Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Podle povídky "Vzácný přetisk 2F. Cent Belgien" z "Filatelistických povídek" Františka Langra napsal Jaroslav Soukup napínavý příběh, který nutí k zamyšlení nejen nad rolí, kterou může sehrát poštovní známka v lidském životě, ale také nad otázkou lidského svědomí, nad nejistotou, která provází každý výkon spravedlnosti. Téměř do konce příběhu netušíme, zda známka nalezená v kapse uniformy francouzského vojáka v první světové válce usvědčila nevinného, nebo odhalila skutečného špiona... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (59)

misterz 

všechny recenze uživatele

Tak toto bola herecká lahôdka v podobe Josefa Somra a Josefa Abrháma. Navyše som dostal aj veľmi zaujímavú detektívku, kde takmer do poslednej chvíle divák nevie, kto je naozaj za známku zodpovedný a kto je ten špión. Záver tiež núti k zamysleniu sa nad ľudskou malosťou a hlúposťou. Silný nadpriemer. 85/100 ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Výborné televizní komorní drama z 1. světové války, které pojednává o závažném obvinění, které může vést k absolutnímu trestu. Existuje jediný důkaz v podobě poštovní známky a aktéři vojenského soudu mají jen několik hodin na rozhodnutí o vině či nevině obžalovaného. Odpovědnost se snoubí s nejistotou a každá minuta je nabitá emocemi. Skvělé obsazení, kterému vévodí trojlístek Tříska-Somr-Abrahám. V kategorii televizních her jeden z vrcholů první poloviny 70. let. Celkový dojem: 90 %. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

S přihlédnutím k době vzniku to jest období šedivé normalizace se jedná o docela solidní televizní inscenaci. Inspirace Kubrickovými stezkami slávy, jak už tu bylo v některých komentářích zmíněno je patrná, ale jinak si film vesměs jde svou cestou sice pravda k očekávanému finále, což se teda tvůrci pokusili aspoň obzvlášnit tou nečekanou pointou, kterou nebudu prozrazovat, ale spíš tím dosáhli trochu podkopání některých předchozích věcí v tom filmu. Hlavně Somrova postava se v kontextu toho finálního odhalení chovala trochu nelogicky a mohl si vymyslet sto způsobů kde k té známce přišel. I tak, ale jednoznačně nadprůměrná a vydařená záležitost.70% ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Tahle válečná detektivka mi udělala spoustu radosti, perfektní atmosférou i tou zápletkou, ale především fantastickými hereckými výkony pánů Třísky a Abrháma, kteří ústy svých postav řešili závažné morální dilema. A Josef Somr? To je kapitola sama pro sebe, tenhle neprávem opomíjený výborný herec, stvořil človíčka plného strachu a nepochopení i člověka plného odevzdání a rezignace. Brilantní. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Naše malé filatelistické Stezky slávy. Komorní drama z francouzských zákopů, kde vládne podezíravost, otravný zvuk orchestrionu a bolestné vědomí, že když se ocitnete ve špatný čas na špatném místě, není prostor pro presumpci neviny a moc logiky a rozumu je jen omezená.. Spoiler: Nářky směrem ke zvratu v ději se mi zdají poněkud nekorektní. Somrova postava neměla do slyšení u podplukovníka tušení o existenci důkazu v podobě známky a předtím dvakrát odmítla možnost, že by šacovala nějakého německého vojáka. Obhajovat se tímto směrem poté bylo zbytečné, jen by to vzbudilo další podezření a nakonec by stejně došlo k odhalení. V tu chvíli bylo prioritou napsat poslední dopis znovu. Korigovaný vědomím neodvratného konce a s nadějí, že bude doručen. Snad v něm nebyly zašifrované francouzské pozice a Třískův kapitán Billard nešel za pár dní taky ke zdi.. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama