Uhlazené vyprávění, odpovídající požadavkům lehké komedie, rozvíjí úsměvný a optimistický příběh "jednorukého" žebráka Dostála, který si svým znamenitým žebravým uměním vydělal tolik, aby si mohl koupit pěkný dům, stát se váženým panem domácím a ještě zachránit od bídy zchudlého advokáta Neprosila, který mu, když na tom byl ještě dobře, pravidelně přispíval. Také ho chtěl dát dohromady se svou hezkou svěřenkou Zorkou, pro kterou by prý byl ideálním manželem, to už však mladí dokázali sami a bez jeho neohrabané pomoci, nebo spíše navzdory jeho poněkud neúčinné pomoci... Film byl uveden na VI. MFF v Benátkách v roce 1938. (oficiální text distributora)

Luxocculta

Hugo Haas pod maskou starého žebráka-profesionála, který ve své branži nestrpí konkurenci ani amatérismus, a který se prožebrá hodně vysoko. Film se zajímavým námětem, ohnivýma očima Glázrové a vtipným sedmatřicetiletým dědkem Haasem, zábavně zamaskovaným k nepoznání. ()

Pitryx

Velmi dobrý film komediálního rázu. Herci to zahráli dobře, scénář měl dobrou úroveň. Režie v průměru. ()

ostravak30

Sociální téma o žebrání bylo velmi neoblíbené a docela chápu, že se tehdejším mocným nelíbilo jeho zobrazení. Na druhé straně si úplně nejsem jistý, zda se tvůrcům nepodařilo prostě jen otevřít samotné téma, ale nijak blíže ho nepopsat. Zdejší žebrák je totiž na konec vlastně boháč. Kterýpak žebrající si asi může pořídit činžák? Jedna z mála věcí, která mě na filmu zaujala byl prakticky dokonalý Hugo Haas, který prošel nejen úžasnou proměnou v maskérně, ale i díky vlastnímu přičinění nebyl prakticky k poznání. ()

PTuranyi

Príjemná komédia o tom ako si šikovne žobraním zarobiť nemalý majetok. Skvelý Hugo Haas v úlohe žobráka/strýčka/pana domácího, ktorý nás zabáva svojou šikovnosťou a popletenosťou. Samotný žobrácky motív by asi na celý film nestačil, preto je scenár rozvitý o romantickú linku žobrákovej chovanky, ktorú anektoval ;). Ostatní herci sú však len nahrávači, ktorý rozohrávajú situácie, v ktorých nakoniec smečuje hlavná postava. Postupne však vtipov ubúda a sem tam preváži aj vážna nálada, humor však nevymizne úplne. 70% ()

Dr.dogous

Svět kde se žebrá, oč byl lepší než svět, kde se nežebralo? Několik postřehů: žebrák, který si přijde na hotové poklady. Můj děda vzpomínal na pražskou tulačku a žebračku, která odkázala po smrti miliony církvi na kostel. Miliony, které si vyžebrala. Z žebráka, který si koupil dům se stal úctyhodný pan domácí. V době regulovaného nájemného by byl stále žebrákem. Nezaměstnanost postihla i právníky, přesto to byla dobrá partie. Už za 1. republiky kavárny nabízely nepřeberné druhy voňavé kávy. Ve světě, kde se nežebralo, kavárny nenabízely nic, protože káva byla podpultová. 88% ()

ouf

Můj pes , vtipem sršící kokain lokomotiva HAASSS v dalším vynikajcím filmečku . Miluju HAASE. Jak štědrá ta předválečná atmosféra ,že? Vono koks jako lék na nechutenství v lekárně za 10 šupáků - né nadarmo se říká - tatíček masaryk- ()

007hanka

Jak někam vlezl Haas, tak to jelo, zvláště když ho nebrzdil scénář: "Realita, to je dnes to jediný čemu věřím. No když nic jinýho, tak si aspoň pod tím můžete postavit leteckej kryt." ()