Jejím hrdinou je "středně vysoký" úředník Martin Harvey. Říci, že se ve své práci zmítá v moři problémů by bylo víc než výstižné a tak, když se dozví, že jeho strýc zemřel a odkázal mu pohádkovou jachtu, bez váhání hodí všechny trable přes palubu. S vidinou exotických přístavů a dobrodružství v ráji karibských ostrovů, sebere Martin rodinu a vyrazí za lepším životem. Jejich sen však tvrdě narazí na nepříliš radostnou realitu, že jejich pohádková jachta je malá, sotva plovoucí ratejna, která potřebuje opravit úplně všechno, na co se zděšený Martin podívá. A pak se na scéně objeví on, kapitána Ron, a Martinova touha po dobrodružství může být naplněna víc než si kdy představoval (dokonce nechybí ani piráti). Kapitán Ron, jakási urousaná variace současného Ahaba s napohled pochybnými námořními dovednostmi, bere do rukou kormidlo chátrající jachty, osudů rodiny Harveyovy i příběhu samotného a vyplouvá podle námořních map tradičních amerických komedií. (oficiální text distributora)

DruidKarel

Prima komedie, která si na nic nehraaje. Žádná míchanice s akčňákem ani žádný duchaplný žvásty. Tak to má být. A Kurt Russel se náhodou osvědčil jako komediální herec dobře. ()

Juto

Pre niektorých bude ľahké zavrhnúť túto komédiu. Niekto si môže povedať že je to ako deravý náklad predvídateľných gagov. Ale to, čo nemôžete predvídať, je to, že táto hlúpa zábavná rozprávka o moreplavebnom výskume je nad vodou a prekvapivo zábavná. 6/10 ()

c.tucker

Kapitán Ron je klasickým příkladem filmu s dvěmi protipólovými postavami, kde je jedna je pohodář, co na vše sere a druhá je dobrácký moula, co si myslí, že sežral Šalamounovo hovno. Zde mi to velice fungovalo a to hlavně zásluhou jednookého Kurta Russella. Nikdy nezapomenu na scénu s gorilami, kterou si pamatuju velice přesně už od doby kdy jsem tohle viděl před nějakou dobou prvně. ()

WolfR

Jen Kurt Russel nestačí aneb byla to celkem nudná záležitost. Ne že by Kurt nemohl hrát v komedii, ale zbytek osazenstva a hlavně scénář mu moc nepomáhá, 2 hvězdy. ()

tomeek

Průměrná rodinná komedie... která mě moc nezaujala. Nechápu, jak je možné, že se v těchhle filmech dožije takový blbec tak vysokého věku. ()

Triple H

Jedna z mojich najobľúbenejších nedocenených komédií. Zapodievať sa pri takomto filme s niečím ako logikou deja nemá absolútne význam, treba len sadnúť a baviť sa. Martin Short ako klasická hlava rodiny je OK, ale Kurt Russell je jednoducho perfektný. Ide o naozaj výborne zahratú komediálnu úlohu a podľa môjho názoru patrí k tomu najlepšiemu z celej Russellovej kariéry. Tak vypnite mozgy a bavte sa, Kapitán Ron vás totiž pobaví určite. A bol tu ešte skôr ako Kapitán Jack ;-) ()

Tyny

Proč jsem tomuhle filmu dala 4*? A proč ne? Je to obyčejný film s obyčejným obsahem, je to prostě nenáročný a skvělý. Praštěný kapitán, kterého musí snad každý zbožňovat. Klasická dobrodružná komedie pro dlouhé, nudné chvíle. :-) ()

lennyd

Martin Harvey (Martin Short) a jeho rodina prochází velkou rodinnou krizí. Do toho přichází zpráva, že zemřel vzdálený strýček, a Harveyovým odkázal loď. Martin v tom vidí velkou příležitost, jak dát rodinu dohromady a ještě si udělat pěknou dovolenou... jenže Loď není ani tak krásná jachta, jako na obrázku ale spíše otrhaná kocábka, a ještě k tomu dostanou Harveyovi jako kapitána chlapíka, který jako by vypadl z pirátů z Karibiku (uh, ono to vlastně celé v Karibiku bylo). Kapitán Ron (Kurt Russel), kromě toho, že má jedno oko skleněné, již svým příjezdem ukáže, že se Harveyovi na své plavbě nudit nebudou - a že je při tom potká věcí ... Rodiná komedie, která měla (patrně) stavět na (v té době velké) hvězdě, Kurt Russelovi. Ten to sice pojal jako velkou show, ale tak nejak, většina fórů jde mimo (i když, pár vtipných scének by se tu taky našlo). Ve scénáři je pár velkých děr, které film nemilosrdně táhnou ke dnu (jak se sakra všichni! dostali na tu Kubu??). No nic, určitě neurazí, a pro děcka, proč ne .. ()

Jello Biafra

Kurt Russell v roku 1981 zažiaril v akčnej sci-fi Johna Carpentera s názvom Escape from New York. V tejto svojej slávnej roli mal cez oko pásku a nejakým nedopatrením si túto pásku rozhodol nasadiť o 11 rokov neskôr v tejto trápnej komédii. Keď som ju videl znovu po mnohých rokoch tak som si len hovoril že Snake Plissken si asi odskočil na dovolenku v Karibiku a chýbajú tu akčné scény. Zato trápnych gagov je tu požehnane. Nie je o čo stáť. ()

Markussis

Samozřejmě s notnou dávkou nostalgie , hezkou vzpomínkou na reggae melodii od Boba Marleyho Jamming, Paula Anku alias makléře v zrcadlovkách, ale také s přesvědčením, že si tento film nehraje na nic víc než-li je, hodnotím plným počtem. Dodnes si pamatuji jakou silou na mne zapůsobilo legrační a chlapácké charisma Kurta Russela jako Kapitána Rona. Jeho legrační historky a parodie sebe sama, ať si říká, kdo chce, co chce, měly něco do sebe. A když se k tomu přidá ještě nekňuba Martin Short, který se typologicky do své role bezvadně hodí, tak to dokonce chvílemi i dost jede. Film jakožto komedie působí celkově dosti ujetě a toto má alespoň pro mne své kouzlo. Tedy myslím si , že toto je taková typická oddychovka, především co se devadesátých let týče. ()

Paity

Další z řady bláznivin a pitomin, do které se nechal ukecat (a asi to moc práce nedalo) herecky zcela upadající Kurt Russell. Vlastně jde o komedii ne nepodobnou Bláznivé dovolené v .... blablabla. Jen je to tentokrát na vodě. ()

Petr.Kocfeld

Tento film me docela zaujal a neni spatny.Martin Short v roli otce,co se plavi na lodi je celkem dobry.Plavi se zde se svou rodinou a kapitan Ron coby mirne sileny namornik je Kurt Russell.Davam tomuto filmu 60 procent.Komedie na destivy vikend. ()

Zombi

Nemůžu si pomoct, mě se ten film prostě líbil, i když je to ulítlá ptákovina a vlastně možná právě proto. ()

Hepy13

Můj nejoblíbenější film s Kurtem Russellem. Jeho postava kapitána Rona, který má vše na háku, je opravdu výborná! Pobaví ale celý film, naší rodinně tahle komedie zvedala náladu ve zlatých dobách VHeSek. Nakoukali jsme ji doma snad stokrát. ''Dejte pozor šéfe, v lesích jsou Gorily. Ge - Go...obrovský rozdíl děti, obrovský rozdíl!'' ()