Joyonghan gajok

Jižní Korea, 1998, 101 min

Jee-woon Kim

Jee-woon Kim

Yeong-wook Jo

Velmi podobné japonskému Katakuri-ke no kófuku, které je však ještě šílenější, zábavnější a celkově se mi líbilo mnohem víc. Choyonghan kajok je nadprůměrná komedie s originální zápletkou, která baví, ale pro mě, když už jsem předtím viděla její jiné (a podle mě lepší) zpracování, postrádalo výjimečnost a po asi první hodině jsem se začala nudit. Přesto pro někoho jistě může znamenat nezapomenutelnou podívanou.(1.10.2010)

• Chrustyn

Ji-un Kim měl méně zajímavou začátečnickou tvorbu, než se dostal ke svým dokonalým novodobým dílům a "Quiet family" je i přes zajímavý námět a černohumorné vyznění, velice slabým, satirickým hororem (kde se však objevila řada výborných korejských herců, jež jsou v současné době, ve své domovině hvězdami.(9.10.2012)

Prekvapive hodne zabavna hororova komedie. Lehce nenormalni rodinka provozuje hotel v nejaky sileny prdeli a tak se tam host objevi jen jednou za cas. Problem je, ze nekdy pricinenim rodinky, jindy bez nej, tak nejak vetsina hostu do rana chcipne. A na tom je postavena cela zapletka, rodinka zahrabava mrtvoly, vita dalsi hosty, presouva mrtvoly a i kdyz se dej tak nak furt toci na miste a zabavnost kolisa, obcas to dovede fakt perfektne pobavit a nekdy se objevi nejakej ten hororovejsi moment, sem tam vycakne nejaka krev a podobne. Do toho tu je vicemene sympaticky obsazeni a paradne svizna hudba. Takze i kdyz tu jsou i hluchy momenty, ve vysledku fakt zabavna cerna komedie s perfektnim zaverem.(19.7.2009)

Už tahle Kimova prvotina silně naznačila, že ten chlap má čuch na skvělý projekty. A překvapivě ani moc nevadí, že jeho Tichá rodinka má několik grandcanyonských děr a až příliš sází na faktor náhody. Tyhle nešvary totiž bezpečně vynahrazuje situační humor a perfektní obsazení v čele s Oldboyem. Kombinace nájemného vraha, záměny osob a bizarních úmrtí pak dokonce může připomenout divadelní představení, avšak nenuceně a roztomile podanou. Počítejte tedy hlavně s černou komedií, horor to připomíná asi jen tou bleskurychle kupící se hordou mrtvol. (80%)(22.3.2016)

Taký menší odkaz na The Adams Family na ktorý viac odkazuje plagát ako samotný film. Táto rodinka sa snaží prevádzkovať hotel Pánu Bohu za chrbtom, smolu má však v tom, že do ich hotelu sa chodia ubytovávať len samý samovrahovia a tak najväčšie starosti majú s odpratávaním mŕtvol aby si zachovali dobré meno (reputácia úmrtie v tomto hotelu nie je zrovna ktovie čo). Úsmevná čierna komédia ktorá neuškodí.(23.1.2010)