Herkules v New Yorku

• USA Hercules in New York

Diův syn Herkules žije na hoře Olymp, ale začíná se tu trochu nudit. Napadne ho, že by mohlo být zajímavé navštívit svět obyčejných smrtelníků. Zeus z toho není zrovna nadšený, ale nakonec se Herkules přece jen vydává do New Yorku. Svým zjevem a hlavně silou budí pozornost všech lidí, se kterými se setká. (Vapet Production)

Beer Ceps odpad!

- 07.09.13 - Svou pevnou pěstí se hrdinně plácám po prsou, jelikož toto je již třetí odpad, který dnes komentuji. (Pokud to půjde takhle dál, a okomentuji každý film, kterému jsem dal odpad, tak tu budu do zítřka.) Arnee začal svou kariéru velice skvostně a mnohem elegantněji, než jeho kolega Sylvestr s holkami od BOBŘÍ řeky. Arneeho učitele angličtiny bych poplácal po zádech, protože naučit našeho svalouna trochu anglicky muselo dát pořádně zabrat. Tak krásný přízvuk jsem skutečně dlouho neslyšel a to ani od spolužáků na základní škole. (A to je co říct.) Arnee nám po celou dobu představuje svou muskulaturu, která dává na prdel vrcholovým sportovcům, kteří trénují na průlezkách polorozpadlého dětského hřiště. Dále je tu 300 Kg medvěd, který zapomněl na to, že v sobě má člověka a bojové scény, které vystihuje jedno slovo: „Facepalm!“ Toto je jen zlomek z dalších podobně skvostných scén, které však znamenaly pouhou startovní čáru jedné velké kariéry našeho steroidového Rakušana. (Doporučená dávka alkoholu v krvi pro sledování tohoto filmu: 2 promile.) ()

Looser odpad!

Je to odpad, ale nebuďme tak tvrdý ke guvernérovi USA byl to jeho první film ..........jako klukovi se mi to taky líbilo :-)) ()

Opsha

Blbé, naivní a laciné (aŤ žije medvěd!) ale vcelku svižné a neškodné. Vypnout mozek, do ruky pytlík křupek a člověk může relaxovat ()

James87

Čekal sem to horsi, kdyz pomineme rvacku s medvedem, prilet Merkura vrtulnikem apod., tak je to docela sranda. Arnold ma fyzicku jako blazen, hodnotit herecke vykony moc dobre nejde, ale jako jednohubka dobry. ()

Rudinsky

Je to prostoduchá blbosť ale uznajte, Švarco vás svojím prízvukom a kukučom prinúti ísť do kolien. A to všetko naokolo sa tvári tak vážne, že som sa jednoducho smial až mi slzy tiekli dolu lopatkami. ()

Roby

2 hvězdy za to, že to bylo navýsost vtipné. Hlavně Arnoldův strojový přízvuk a mimika. Všem doporučuji to shlédnout v anglickém znění, přišly byste totiž o hodně. Sledovat v dabingu by byla chyba (teda jestli vůbec nějaký dabing je) 22%. ()

Han22

Kromě Stallona měl v roce 1970 debut také božský Arnie. O Herkulovi v New Yorku jsem měl představu, že to bude tak trochu fantasy a nejspíše příšerná sračka. Nakonec nebylo ani jedno. Herkules v New Yorku je značně laciný. Olympu sedí někde v Central Parku, kde sedí "hééérečky" v laciných tógách a Zeus s nalepenými vousy a s plastovým bleskem, metro je vstup do Tartartu. Celý film hraje otravná řecká muzika a triky se nedají hodnotit, protože tu prostě žádné nejsou. Takže zbývá dění v New Yorku a to je kupodivu celkem pohodová komedie. Arnie hraje příšernýho troubu, navíc značně namyšleného, který bojuje s moderním světem, ale také machruje třeba na atletické dráze, při bitce s medvědem nebo jezdí po městě v bojovém voze. Jako kontrast je tu mrňavý kamarád, jsou tu taky nějací sázkoví mafiáni a bohužel "akční" finále s nimi (honička a bitka) jsou naprosto zoufale nezvládnuté. Celkově je to samozřejmě laciné a pitomé, ale rozhodně ne odpad a být mi náct dal bych i víc. ()

cajke

Už jsem to bohužel neviděl několik let, vlastně pokud si dobře vzpomínám, naposled někdy po revoluci ještě s tím geniálním "simultánním" překladem jednoho člověka; to bylo cool! Nevím, nevím, rozhodně jeden z nejvíce blbých a proto až snad půvabných filmů, co jsem kdy viděl. proto ty 2*. ()

wosho

Ikdyž mám Arnolda rád a spoustu, opravdu pitomých filmů mu opdpouštím, tak toto ne. Herkules v New Yorku je opravdová ptákovina, kde není vůbec nic, co by jej ospravldňovalo k existenci. Nejhorší na tom je, že Arnold do toho nešel nejspíše pod žádným finančním tlakem (jako Sly v Italském hřebci).. ()

Burdock

Nehrát v tom Arnie, tak možná dám i odpad. Jenže tenhle debut stál u zrodu slavného akčního bouchače, který neskončil jako mnozí jiní svalovci v propadlišti dějin.. a proto tennto filmík musím považovat za skvělý :D ()

Paity

Pochopitelně že 1* jen za Arnieho, u jehož filmů jsem od 80. let vyrůstal, a které v akčí oblasti jen tak něco nepřekoná. Jinak je to samozřejmě hloupoučké. ()