Svět tajemných sil

• Velká Británie The World of Strange Powers (více)
všechny plakáty

Epizody(13)

Arthur C. Clarke luští záhady paranormálních jevů. (oficiální text distributora)

sidcom

Pamatuji si, že jsem po tomhle seriálu jako malý vždycky nemohl usnout, ale stejně jsem se těšil na další díl :) ()

ali-n

Pamätám si, ako som ako malý chalan čakal, kým rodičia odídu do spálne, nenápadne sa vyplížil z izby a v tichosti zapol televízor. Mohlo byť okolo jednej v noci, ja som sa preklikal až na jeden z českých programov a čakal, kým sa objaví kryštáľová lebka a ten starý pán, čo napísal Odyseu a má čosi dočinenia s telekomunikačnými satelitmi :-)). Čo to bude dnes? Mimozemšťania? Samovznietenie? Voodoo? Bermuďák? ... Tento seriál mi priniesol jedno z naj rozrušení a najviac dychberúcich momentov pred televíznou obrazovkou. Snáď ho jedného dňa zhliadnem opäť. MOJE NAJ - Na tú noc nezabudnem. Odvtedy som mierne poznačený :) Najprv fotka s chlapíkom na zadnom sedadle auta, ktorý práve odchádza z vlastného pohrebu. OK ... je to podvrh .. ešte že tak .. nasleduje priahľadná veľká .... entita ... v nejakom hábite pózujúca pred oltárom v chráme ... OK ... nepopierateľne pravá fotografia ...... A potom má dieťa zaspať :-D ()

Katy19

Stále vidím Arthura C. Clarkea, jak se prochází po pláži a jak se hrůzu vyvolávající skleněná lebka točí a točí. Pro mě nesmrtelná a sakra strašidelná záležitost mého dětství. Pořád mám před sebou ty kývající se lustry... ()

e-pilot

Inteligence a kritické myšlení, tak se má přistupovat k "záhadám". Nejlepší díly - Duch, Křišťálová lebka, Clarkeova stupnice pravděpodobnosti jevů. ()

J. K. Lister

Byl to jeden z nejzajímavějších mysteriózních seriálů, které jsem viděl. Je to cyklus s mnoha nejbizardnějšími záhadami, které jsou vyvráceny nebo souhlasící vědci na základě profesionálních výzkumů z různých vědních institucí. ()

2sistem

Nejlepší dokumentární seriál o nadpřirozenu v podání uznávaného záhadologa A. C. Clarka. Jako malej jsem se vždy na to těšil. 01 Předvídání budoucnosti, 02 Rámusící duchové, 03 Mimosmyslové vnímání, 04 Stigmata: Kristovy rány, 05 Duchové, zjevení a domy ve kterých straší, 06 Víly, přízraky a fotografie myšlenek, 07 Byli jsme už kdysi, 08 Proutkaření - dar od Boha?, 09 Chůze po žhavém uhlí, 10 Vzkazy ze záhrobí, 11 Smrtící kletby, 12 Ovládání hmoty silou myšlenky, 13 Tajemné síly - verdikt. ()

712

Jo tak při tomhle seriálu jsem jako malej házel bobky, a to již při úvodní znělce, ale přesto sem se od něj nemohl odtrhnout. Rozhodně jeden z důvodů, proč se zajímám o paranormální jevy. ()

defender110

Naprosto úžasný seriál o záhadách a tajemnu od ,dá se říct, téměř génia A.C. Clarka. Sledoval jsem ho náruživě v dětství a dodnes ve mě vyvolává příjemně strašidelné mražení, každý díl opakující se úvod, i komentáře k jednotlivým případům, to je neodmyslitelně spojeno s tímto seriálem. Samotná úvodní znělka ve mě vyvolá větší napětí a ledové mravenčení než mnoho hororů ve své nejdrsnější části. Záběry v úvodu jsou skvělé a foto ducha mnicha s ptačí lebku je nezapomenutelný zážitek. Díly jsou vhodně dlouhé, takže neunavují, a jsou tématicky oddělené. I přístup samotného Clarka je velmi realistický mnohdy skeptický a přiměřený, rozhodně nejde o tupě věřícího podivína, který se dá utáhnout na vařené nudli. Rozhodně palec nahoru. Dnes už by to asi nikdo takto nenatočil. R.I.P A.C.Clarku. Televizní svět by pro mě bez tohoto seriálu byl velmi ochuzen. ()

luukaas

Pro mě je tento dokument jeden z nejlepších. Opravdu si myslím, že Arthur C. Clarke, byl a budu člověkem své doby. Pojetí a celkový dojem na mě působí velice věrohodně a opravdu se musím přiznat, že některé díly, byli velice zdařilé až mě šel mráz po zádech. Škoda jen, že už nic podobného a hlavně tak kvalitního nevídáme. ()