Petr je architekt a má přítelkyni, kterou ale u sebe moc nechce. Ona s ním naopak hodlá počít dítě. Pepa Dohnal je poslanec, je už roky ženatý a jeho život ovládá stereotyp. Oba se znají ze školy a jsou v obchodním kontaktu s mafiánem jménem Bach. A oba dorazí na večírek, který pořádá. Když druhý den společně odjíždějí, naberou stopařku Lenku, které došel benzin. V lese ji znásilní a Lenka upadne do bezvědomí...  Když se probere, tvrdí, že si nic nepamatuje, a nechá se odvézt domů. Pozve muže dál a uspí je. Lenka je veterinářka – násilníky vykastruje, nechá je jejich osudu a odjíždí ke kamarádce Anně, která o Dohnalovi a Bachovi píše článek. Petr a Pepa najdou svoje varlata v misce na stole... (TV Prima)

rakovnik

Pro mě další koukatelná Chytilová. Její režie mě naprosto nevyhovuje, ale zde se trochu krotila a mě tolik nerušila. Tím více jsem se mohl věnovat ději, který je pořádně absurdní a pěkně zamotaný, místy jsem se opravdu dobře bavil. ()

Martin741

Posledny ako- tak pozeratelny film od Pani Very Chytilovej. Za zmienku stoji fakt, ze si tu zahral Miroslav Donutil /Dedictvi aneb Kurvahosigutntag/ a Tomas Hanak /Bony a Klid/. Film zacina dost silnou a nasilnou scenou s osipanymi v akomsi druzstve. Potom sa vsak rozjede kvalitna filmarska jazda, akej bola pani Chytilova pred svojou 70 -kou stale schopna. Jej rezisersky rukopis je sice svojsky, ale naprosto vyborny - to ako mylovnik ceskoslovenskej kinematografie dokazem vysoko ocenit. Skoda, ze po svojej 70 -ke natocila uz len hnoj /Hezke chvilky bez zaruky/. 69 % ()

bourec

Další z filmů V.Chytilový, a další zmar.Tohle sem kdysi nadhodnotil, a dneska ani nevim proč.Věra vždycky točila pofidérní filmy, ale snad ty scény znásilnění v lese, nebo možná slušnej M.Donutil mě uvedli v přesvědčení,že je to dobrý.Jen prostej horší průměr, nic víc.40%. ()

Crawler-D

Chtěl tímhle filmem někdo něco říct, nebo je to jen jakýsi druh pomsty samčímu druhu? Věra Chytilová má na podivnosti patent, ale vše má svou rozumnou míru. ()

tomtomtoma

Upraveno v únoru 2024. Pasti, pasti, pastičky jsou krutou černohumornou groteskou ve sklepácké konfrontační drzosti pod taktovkou Věry Chytilové. Svým způsobem jde o modifikaci filmu Kopytem sem, kopytem tam, v níž muž taktéž jako jedinec víceméně na všech místech selhává. Přesto nikdo, tedy ani ženy, nevyvázne bez úhony ze spárů kruté grotesky, jež rozpoutala vícero zběsilých vírů najednou, aby je potom všechny trochu násilně spojila a slila ve velký gejzír černohumorné pointy, tedy jízlivého odkrytí uspořádání společnosti. To spojení mnoha vírů ubírá pozornosti ze závažnosti. Na druhou stranu je každý akt, skutek a děj prosycen groteskními a karikaturními prvky a částmi. V hlavním centru pozornosti jsou po skutečné finanční nezávislosti a intimní svobodě chtivý reklamní pracovník Petr (Tomáš Hanák), po náležitém finančním zhodnocení své politické funkce tolik lačný poslanec Josef Dohnal (Miroslav Donutil) a po spravedlivé mstě běsnící zvěrolékařka Lenka (Zuzana Stivínová). Pozadu nezůstávají ani profesně dotěrná novinářka Anna (Eva Holubová), rozmazlená a do dospělosti chtivá dcerka boháče Ingrid (Kateřina Hajná) či Lenčin snoubenec a trochu urputnější ekologický aktivista Michal (Luboš Svoboda). Z dalších rolí: poslancova již uvyklejší manželka Vlasta (Daniela Třebická), Petrův svévolně hladový kolega Pavel (David Vávra), Petrův kamarád a také lékař jeho delikátní nehody Marek (Karel Roden), Petrova přehlíženější milenka Bibina (Lucie Vačkářová), s Petrem spokojená i nespokojená šéfová (Dagmar Bláhová), nezávislá finanční autorita Bach (Milan Lasica) či jeho nespokojená žena (Eva Kačírková). Pasti, pasti, pastičky, to je život jako věčně krutá groteska, jako černohumorná rošťárna. Přesto neuhrane. ()

zette

Velice citelny rukopis Very Chytilove, pro muze v trochu drsne komedii:-)! Podle me, jeden z nejlepsich hereckych vykonu Miroslava Donutila. Myslim, ze film je zbytecne podhodnocen. ()

Carrie_3

Tento film mně opravdu přišel zvláštní, ať už to bylo kontrasty, kdy se střídaly doby humoru a vtipu s chvilkami znechucení a strachu, nebo zvláštním hereckým obsazením, které se mi zdálo docela trefně vybrané. Po zhlédnutí tohoto snímku jsem ani nevěděla, zda se mi líbil či ne, panovaly ve mně vcelku dost rozporuplné pocity a dojmy. Jinak se zde určitě objevily zajímavé a originální momenty, který film svým způsobem vyzdvihovaly, ale také okamžiky, které ho spíše potápějí. ()

dr.fish

Je to typická Chytilová, stavící na absurdnosti situací, v nichž si se Sklepákama tolik rozumí. Film sice nedrží pohromadě tak jako Kopytem sem, kopytem tam, ale jinak je mu dost podobný. Nijak mne neurazil, po letech ješte malinko dozrál... ()

Radiq

Dokonale černohumorny a taky stejně tak vtipny a dokonalá pomsta, jakou by měli schytat všichni znásilňovači, protože ve skutečnosti to neni žádná sranda. Chytilová se toho ujala fakt zvostra a nasadila vynikajici herce. Donutil si zahrál skvělyho vtipnyho pakoše a Hanák černohumornyho hláškujícího samce. Stivínová jako oběť a odplata skvělá. Do toho dalši vedlejši vtipny postavičky, ktery sice často přehnaně až divně hrajou, ale to už je holt Chytilová... "Kastrát... takže já jsem kastrát?" Chchch. "Budete vyvolávat dokonale tuhý dojem." Chchch. ()

Mylouch

Moralistní příběh v chytilovské stylizaci, který až příliš prozrazuje, co vše z dřívějších filmů bylo zásluhou spolupracovníků a co dílem režisérčiny osobnosti. Velmi jednoduché užívání symbolů a nahodilé užívání všudemožně posbíraných prvků věstí kreativní podzim. ()

bubun

Naprosto nechápu většinu hodnocení a komentářů. Ten film je skvělý (a hezky ponurý), akorát ho člověk musí brát trochu s nadsázkou a je fakt, že je to zřejmě pro spoustu lidí při tak vážném tématu obtížné. Ale proč vlastně? Podle mne jde o hlavně to, že se nedokážou přenést přes to, že se prostě některé filmy nedají zařadit, tohle není drama, ani komedie, ani tragikomedie, je to prostě film Věry Chytilové(a i to vlastně je už trochu škatule, že) a je mu jedno, že místy nedrží pohromadě. Já jsem se bavila (Donutil na konci: „Vás jsem asi taky znásilnil!“). ()

Sfinkter

Docela netradiční zápletka, ještě ke všemu skvěle natočená. Hanák jako dokonalý svůdník bohužel přijde o to nejcennější. ()

farmnf

Začátek konce Věry Chytilové. Taková sračka na jedno jediné téma, že přijít o koule je docela průser a že si to zasloužíme a to je úplně všechno, co v tomto dílku uvidíte. Snad by to posloužilo jako feministická agitka ale vtipné to není, pravdivé také ne a umění ? To nelze ani zmiňovat! ()

dzira

Viděl jsem až teď. Při premiéře bych to asi strhal. Teď se mi to líbí, ale asi z jiných důvodů než by se líbilo paní Chytilové.... ()