scéně s kastrací neubránila bolestné lítosti. Dvě hvězdy za Donutilovo ztvárnění blbečka-poslance a scénu s golfovými míčky. ()

megajalec

V prvom rade ohromne prepálená stopáž, skrátiť minimálne o pol hodinu. Ďalšia vec, ten hrozný úvod mi hneď "urobil náladu" pred sledovaním. Až do osudného zvratu, ktorý určí rá celého filmu, je to tláchanina o ničom, potom to je trošku zaujímavejšie, ale stále je to len taký zhluk scén. Za zmienku stojí možno ešte Donutil, ktorý je štandardne dobrý. ()

mnx

Vyjímečný snímek od vyjímečné režisérky. Všechny její snímky zrají jak víno, a i když mi to tenkrát připadalo jak děsná blbost, dnes si shlédnutí takového skvostu vyloženě užívám :) ()

hrumsrt

Režijně čirá zoufalost! Oba hlavní představitelé hrají totéž, ať už je to kdovíco. Neurčitý film, snaží se vše zlehčit, ale zároveň je tak tragický a brutální..  Stopáž naprosto přepálená, nevím z čeho vařili, ale ani ta voda tam nebyla.. 10% ()

Alden_Larson

Tak to bylo něco. Chytilová vždycky umí skvěle zpracovat chaotické situace a tady se jí to povedlo docela dobře. Děj je celkem dobře napsaný, místy znepokojující a místy zábavný. To je potom asi jeden z mínusů, film nezvládá tón dramatu a komedie zároveň, chce být obojí najednou a tak pořád skáče z jednoho na druhý. Konec filmu mě taky docela zklamal, pro příběh s tak vážným tématem jsem čekal něco silnějšího. Postavy byly ale celkem působivé, hlavně díky hereckým výkonům. Tomáš Hanák je v tomto filmu skvělý, za mě je tohle jeho nejlepší role, on a Donutil mezi sebou navíc mají skvělou chemii. Kamera je jako ve všech ostatních filmech Věry Chytilové velmi chaotická a i když se to k tomuto filmu většinou hodí, najde se pár scén, kde by se hodil jiný styl natáčení. 6/10 ()

beowulf

Mé počáteční obavy z odpadní chytilovštiny byly poměrně záhy rozptýleny. Osvěžující, vtipné a nenudné. ()

tee

U tohoto filmu opravdu nevím, zda jde o komedii či tragedii a v tom vidím jeho největší slabinu. Na jednu stranu mi počínání hrdinů přijde vtipné, ale než se na mé tváři stačí objevit úsměv, je okamžitě rušen hrůzou situace, která není ani trochu k smíchu. Navíc se pro mě nikdo nestal běžným sympatickým hrdinou. Všichni byli nějak špatní, a nebo alespoň něčím divní tak, že ve mně vřelé sympatie nedokázali vyvolat. A tento pocit mám z celého filmu - nesedí mi. ()

myko

Chytilová je svetlom súčasnej českej kinematografie. Úprimný film o jednej polohe mužstva a ženstva v našich geopolitických šírkach. ()

Danielitto

Slabé, nevtipné a nudné. Jediné plus = příběh podle skutečné události. Bohužel dvouhodinová délka sráží film na kolena a ještě níž. ()

Vitex26

Možná jsem cynik, ale v první polovině jsem se teda řehtal jako blázen. Zejména kreace Davida Vávry a v některých momentech i Miroslava Donutila, přestože ten trošku přehrává, jsou opravdu dílo. Druhá polovina, po velmi slibném rozjezdu, už je taková neslaná, nemastná, velice rozmělněná a nastavovaná kaše, jako kdyby paní režisérka sama nevěděla, co s tím dál. Mnohdy to vlastně neví ani divák (otázkou je, jestli je to vždy jen jeho chyba), ale Chytilová už je prostě taková. Škoda. Závěrem snad jen poznámka, že po Polívkovi má už i Donutil svou Vlastu :-). ()