Svět tajemných sil

• Velká Británie The World of Strange Powers (více)
všechny plakáty

Epizody(13)

Arthur C. Clarke luští záhady paranormálních jevů. (oficiální text distributora)

Compadre

Tajemný svět A. C. Clarka..tak tenhle seriál jsem jako malý absolutně zbožńoval..bohužel jediné co mi po těch letech zůstalo v paměti je strašidelná křišťálová lebka ze začátku každého dílu..sakryš tohle bych chtěl vidět znova! ()

spikey1

úvodní znělka mě děsila celé dětství a zároveň taktéž náplň celých epizod, tohle bylo děsivější než Akta-X, tohle byl skutečný svět. skvělé ve své době nebylo nic zajímavějšího. ()

lskala

Nejmysterióznější seriálový pořad, jaký jsem kdy viděl. Nezapomenutelný byl především díl s "Yetim" alias Big footem. 100% - 5***** ()

Zagros

Arthura C. Clarka mám jako spisovatele velmi rád a jeho Vesmírná odysea je vůbec jedním z nejlepších sci-fi děl vůbec. Vždy jsem se sám sebe ptal proč. On si jednoduše nevymýšlí, ale na základě dosavadních vědeckých důkazů odhaduje budoucnost a díky tomu je jeho práce uvěřitelná, i když balancuje na hranici mezi realitou a fantazií. Stejně tak je tomu i se seriálem Svět tajemných sil. Sledoval jsem jej v mládí a vždy mě fascinoval. Byla to právě ta tenká hranice mezi skutečností, vědou, představivostí a tajemnem. Křišťálovou lebku a úvodní znělku si pamatuji dodnes a stále při ní mám lehké mrazení v zádech. ()

Metafyzik

To, co existuje, lze popsat také jako to, co je nadáno vlastní činností. Co vlastně náleží k vnějšímu světu, tedy světu skutečnému či reálnému? Pojem je tedy spojován s objektivitou a realitou jako něco, co nenáleží pouze do světa fantazie. ()

Drom

I když dnes již v lecčems zaprášený cyklus, přesto by měl být promítnut nejednomu dnešnímu takydokumentaristovi. Je totiž důkazem, že poutavý dokument s vynikající atmosférou může být natočen bez senzacechtivosti, objektivně, bez samovychvalovacích keců a tendenčních spekulací. Nemám A. C. Clarka rád a jeho tvorba mi připadá nudná, ale za tohle dílo (a starší Mysterious World) mu tleskám. ()

Gardenboy

Legendárny temný seriál o nevysvetlených záhadach ... počńuc Atlantídou, Veľkonočnými ostrovmi, cez príšery typu LochNess ... až po chuťovky ako samovznietenie, mutilácia dobytka vo Walese a v Anglicku. Mrazivé, skutočne mrazivé ešte dnes.... inak existujú dva seriály --- tento a u nás známejší Tajomný svet AC Clarka ... ()

Renie42

Pamatuju si, jak jsem s tátou vždycky koukala na tenhle seriál. Fascinovala, ale zároveň jsem se bála křišťálové lebky, dodnes nevím proč. Kdyby to opět dávali, tak se na to určitě znovu podívám. ()

subic

Jeden z nejlepších a nejdůležitějších seriálů, které jsem viděl v dětství. Uvedla ho ještě před rokem 90 Československá televize. Tento seriál a předchozí Záhady světa (1980) mě ovlivnily natolik, že jsem začal číst po roce 90 takovou tu jinou literaturu. ()

SenFlxr

Chodil jsem na základku, tomuhle jakože dokumentu jsem věřil a ta lebka, kterou tady zmiňuje i Master19, tak ta mě taky dost děsila. Taková byla doba, věřil jsem těmhle příhodám, vycházel časopis Hrom a já chodil na základku. Prostě devadesátý. ()