Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku

• USA Adventures of Robinson Crusoe, a Sailor from York

Loutkový film na motivy slavného románu Daniela Defoe. (oficiální text distributora)

jilda

Jednoduše krásné.A Václav Postránecký to nádherně namluvil.Jeden z nejlepších loutkových filmů, navíc Robinsona jsem četl pořád. ()

Haniczka

Velmi půvabný film, díky kterému jsem si kdysi přečetla i dojemnou knihu. Brilantní Václav Postránecký, který dodal příběhu hloubku smutku i radosti. ()

waits

Pěkně vyprávěný loutkový Robinson s animovanými vsuvkami Adolfa Borna. Odlehčeně, s humorem (v knize je ho pomálu) a s dobře trefeným Postráneckým (až na to věčné Bade, Bade), který je v poměrně krátkém snímku nucen posunovat děj ustavičným mluvením, což vůbec nevadí.. Karel Gott se ovšem k Robinsonovi ani náhodou nehodí. ()

Yarwen

Krásný kousek. Viděl jsem jako malý a strašně mě mrzelo, že už to skončilo. A nejraději jsem měl toho psa, z toho mi ukáplo pár melancholických slz... ()

inachisio

Neuvěřitelně krásně, originálně a vtipně vypracovaný příběh na motivy slavného románu. Film miluju, hlavně kvůli množství vtipu, ale také díky hudbě a úžasným postavám. ()

krabatt76

Nádherný poetický příběh o nelehkém životě trosečníka.Moc rád jsem se na tento film díval v rámci povinných školně družinových akcí.No a rozhodně toho nelituji.Perfektní dabing,skvělá práce animace a také další důkaz velikosti Karla Svoboda jakožto jedinečného skladatele filmové hudby....Člověk by ani nevěřil,že toto dílko má necelých 70 minut.Utečou jako voda. Někdy si až kacířsky říkám,že nebýt těch krvežíznivých komunistů,kteří zakazovali všelijakou avantgardu ŘEŠÍCÍ nějakou zásadní otázku lidského bytí,tak by ani takovéto věci od lidí kteří "nemohli a nebo mohli s omezením" asi ani nevznikly.Myslím,že by jsme byli o dost ochuzeni.... ()

Ydrosten

Loutkové provedení tomu dodalo takovou kouzelnou krásu. Loutkářství je opomíjený obor ( a ty dnešní loutkové filmy už si hodně pomáhají PC triky ) Klasická " stará " škola. Viděno po mnoha a mnoha letech na dětském promítání. Pozorovat děti, jak z otevřenýma pusinkama hledí na 30 let starou dobrodružnou podívanou, mě vrátilo zpět o oněch 30 let a i já jsem seděl a hleděl aby mi něco neuteklo ( tolik scén už mi vypadlo z hlavy ) 5 plných. ()

vendy63

Báječná nostalgická vzpomínka na školni léta kdy jsme museli na tento film povinně do kina a dodnes ho mám v živé paměti. Nezapomenutelná hudba Karla Svobody nazpívaná Karlem Gotem se určitě vryla do podvědomí kdekomu a jsem přesvědčena že Robinson Crusoe a jeho věrný druh Pátek byli ,jsou a budou stále na jedné z nejvyších příček zlaté filmové éry. ()

SmaX

Tak tenhle film sem viděl poprvé asi v 7 letech a pouštim si ho s chutí do dnes. Krásná úvodní písnička od Káji Gotta (a to ho dvakrát nemusim Kluka jednoho ušatýho). Krásna hudba jak od ETC. Výborná loutková animace + ploškové prostřihy do minulosti od Adolfa Borna a výborný dabing Václava Postráneckého. Jeden z nejlepších českých animovaných filmů. To Rozhodně! ()

PlayEasy

Takže další Československý animák podle naší velmi oblíbené knihy opět vyšel a my si nemůžeme stěžovat, protože je to nejspíše nejlepší filmová verze Robinsona. Inu krásné dětské a vtipné zpracování jinak poněkud drsného románu a mimochodem papoušek je nezapomenutelný!!! 80% ()

donnovann

Příběh, který napsal Daniel Defoe mi bude ležet u srdce vždycky, proto jsem rád, že i česká stopa přispěla dalším zfilmováním tohoto slavného příběhu a musím říct, že dosti po svém.Přiznávám, že ze začátku bylo těžké zvyknout si na animaci, po ztroskotání jsem si ale už užíval každou minutu. Kvalitní zpracování ovšem nejlepší Robinson od Luise Buñuela se bude překonávat velice těžko. ()

honzic

Nádherný loutkový film, na který jsem se vždycky těšil, doplněný hudbou a taky dojemný. Hodnocení: 75 % ()

Nonna

Jedno z našich nejlepších loutkových děl vůbec. Zajímalo by mě, zda někde ve světě vzdali hold předloze Daniela Defoa tak kvalitně, jako v tomto fimu. Milovala jsem ho už jako dítě a i dnes se na něj ráda podívám. Nádherné loutky, perfektní scénář, zajímavé propojení loutkové reality a animovaných vzpomínek, dokonalá hudba Karla Svobody, mistrovský dabing. Loutkového Robinsona si člověk od začátku oblíbí, prožívá s ním úspěchy i smutky (smrt věrného psa), fandí mu, jako by šlo o živého hrdinu. Nádherný příběh....a ta podivná , chlupatá ještěrka, co mu krade zásoby z pevnosti, na tu vzpomínám nejraději. ()

Gig

Jeden z nejlepších Robinsonů, pokud ne nejlepší. Skvěůlá hudba, výborná animace, dialogy, které si pamatujete.... ()