poster

V pokušení

Romantický / Drama

Československo, 1939, 77 min

 • gouryella
  *

  Ajaj, Natasa Gollova zase slapla vedle - holka mela jsi se drzet hlavne komedii - ty ti vazne slusely mnohem vice.(25.7.2002)

 • Skuby47
  ****

  Romantické drama svobodné matky v časech dávno minulých, kdy takové hříchy společnost nepromíjela. Dalším znakem té doby byla nezaměstnanost, která nutila mladé muže opouštět své milé a cestovat za výdělkem do rozvíjející se Ameriky. Herecky byl mladý pár Glázrová - Dohnal celkem nezajímavý. Tentokrát hrál prim strýček dítěte farář Ladislav Boháč. Zápornou postavu zamilované sokyně si velmi nepřesvědčivě střihla Nataša Gollová a z druhé strany ji sekundovala nenávistná v pomluvách se vyžívající venkovská chasa. Výprava byla klasická i když část příběhu se odehrávala v krásném přírodním prostředí Českého ráje, příběh byl jednoduchý, naivní a předvídatelný, určený hlavně pro ženy a fandy červené knihovny. A taky jako odpolední oddechovka pro mne.(25.3.2016)

 • dr.fish
  ***

  Láska a odloučení. Když dva se rádi mají, i v lednu je jak v máji. Mladý pár v tomto filmu to ale nemá tak lehké. Ještě než se stačí vzít, mladík jede do Ameriky za prací a mladá zůstane doma, bohužel těhotná. Po porodu odejde k snoubencově bratrovi- faráři, žije na faře a stará se o domácnost. To dá vznik pomluvám. Mladý inženýr se v Americe pustí do práce, dopisy od snoubenky mu zadržuje šéfová (Gollová), která je do něj zamilovaná. No a to je vše, dojde ke krizi a nakonec k happy endu. Gollová se svými zamlženými pohledy do nikam je velkým zklamáním, nicméně Glázrová to hraní taky ještě moc neumí. Nejpřesvědčivějším je asi Boháč v roli faráře, a Marvan, který koneckonců zahraje vždy vše na jedničku. Oddychovka na neděli. 60%(13.8.2012)

 • lucascus
  **

  Nataša Gollová v poněkud netradiční roli zlé mrchy, nebo alespoň dívky, která si hraje na zlou. Ovšem stejně tak, jak Gollová nedokázala nikdy dobře zahrát romantickou roli, tak ji nešly ani role záporné, kralovala pouze komediím a to není tento případ. Glázrová se ještě pořád hledá a prozatím hereckým umem neoslňuje. Samotný příběh muže, který odjel do Bolívie a doma zanechal čekající milou, není nikterak originální a už vůbec ne dobře zpracovaný. Herecké výkony jsou chabé (snad s výjimkou Heleny Bušové v menší roli zákeřné šenkýřky).(13.11.2013)

 • Marthos
  **

  Zvýšená filmová produkce v závěrečném období její svobodné existence vyžadovala vedle velkých a mimořádných témat i nenáročné příběhy, určené především širokým masám. Režisér Miroslav Cikán si mezitím v uměleckých kruzích vybudoval slušnou pozici i pověst schopného rutinéra a přesně to vyžadovala adaptace stejnojmenného románu Marie Křížové. Přestože se v něm autorka pustila i do závažnějších problémů, jako byla otázka svobodného mateřství, nepodařilo se navázat spojení s diváky, kteří dali přednost jiným, nepochybně zdařilejším filmům. Stojí-li někdo za pozornost, pak je to Nataša Gollová, která si překvapivě zahrála vysloveně negativní roli vypočítavé továrníkovy dcery Mary. Zbytek už tak zajímavý bohužel není.(17.8.2009)

 • - Filmovanie prebiehalo v Českom ráji. (dyfur)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace