Závěrečný díl duchařského triptychu zavede Martu, Magdalenu i Janka do světa televize. Slaví se 700.jubileum města Milotína, na náměstí je pouť, improvizované jeviště, připravené pro jubilejní estrádu, kterou bude přenášet televize. Paní režisérka z toho padá do mdlob a tak má duch Marty tělo. Přijíždí konferenciérka, jejího těla se v pravou chvíli zmocní duch Magdaleny. Chvíli trvá než se "ohnivé ženy" vpraví do nových rolí. Pomáhá jim celý televizní štáb. Hlavní měrou přispěje k úspěchu knihovník Holoubek, který bude vystupovat jako odborník, znalý starodávných kronik a historie dvou upálených čarodějnic - Marty a Magdaleny. Jeho vystoupení zvedne v městečku vlnu nenávisti a pomluv. Až letitá moudrost a zkušenost Marty s udavači přinese do konfliktu rozvahu a řešení. Porozumění a zalíbení v Holoubkovi přivede Martu k rozhodnutí ponechat si tentokrát tělo a zůstat na světě. Připojí se i Magdalena s Jankem, kteří se konečně při estrádě definitivně našli. (Česká televize)

ostravak30

Po průměrné dvojce tady máme solidní závěr. Pořád to nestačí na kvalitní úvodní díl, přesto je třetí pokračování zdařilejší než to předchozí. Sledujeme více humorných situací a celá řada dějových obsáhlostí, zkrátka - pořád se něco děje. Přidávám jednu zajímavost. Až se budete znovu dívat, všimněte si, že když se Nárožný s Vetchým mlátí, Jana Hlaváčová se neudrží a směje se. A aby to nebylo moc vidět, což se jí nakonec nepodaří, snaží se otočit hlavu mimo záběr. Jinak opět chválím hudbu, která je ale ze všech dílů zde nejlepší, neboť se vhodně kombinuje s dobovou. Celkově říkám, že Ohnivé ženy jsou součástí léta. Každý rok je ČT vysílá a skoro bych řekl, že bez nich léto není létem. A vzhledem k tomu, že je to spíše taková nenáročná, oddychová trilogice inscenací, u které nemusíte moc přemýšlet, nenechávám si je většinou ujít. ()

Detektiv-2

Závěř trilogie o dvou středověkých čarodějnicích je sice dějově nejslabší a vtipem už tolik nehýří, ale srovnal bych ho s druhým dílem. První díl byl zkrátka nejlepší, jak už to většinou bývá, přesto zbylé dva díly mám rád a neomrzí se mi. Ohnivé ženy mezi námi hýří takovou uspokojivou a nostalgickou náladou, kterou v dnešním komediích jen těžko najdete. Jak jsem psal, dějově slabší, už asi nebyl lepší nápad, ale i tak to neurazí a zpříjemní odpoledne. Navíc bych rád vyzvednul i kouzelnou hudbu, která je doprovázena všemi třemi díly. Hodnotím 4* protože Ohnivé ženy jsou a budou mezi námi a mě nikdy nepřestanou bavit. ()

japekli

Tato hodně dobře povedená série, dle mýho, je dalším důkazem toho, v čem je Veškrnová dobrá. Pro role jednodušších a živočišných žen byla doslova předurčená, o to víc mě zaráží, že se namontovala do role první dámy. Jojo, ani mezi herci není vždycky soudnost. Samozřejmě, že s přibývajícím natáčením to ztrácelo na grádech, ale jinak originální a vtipný a na tom střetu minulosti s přítomností se celej štáb hezky vyřádil. ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 1/10 ... Vizuální stránka: 3/10 ... Soundtrack: 2/10 ... Didaktický potenciál: 0/10 ... Celkový dojem: 1/10. ()

Cesty timem

Nakonec po letech se mi líbila více 3 než 2 ikdyž na 1 zcela nedosáhla. U dvojky mne velmi iritovala postava Magdaleny s fousama (Dášu Veškrnovou / Havlovou mám rád a tam z ní udělali mužatku - fuj). V trojce jí to jako moderátorce konečně zase velmi slušelo. Trojka Ohnivých žen byla veselejší ikdyž bláznivější. Kolegy techniky televizáky jako mne asi zaujal bláznivý TV technik, na kterého prý vyplazovala jazyk vertikální synchornizace (větší kravinu asi nevymyslíš, nebo možná já asi jo :-) ... Nejvíc mne však bavil asi Jan Přeučil, který byl neustále "v rytmu" (jako také hudbumilující to znám) a ty jeho taneční kreace - no paráda :-) .... ()

horskejvlk

Ve své době to bylo svěží občerstvení něco ve stylu tyčinky DELI která si hrála na tyčinku MARS, tedy takový česky “návrat do budoucnosti” jinak dnes bída ()