Joyonghan gajok

• angličtina

The Quiet Family

Horor / Komedie / Krimi

Jižní Korea, 1998, 101 min

Cerna horror-komedie o rodine, ktera zdedi penzion v horach, jenomze kazdy prichozi host mirici k ni zahadne spacha sebevrazdu. Temer totozny scenar zpracoval o tri roky pozdeji Takashi Miike (Katakuri-ke no kôfuku), ktery ho ovsem pojal trochu krvaveji a udelal z nej muzikal s prechodem scen narocnych na zvlastni efekty do plastelinove realie.(4.2.2005)

Úvodná tretina je veľmi vďačná čiernohumorná horor-satira, kedy vám rodinka prevádzkujúca ubytovaciu chatu v lese svojou bizarnosťou vzdialene pripomenie Addams family :-) (plus nadôvažok tu máme ešte meno mladšej dcéry - Mína). V priebehu filmu potom tempo ako aj vtipnosť občas kolíše, ale naštastie to zachraňuje dobré herecké obsadenie, ktorému dominuje ako vždy vynikajúci Min-Sik Choi. Napodruhé sa mi to paradoxne páčilo ešte viac a je to u mňa za čisté 4*.(6.2.2005)

Velmi podobné japonskému Katakuri-ke no kófuku, které je však ještě šílenější, zábavnější a celkově se mi líbilo mnohem víc. Choyonghan kajok je nadprůměrná komedie s originální zápletkou, která baví, ale pro mě, když už jsem předtím viděla její jiné (a podle mě lepší) zpracování, postrádalo výjimečnost a po asi první hodině jsem se začala nudit. Přesto pro někoho jistě může znamenat nezapomenutelnou podívanou.(1.10.2010)

Prekvapive hodne zabavna hororova komedie. Lehce nenormalni rodinka provozuje hotel v nejaky sileny prdeli a tak se tam host objevi jen jednou za cas. Problem je, ze nekdy pricinenim rodinky, jindy bez nej, tak nejak vetsina hostu do rana chcipne. A na tom je postavena cela zapletka, rodinka zahrabava mrtvoly, vita dalsi hosty, presouva mrtvoly a i kdyz se dej tak nak furt toci na miste a zabavnost kolisa, obcas to dovede fakt perfektne pobavit a nekdy se objevi nejakej ten hororovejsi moment, sem tam vycakne nejaka krev a podobne. Do toho tu je vicemene sympaticky obsazeni a paradne svizna hudba. Takze i kdyz tu jsou i hluchy momenty, ve vysledku fakt zabavna cerna komedie s perfektnim zaverem.(19.7.2009)

• Chrustyn

Ji-un Kim měl méně zajímavou začátečnickou tvorbu, než se dostal ke svým dokonalým novodobým dílům a "Quiet family" je i přes zajímavý námět a černohumorné vyznění, velice slabým, satirickým hororem (kde se však objevila řada výborných korejských herců, jež jsou v současné době, ve své domovině hvězdami.(9.10.2012)