Pat a Mat: Gramofón

Československo, 1981, 9 min

Lubomír Beneš

Lubomír Beneš

Petr Skoumal

Pat si chce vychutnať hudbu počúvaním gramofónu a k tomuto kultúrnemu vyžitiu zavolá i priateľa Mata. Gramofón po zapnutí reaguje neočakávane a tak je ho potreba opraviť. Napriek snahe oboch gramofón nevydáva zvuk a pri snahe dopátrať sa podstaty problému je prístroj zničený. Avšak snaha vypočuť si dobré LP-čko ich neopúšťa a predsa majú ešte jeden gramofón. (pravo)

Jara.Cimrman.jr

Z vlastní zkušenosti vím, že pokud gramofón jeví známky nemoci, tak je nejjednodušší zvednout ho nad hlavu a ukončit jeho trápení hodem na zem. Pokud se však opravy ujmou skuteční odborníci, tak jim stačí jízdní kolo, dvě skříně, váleček, mixér, vrtačka, pánev, nůžky, lepidlo (a několik tisíc dalších nezbytností) a gramofón začne předvádět otáčky, o nichž neměl ponětí ani jeho konstruktér z Tesly Litovel. Není to sice zábava k popukání, ale množství složitých řešení jednoduchých problémů je třeba ocenit. ()

Jamal

Miloval je kamarád, miloval jej brácha, miloval jej soused, miloval je celý národ, takže bych celému seriálu dal 5 hvězd :: )) ()

Jacinda

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality. ()

boshke

Milovníkům vinylů a gramofónů lze silně nedoporučit. Výskyt alespoň nějaké menší mrtvičky je u nich vysoce pravděpodobný... 90% ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Každý z dílů Pata a Mata má svůj půvab a své kouzlo plné humorně pojatých fyzikálních zákonů. Ke shlédnutí zde. ()

IllIlIlIIl

Tento seriál hodnotím jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. Pat a Mat jsou opravdu dva výtčníci, kteří dokáží pobavit a jejich nešikovnost mi dělá škodolibou radost. Pat a Mat jsou ,,živou,, ukázkou toho, že humor jde i bezeslov. ()

stration

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

Sfinkter

Ke konci chlapci překvapili. Celý díl se chovají jako trumpety, zničí si byt a nakonec sestaví takovou mašinu! Klobouk dolů :) ()

Decker

Dokazal by dnes jeste nekdo do osmi minut vlozit takove mnozsti zabavy a humoru? Jedna se o jeden z nejlepsich dilu teto vykutalene dvojky (orchestrion nema chybu). ()

pfa

Dva nešikové se pouští do jakékoliv opravy či výstavby. Pak že to nepude... Nic není problém! Legendární postavičky a hudba z tohoto seriálu potěší prostě vždy jak malé, tak velké diváky. [1O/1O] ()

wosho

Jednoduchá animace spojená s propracovanou a dokonalou výpravou. Plus geniální a jednoduchý nápad na děj provedený groteskou. A výsledek? Jedna z nejvtipnějších loutkových serií natočená nejen u nás. Každý díl si zaslouží plný počet, protože dokáže rozesmát i po stém vzhlédnutím ()