Odvrácená strana Slunce

Nemanja Petrovič

Kostýmy:

Boris Čakširan
  • MM_Ramone

V roku 1988 Brad Pitt stvárnil hlavnú postavu vo filme "Odvrátená strana slnka". Zahral si mladíka trpiaceho vzácnou, smrteľnou chorobou, ktorý sa zamiloval do krásnej dievčiny kvôli ktorej je ochotný obetovať svoje zdravie a i život. Brad mal vtedy dvadsaťpäť rokov, akurát rozbiehal svoju hereckú kariéru. Romantická dráma "The Dark Side of the Sun" síce za moc nestojí, ale už vtedy sa dalo poznať, že z Brada Pitta raz bude veľká hollywoodska hviezda. **(28.4.2018)

• RomanHyde

Námět je sice hezký, herci se snaží... ale to zpracování.. Finální výsledek ve vás zanechá schizofrenní pocity a dojem že film točil režísér telenovel, který si odskočil ke dramatu, a přibral sebou i scénaristu.. Ve finále tak nejlepším zážitkem z filmu je hudba, která ovšem není původní, nýbrž klasická.(3.10.2008)

Jelikož mám k Jugoslávii silný vztah, dokázal bych se kochat krajinou bez ohledu na to, že zde hraje jistý mladík, který se později stane proslulým Bradem Pittem. Tím, který v SEVEN bude lapat Johna Doea, ve Světové válce Z kosit zombíky a v Panchartech prozměnu srážet Nácky. Tady jsme na začátku jeho kariéry a sledujeme příběh kluka s vážnou a vzácnou kožní chorobou, který si musí vybrat zda prožít 3 dny naplno nebo celý život schovávaný pod maskou. Musím přiznat že krásná Cheryl Pollak mu jeho rozhodování hodně usnadní. 60%(24.5.2017)

Čo spraví s dobrým námetom zlý scenárista??...tak tento film je toho dokonalým prototypom...výborne vybraní herci, Brad Pitt v mladšom a svetlejšom vydaní, krásna priam až strhujúca hudba a napriek tomu sa jedná o mdlý film, ktorý z vás napriek celkom slušnému potenciálu nevyžmýka ani jednu slzičku, aj keď treba uznať, že nápad s náhrdelníkom v závere filmu je vskutku zaujímavý a podľa mňa jediný, čo stojí scenáristicky skutočne za to, avšak to nestačí...chcelo by to nejakú novšiu, lepšie spracovanú verziu:)(23.8.2009)

Velmi zajímavý námět je asi největším plusem filmu. Ovšem mizerné zpracování odhaluje jeho skutečný účel a sice propagaci amerického úsměvu mladého Brada Pitta na balkáně. Film je jako celek dnes již opravdu slabý a působí neuvěřitelně naivně, prvoplánově. Přesto objektivně vzato je film stále ještě dobrý průměr a jako oddychový je dostačující i pro současného diváka.(8.2.2012)

• - Film byl natočen v roce 1988. Kvůli válce v Jugoslávii však bylo mnoho záběrů ztraceno, a tak byl dokončen až v roce 1997. (morgos)

• - Rick (Brad Pitt) má chorobu Xeroderma pigmentosum. Rovnakú chorobu mali napríklad deti vo filme Ti druhí (2001). (Hamaradža)