Herkules v New Yorku

• USA Hercules in New York

Diův syn Herkules žije na hoře Olymp, ale začíná se tu trochu nudit. Napadne ho, že by mohlo být zajímavé navštívit svět obyčejných smrtelníků. Zeus z toho není zrovna nadšený, ale nakonec se Herkules přece jen vydává do New Yorku. Svým zjevem a hlavně silou budí pozornost všech lidí, se kterými se setká. (Vapet Production)

Arach.No

Naprosto geniální komedie, která se komedií nikdy nesnažila být. Je tam sice pár záměrných vtipů, ale to jsou ty horší, kterým se rozhodně nezasmějete, ale naprostá vetšina fórů se povedla díky neskutečne špatným hercům (většina jich vůbec nehraje, ostatní špatně přehrávají), hrozné kameře, stupidnímu střihu, scénář vypadá jako kdyby ho napsalo dítě s velkou představivostí, který bylo při psaní na tripu. Exteriéry (myšleno Olymp) vypadají naprosto směšně. Režisér, o tom raděi nemluvim... Arnold má po celý film v zásobě asi 2 výrazy+pár úšklebků.Sečteno, podtrženo tenhle film je totalni sračka. Ale prosím vás, proč to berete tak vážně? Jistě, že bych tohle "dílo" mohl zcela po právu hodit do orpadu, to bych se u toho ale nesměl tak pobavit! Smál jsem se v podstatě od začátku do konce. Kdybych měl špatnou náladu a bral to vážně tak bych to musel zhnuseně vypnout už po první scéně. Ale stačilo mi vidět Diův "blesk", který asi má vypadat hrozivě, ale je opravdu jenom pro zasmátí. A to je v podstatě i celý film. Vážně vám doporučuju (jestli se na tenhle film chcete dívat), neberte ho vážně. Oceňte všechny ty stupidity, jako se Arnieho souboj s medvědem, přítel Preclík co v jednom kuse čumí jako Poseidon v Souboji titánů, když vypustil Krakena a tak dále.. A uvidíte, že se bezvadně pobavíte. ()

Wishkah odpad!

Je až k neuvěření že z téhle....věci, kterou pro nedostatek jiných výrazů musíme nazvat filmem vyšla jedna z nejzářivějších hvězd filmového nebe ()

Paldiny

Za žiadnych okolností nepozerajte ak nemáte zmysel pre recesiu a špatné filmy. Úvodná polhoďka je bezkonkurenčná, Arnold Strong zostúpi z Olympu, aby okúsil Veľké jablko. Na ceste za ním najskôr pobije tucet námorníkov, potom miesto bakšišu prevráti taxikárovi auto a domácim atlétom vytrie zrak olympijským výkonom. Neváha pri tom trúsiť hlášky ("Ty fešný muž, ty pekná žena a nie ste milenci? Veď to je proti prírode“), nehovoriac o tom, že na rande v Central Parku stihne spacifikovať tristo kilového medveďa Grizlyho. Tam odporúčam zbystriť na hlbokú nočnú oblohu, za ktorej štartujú policajti a krásnu belasú, za ktorej sa Arnie bije hlava nehlava s medveďom. Práca s filmovým časom tu dosahuje nového levelu, Ed Wood by mal isto radosť. To všetko v úvodnej polhodine, potom sa do toho začne montovať zápletka a sranda ide stranou, našťastie posledných dvadsať minút zas patrí Herkulovi. Najskôr zbavený božskej sily sa zlostí, že nedokáže zdvihnúť poltónovú činku, aby následne akémusi indiánovi ukradol koč a po Times Square v tričku a slipoch sa naháňal s mafiánmi, v pätách ho nasledoval spomínaný indián s hotdogom v ruke a za ním šprintoval predavač, ktorý mu naň nestihol dať kapustu. Vážne! Neskutočná sranda, ktorá musí sadnúť do nálady, preto chápem odpady, film je veľmi zlý pokiaľ ho vnímate po filmovej stránke, tiež plné paľby aké museli padať v spoločnosti spoločensky veselých existencií a ja? Mne síce spoločnosť chýbala zato nálada nie preto zaslúžená trojka aj za parádne trojky krásnej Venuše. P.S. film je plne dabovaný v češtine i keď originál vraj ponúka Arnieho hlas, ktorý bol pre pôvodnú verziu kvôli silnému prízvuku predabovaný. ()

Wiluna

Jedna žiarivá hviezda 🌟pre jedinečnú lekciu angličtiny s veľkým Arnoldom. „Senkjú. Dis uos very gud srou!“😅 To, ako zámerne boli kvôli nemu vedené pomalé dialógy s čistou artikuláciou bolo roztomilé a zároveň z toho boleli ústa aj mňa. Herecký výkon v prvotine nášho Arnieho nebol ani zďaleka tak hrozný, ako pritrúble mimické pohyby herca Arnolda Stanga a.k.a. Pretzie, ktorý ma iritoval asi najviac. Neskutočná hlúposť, ktorá je popritom však veľmi sympatická. ()

willis

Herkules v New Yorku je jeden z těch filmů, který je tak špatný až je vlastně zábavný. Chtělo to jenom více akce (jako souboj s 300 kg "medvědem"), těch nevtipnejch keců je tam místy nadbytek.... Vynikající jsou ruchy, když na "Olymp" (točeno někde v parku ve městě) pronikají zvuky z okolí včetně troubení aut. ()

spiritus

Možná že v době svého vzniku to nebyl takovej shit, ale dnes bohužel tento film mohutně vyčpěl..... Mimochodem nechápu co na tom plakátu dělají dvojata, která byla postavena někdy v 76 roce.. ?? Že by dodatečné foto ? :-)) ()

Ukko

Tuhle jobovku bych zařadil mezi nejkotroverznější snímky na CSFD. Já se toiž bavil královsky. Tupé, plytké, blbé. A navíc myšleno vážně... ()

KM Phoenix

No představte si bájný Olymp situovaný v Central Parku v době dopravní špičky. Představte si dokola se svlékajícího Arnolda jak mluví ještě spíš německy než anglicky. Představte si Arnolda jak se pere s bandou námořníků, mafiánů, taxikářem, vysokoškolákem a člověkem v medvědí kůži alá "Jak se budí princezny". Představte si Arnolda debutujícího ve filmovém průmyslu se vším co to obsahuje naprosto šílená mimika, gigantická hra svalů a vůbec celkově víc než hrozný amatérismus. Představte si totální amatérismus celého ansámblu, který se podílel na tomto výtvoru, kdy jsou tam tragické a nelogické střihy, jedna hudební variace stále dokola, nelogičnosti a chyby mezi scénami a sem tam nějaký ten kus štábu v záběru. K tomu takové drobné detaily jako Zeus házející roxory, kterému sekundují převážně římští(!) bohové (resp. všichni kromě titána Atlase) a dokonce se objeví i biblický Samson. To už potom ani nepřekvapí Arnieho jízda "válečným vozem" po ulicích New Yorku. Z řemeslného hlediska se jedná o naprosté neumětelství všech zúčastněných avšak přesto musím dát 4 hvězdy a to za to, že něco takového se opravdu jen tak nevidí a zároveň ta absolutně nízká úroveň je až neskutečně vtipná. Dal bych i 5 hvězd avšak bylo tam pár vyloženě zdlouhavých a nevtipných scén, obzvlášť ty kde se ostatní herci snaží vyplnit čas bez Arnolda, tudíž nakonec 4 hvězdy. ()

Brejlil odpad!

Toto se snad ani hodnotit nedá, co to je? Arnold bloumá omotaný ručníkem po New Yorku a cosi se řeší. Ale co? Děs a hrůza. ()

frafra odpad!

tak tady jsem tedy dlouze váhala,....dát odpad nebo 5 hvězdiček? jiné filmy téhož typu mě velice baví, člověk se zasměje....v tomto filmu například u kamenné tváře arnolda, nebo scéně s medvědem, kdy ten medvěd opravdu divně běhá a je menší než arnold :D ale kvůli zdlouhavému a nedomyšlenému konci jsme dala odpad! ....nelíbilo se mi, že si Hercules nabrnknul v New Yorku micinku a kvůli ní tam chtěl zůstat déle....a najednou obrátil, odletěl zpátky na olymp a ani si na ni nevzpomněl...divné.....jinak taková klasika, co v sobotní večer i odpoledne nezklame. ()

dezert

Neskutečná zábava! Málokterej film mě tak neskutečně nechtěně rozesmál. Sice je to prd, kterej si normálně zaslouží odpad!, ale fakt mě máloco dostalo tak, jako zápas s "medvědem", Řecko natočený snad někde načerno v Central Parku a Herkulova odpověď na otázku "Kdo jste pane?" "Nejsem pán, jsem demokrat." Film na důkaz toho, že je nějaká naděje, protože z takovýho shitu se dostat až k Terminátorovi, to chce potlesk. ()

Emzet odpad!

Můj ty svatý Jeníčku... Tak vedle tohohle je i Conan hotový Woyzeck. Vážně. Člověk by skoro řekl, že to i ten Stallone začínal líp. Pokud nechcete dostat neodolatelné nutkání srovnat celý Štýrský Hradec pro jistotu se zemí, raději si pusťte nějaký pozdější AS film. Třeba i Juniora. Co kecám, klidně i Stay Hungry... ()

Blue.Shark

Vtipné, když je člověk pod obraz nebo ví, co čekat a zároveň je ve společnosti podobně nastavených individuí. Arnolda mám fakt rád, ale film, kde je v titulkách "Starring Arnold Stang and Arnold Strong" snad ani nemůže dopadnout dobře. Asi nejzajímavější je na celém filmu talent scénáristy. Má totiž smysl pro tajemno, což je na některých scénách dost vidět. Třeba když Héra řekne Nemesis: "A předej Plutónovi zprávu", ale nikdo se nikdy nedozví, co je to za zprávu. Celý film je pouze předváděčka Arnieho svalů, a to i v situacích, kdy by to člověk nečekal. Třeba při prohlížení pouličního plakátu. Asi je škoda, že to není nahláškované, protože by z toho mohlo být kultovní béčko. Už jen kvůli Diovu blesku vytvořeného ze zohýbaného roxoru. ()

Boomstick

Tazko....tazko sa mi toto hodnoti.Neviem malo to svoje katastrofalne chvilky (bitka s medvedom,bitka s namornikmi,posledna bitka,jazda na koci,otrasne stvarneny olymp),ktorych bolo vyse ale aj par dobrych (hlaven dama v lietadle nemala chybu a Prezzie).Ale urcite musim povedat ze Arnie tu vypada jak uplny retard,stale sa tvari rovnako,nevie rozpravat a HLAVNE nevie vobec hrat.Dam tomu 2 hviezdy a budte spokojny. ()

Platom

Je tomu nějaký ten rok, co Arnold Schwarzenegger úspěšně debutoval na kulturistickém pódiu a ohromil tak svět svým vypracovaným tělem, zastínil mnoho svých protivníků svým do výše se tyčícím vrcholkem bicepsu, který vrhal stín na užaslé tváře sportovců, kteří rovněž přišli předvést a poměřit své úsilí. Ano, Arnold byl připraven a do kulturistického světa byl vržen takovou silou, že již velice brzy neměl konkurenci. Ovšem... je tomu také již nějaký ten pátek, co se náš milý Arnold rozhodl pro herectví. Prostý rakouský "sedlák" s neuvěřitelným tělem, základní znalostí angličtiny v kombinaci s neodmyslitelným přízvukem ala "horkej das Schnitzel" si svou premiéru před kamerou odbyl právě Herkulem v New Yourku a to s neuvěřitelnou nonšalancí a ladností ruské baletky. Již úvodní hudba dává znát, že nás čeká nezapomenutelný zážitek, kdy nám do uší řvou rádoby řecké, protivné tóny bůhví jakého hudebního nástroje. Arnold, ač urostlý mládenec, je už od začátku zastíněn herci o kvalitě Don Juanů z telenovel a bohužel jim nesahá ani po kotníky a směle se drží v jejich skromných stínech. Hůře hraje snad už jen "Preclík", na jehož výraz údivu nezapomenu do konce svého života. Ale vraťme se zpět k Herkulovi, který byl po dlouhém naléhání svržen z Olympu přímo do Atlantiku (Zeus měl asi opravdu sílu) a po pár dnech kraula, vyloven nákladním trajektem, ten ho odveze přímo do centra dění, kde se Arnold, tedy Herkules vysmívá smrtelníkům, machruje na vše živé, trénuje opičí posunky mimickými svaly, k smrti mlátí medvědy holýma rukama, neplatí nebohým taxikářům a následně jim převrací auta do škarpy, zápolí s "mafií" a neohrabaně balí místní Barbie z 60. let minulého století, která je sice zadaná, ale to vůbec nevadí, Herkules má přeci svaly a když není po jeho, zmlátí jakéhokoli nápadníka, který by se jen opovážil na Barbie podívat. No a do toho všeho mu notuje již zmiňovaná hudba, nebo-li kvílení přejeté kočky či škrábání nehty o tabuli... A ptáte se proč hodnocení za plný počet? Odpovím Vám... Arnold je prostě Arnold a já se u Herkula v New Yorku nepřestal smát :) ()

pajmič666

Životní role Arnoldova levého bicepsu, jemuž zdatně konkuroval hrudní koš budoucího Guvernéra. Arnold sice neumí pořádně anglicky, ale o to tu nejde. Jde o to aby lidi byli svědky spatření abnormálně svalnaté potvory. Té potvoře by se herecký talent za nehet vešel, ale což je to pokoukání. Je to tak špatně, až je do pěkné. Je to tak tragické, až je to komické. Je to geniální premiéra budoucí mega akční hvězdy. I am Hirkilees!!! ()

Aurus

Jako sorry ale já tenhle film mám velmi rád a těch 28% si nezaslouží. Příběh je dobrej, postavy jsou taky dobré a hudba ta je překvapivě docela hodně dobrá a vtipy,ty sou velmi dobré. Za mě 8,5/10. ()

zdeny99

Herkules v New Yorku je režijní debut A. A. Seidelmana, neznámého režiséra pozdějších neznámých televizních filmů. Ovšem je to především filmový debut Arnolda Schwarzeneggera, který v něm začíná bohužel hodně parodicky dobývat Ameriku. Jeho role je příšerná, stejně jako celý tento film. Arnold tu hraje strašně toporně. Přijde před kameru, hodí oštěpem, diskem, skočí dálku (i když to ani není vidět) a pak třeba bojuje s medvědem. První mě napadl, že by mohl bojovat s medvědem jako Vinnetou, ale to fakt ne. Jenže ten zápas je ještě bizarnější než ten z Vorlíčkovy pohádky JAK SE BUDÍ PRINCEZNY, kde Kraus zápasí s přestrojeným Menšíkem. Stejně jak je tento zápas bizarní, tak je bizarní celý tento film. Tohle není ani parodie na Herkula, nýbrž taškařice. [4730. hodnocení, 272. komentář, 28%, 473. nejhorší film] ()