Herkules v New Yorku

• USA Hercules in New York

Diův syn Herkules žije na hoře Olymp, ale začíná se tu trochu nudit. Napadne ho, že by mohlo být zajímavé navštívit svět obyčejných smrtelníků. Zeus z toho není zrovna nadšený, ale nakonec se Herkules přece jen vydává do New Yorku. Svým zjevem a hlavně silou budí pozornost všech lidí, se kterými se setká. (Vapet Production)

peto12

Na to, že tu mal Arnie len 23 rokov, takže toto je prvý Arnieho film, tak v tých rokoch sa mu dosť podaril. Nápad k filmu je úžasný. Herkules je v New Yorku. ()

Martin741

Kazdy nejako zacina, Stallone erotikou a Arnold CiernyCernoch sa rozhodol tou najprimitivnejsou a najdementnejsou ubohostou, ktora sa vola Herkules v New Yorku. 7 % za to, ze mlady CiernyCernoch vymlatil par zloduchov ()

Rodriguez

Někde Árnie začínat musel, bohužel tenhle snímek jde přirovnávat spíše za kýč, než filmovou záležitost a lahůdku. Blbější děj a dialogy se dnes zažívají jen v málo filmech, herci (tedy spíše neherci) zde toho moc nepředvádějí (kromě komediálních prvků) a ta jedna *hvězdička je spíše za (tehdy) svalnatého Arnolda. ()

Petoss1

Prvýkrat sa nám predstavil pred kamerami Arnold (Strong) a hneď bolo vidieť jeho nesmierne herecké "kvality". No a čo, každý raz začínal. Film je totálne amatérsky ako aj Arnieho angličtina, s ktorou by hovoril lepšie mongol s eskymáckymi predkami, ale pozrime sa, kde to až dotiahol. 30% ()

MrPierc

1. film věhlasného akčního herce Arnodla Schwarzeneggera v jeho filmové kariéře. Není to žádný zázrak, ale já se bavil. Smál jsem se i když byl film amatérský, protože Arnie je ještě více prkenný, než jak ho znáte. Jeho abnormální tělo, které obléká do bílého svetru a hraje turistu s fotoaparátem nebo s malým svetříkem kolem obrovských ramen. Pořád má touhu ukazovat svaly kolemjdoucím. Chová se jako dítě na pískovišti. Nakonec amatérský vzhled pomáhá i některým městským scénám a dodává tomu normálnost, všednost. Kde jinde uvidíte Arnolda, který hází oštěpem, diskem a vlastníma rukama umlátí medvěda do bezvědomí :-) Za zmínku stojí určitě také herec James Karen, kterého si pamatuji hlavně z filmu Návrat oživlých mrtvol (1985) = http://www.youtube.com/watch?v=CRgJ-hTCsRM ()

Darth Revan

První Arnoldův film je zároveň i jeho nejhorší. Něco tak debilního, jako je Herkules v New Yorku, se jen tak nevidí! Ale vzhledem k tomu, že jsem se nasmál, hlavně pak u scény, kdy Herkules letí okolo letadla, dávám 1*. ()

Adaamos21

Hloupoučké, (ale docela mile hloupočké) to mi došlo i jako malýmu klučinovi. Ale párkrát jsem se zasmál a pokud máte rádi Arnolda, myslím, že jeho filmovou premiéru přežijete. Každopádně on si tím hned z první splnil svůj velký filmový sen, protože starší Herkules, kulturista Reg Park, byl jeho velký vzor a filmový hrdina. ()

tomtomtoma

Je to hloupoučké! Na druhou stranu dokáže film Herkules v New Yorku přinést do tváře diváka dlouhotrvající úsměv pobavení. Sice neplánovaného a až mstivě krutého, když se vše zvrhává do parodizování sebe samého, ale i to je svým způsobem určitý druh zábavy, i když škodolibé. Arnold byl mladík se zářivou budoucností před sebou a o herectví ve spojení s jeho osobou v tomto případě lze hovořit pouze hanlivě. Svůj hlavní úkol, ukazování svalnatého kulturistického těla, splnil na jedničku. Příběh se snaží o ztřeštěnou hravost, ale podkopává si vlastní nohy a jedinečným způsobem ironizuje vlastní snahu o nezapomenutelný komediální zážitek. Což se podařilo, byť pro tvůrce nepříjemnou cestou. Hlavní postavou příběhu je mytologický hrdina Hercules (Arnold Strong, neboli Arnold Schwarzenegger), který z dlouhé chvíle a synovské vzdorovitosti obohatil svět o svoji přítomnost. Tento sebestředný narcis a exhibicionista zanechává za sebou nepřehlédnutelnou stopu zmatků, nadějí a zázraků. A pokorně žádá o milost a návrat bezstarostné hojnosti. Průvodcem božského hrdiny je outsider z okraje společnosti Pretzie (sympatický Arnold Stang) v nejzajímavějším vzepětí svého bídného života. Upřímné přátelství si nelze koupit. Ženskou krásu zastupuje mladá, ambiciózní, okouzlená i znechucená Helen Camden (půvabná Deborah Loomis). Z dalších rolí: Herculesův nespokojený, starostlivý a trestající otec Zeus (Ernest Graves), Helenin nadšený otec a univerzitní profesor (James Karen), intrikující Herculova nevlastní matka Juno (Tanny McDonald), ovlivnitelná bohyně pomsty Nemesis (Taina Elg), extravagantní uchvatitel duší Pluto (Michael Lipton), upřímný zprostředkovatel smíření Mercury (Dan Hamilton), nebezpečný příživník na úspěchu Rod Nelson (Harold Burstein), či další siláci z oblasti kulturistiky Monstro (Tony Carroll), Samson (Mark Tendler) a Atlas (Dennis Tinerino). Je to hloupé, ale stávají se horší nehody. Baví to svojí nechtěným parodováním sebe sama. A nemá cenu zamýšlet se nad mixem řeckých a latinských jmen starověkého božstva. ()

Phos4rus

Fakt nechapu proc to vsichni hodnoti tak jak hodnoti. VIm Arnold je silenej, zvlast ta jeho anglictina, alevam to nepripadalo smesny. Takhle smesny film jsem dlouho nevidel, nejlepsi je ta scena s tim, jak skace skok do dalky, u toho se zasmeju jeste ted! ()

McLushi

Jéjdamane to je volovina!!! To je rozhodně jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Ale jednu hvězdičku dát musím protože jsem v ten den shlídnul ještě Sylvesterův začátek - porno The Party at Kitty and Stud's. V obojích případech ale obdivuju Arnieho i Slye, jak se po těch sračkách mohli prosadit-no teda klobouk dolů hoši. ()

tom88

Je to smiešny a shitný filmík, ale je to prvý Arnoldov film a on nám svoje proporcie rozhodne ukázal. Konečne si ho niekto všimol a nastal začiatok akčných filmov 80tych a 90tych rokov. Herkules v New Yorku sa dá pozerať, ale snáď iba kvôli Arnoldovi, dej, scenár, rozpočet nečakajte. Technicky a po všetkých stránkach je to dosť podpriemerný film. 35% ()

cinemag

Podívaná ve stylu Buda Spencera a Terence Hilla. Film vůbec není tak špatný, jak je zde hodnocený. A přece: filmový debut Schwarzeneggera je slušnou podívanou. ()

SeanLSD

Vo väčšine scén to na mňa pôsobilo ako úvod k nejakému pornofilmu. Ale k nijakej trtkačke neprišlo. Asi to mala byť tak trochu parodia, a tak trochu propagácia kulturistiky (alebo jedného kulturistu), ale jediné, čo tu bolo zábavné, bola Arnoldova angličtina. Plus neprestajný úžas, kam to ten chlap s prihriatym výrazom dotiahol! ()