• Marthos
  ***

  Milostný trojúhelník z prostředí, kde není příliš čas na lásku. Příběh žalu a nenávisti, která ovšem ve chvíli nebezpečí nesahá za přátelskou sounáležitost. Promlouvají tu prostá, ale statečná lidská srdce, projevují se povahy v různých rysech, vážné, veselé i lehkomyslné, i takové, které vina a tvrdá práce teprve změní. V režii Miroslava Cikána se uplatnila především herecká souhra, kde v popředí stojí milostný trojúhelník, dva muži a jedna žena. Tu hraje Hana Vítová, ovšem nikoliv jako obvyklou melodramatickou šarži, nýbrž jako dívku, posléze mladou ženu a matku prostého bezprostředního citu a výrazu. Jejího manžela představuje Ladislav Boháč, výbojný, furiantský, bez přetvářky. Odmítnutým ženichem je Jan Pivec, výrazově robustní, zklamáním zatrpklý, rozhodný v kamarádské povinnosti. Přestože se jedná o film dobré řemeslné úrovně, byl předběhnut zdařilejší Druhou směnou v režii Maca Friče, příběhem s obdobným ústředním motivem i vyústěním. Když jeden dělá totéž, není to totéž.(26.9.2009)

 • Pitryx
  **

  No, toho prozpěvování tam na mne bylo moc na tak krátký film. Ale jinak velice dobré. Záběry z dolu na úrovni, dějově to mimo to halekání také ujde. Má to i spád, a když pomineme naprosto naivní scénář, jistě se pobavíme. Závěr trochu zklamal.(3.8.2016)

 • vitekpe
  ***

  Melodramaticka podivana z hornickeho prostredi, plna klise dialogu, u ktere asi nejvice prekvapi akce se sekerou. :) Vitova samozrejme krasna, ...ale jakoby vsichni zucastneni protagoniste sami poradne nevedeli proc v tom vlastne hraji. A nebo jestli to bylo pocitem, ze nekdo si z toho dela srandu, nekdo hraje jako na divadle a nekdo to jen odrikava...? Trosku zvlastni film, spise pro fajnsmekry. Casual divak se bude stoprocentne nudit.(12.2.2018)

 • mchnk
  ****

  Vynikajícím způsobem se vyvíjející charakterní drámo, které v těžkých letech českého národa dodává sílu lidské morálce a povzbuzuje k čistotě svědomí. Milostné dilema silné a svobodně se rozhodující ženy i dlouholetá zášť dvou mužů, bývalých a budoucích kamarádů. Snímek nabízí nadprůměrné herectví, spoustu dějových zvratů, završené velmi silným závěrem, i lehký humor, který obstarává dvojice Vojta - Fiala. Ovšem základem celého skvělého vyprávění je zobrazení nejen havířské, ale hlavně lidské cti a úcty k druhému. Životnímu partnerovi či skutečnému kamarádovi.(28.5.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace