Joyonghan gajok

Jee-woon Kim

Jee-woon Kim

Kwak-seok Jeong

Yeong-wook Jo

Prekvapive hodne zabavna hororova komedie. Lehce nenormalni rodinka provozuje hotel v nejaky sileny prdeli a tak se tam host objevi jen jednou za cas. Problem je, ze nekdy pricinenim rodinky, jindy bez nej, tak nejak vetsina hostu do rana chcipne. A na tom je postavena cela zapletka, rodinka zahrabava mrtvoly, vita dalsi hosty, presouva mrtvoly a i kdyz se dej tak nak furt toci na miste a zabavnost kolisa, obcas to dovede fakt perfektne pobavit a nekdy se objevi nejakej ten hororovejsi moment, sem tam vycakne nejaka krev a podobne. Do toho tu je vicemene sympaticky obsazeni a paradne svizna hudba. Takze i kdyz tu jsou i hluchy momenty, ve vysledku fakt zabavna cerna komedie s perfektnim zaverem.(19.7.2009)

Úvodná tretina je veľmi vďačná čiernohumorná horor-satira, kedy vám rodinka prevádzkujúca ubytovaciu chatu v lese svojou bizarnosťou vzdialene pripomenie Addams family :-) (plus nadôvažok tu máme ešte meno mladšej dcéry - Mína). V priebehu filmu potom tempo ako aj vtipnosť občas kolíše, ale naštastie to zachraňuje dobré herecké obsadenie, ktorému dominuje ako vždy vynikajúci Min-Sik Choi. Napodruhé sa mi to paradoxne páčilo ešte viac a je to u mňa za čisté 4*.(6.2.2005)

• Chrustyn

Ji-un Kim měl méně zajímavou začátečnickou tvorbu, než se dostal ke svým dokonalým novodobým dílům a "Quiet family" je i přes zajímavý námět a černohumorné vyznění, velice slabým, satirickým hororem (kde se však objevila řada výborných korejských herců, jež jsou v současné době, ve své domovině hvězdami.(9.10.2012)

Je to dosť dobrá mierne hororovo ladená komédia. Má výborný príbeh o jednej rodine, ktorá začne prevádzkovať horský penzión, lenže je na horšie dostupnom mieste a tak zákazníci neprichádzajú. Keď sa objaví prvý, spácha samovraždu a tak ho pre istotu rodina zakope v lese, aby z toho náhodou neboli obvinení a zároveň aby im neurobil zlú reklamu, lenže podobné udalosti postihujú takmer každého návštevníka, kto im príde a tak sa s tým musí rodina vysporadúvať. Spracovanie sa mi páči, celý film prakticky stojí hlavne na tomto nápade, žiadne výraznejšie odbočky tu nie sú a tak aj kvôli tomu v strednej fázi trochu zmierni tempo a zaujímavosť filmu čiastočne upadne, ale inak je to vydarená zábava, už od začiatku film sprevádza výborná čiernohumorná atmosféra a tak je stále radosť sledovať, čo zase postihne nového návštevníka, či už samovražda, menšia alebo väčšia nehoda alebo aj neschopnosť niektorých členov rodiny a najlepšie je, že si z toho nikto ani príliš ťažkú hlavu nerobí a tak pobavia aj vtipné dialógy a niektoré perfektné hlášky. Ako horor tento film samozrejme vôbec nepôsobí, iba ten hlavný nápad je ním mierne ovplyvnený, no tým to aj končí, o napätie tu vôbec nejde, keďže film je podaný tak, aby divák fandil hlavným postavám a okrem toho sa občas objaví nejaká krv, ale nič drsnejšie tu nie je. Herecké obsadenie je perfektné, skvelý Song Kang-Ho, ktorý ma z celého filmu bavil najviac, výborný Choi Min-Sik, pre oboch to bola jedna z prvých úloh, vydarené postavy rodičov, obzvlášť otec Park In-Hwan, no ani matka Na Moon-Hee moc nezaostáva. Dievčenské postavy síce majú menej priestoru, ale tiež ma bavili, herecké obsadenie je výrazným kladom tohto filmu. Čo sa týka réžie a technickej stránky, tak ešte to nie je až taká špičková práca, akú Kim Jee-Woon predvádzal v neskorších filmoch, ale aj tak som spokojný a na debut je to viac, než slušné. The quiet family splnil prakticky presne to, čo sa aj od neho dá očakávať, veľká porcia čierneho humoru a skvelé postavy, pobaví aj viackrát. 76%(12.8.2012)

Už tahle Kimova prvotina silně naznačila, že ten chlap má čuch na skvělý projekty. A překvapivě ani moc nevadí, že jeho Tichá rodinka má několik grandcanyonských děr a až příliš sází na faktor náhody. Tyhle nešvary totiž bezpečně vynahrazuje situační humor a perfektní obsazení v čele s Oldboyem. Kombinace nájemného vraha, záměny osob a bizarních úmrtí pak dokonce může připomenout divadelní představení, avšak nenuceně a roztomile podanou. Počítejte tedy hlavně s černou komedií, horor to připomíná asi jen tou bleskurychle kupící se hordou mrtvol. (80%)(22.3.2016)