Herkules v New Yorku

• USA Hercules in New York

Diův syn Herkules žije na hoře Olymp, ale začíná se tu trochu nudit. Napadne ho, že by mohlo být zajímavé navštívit svět obyčejných smrtelníků. Zeus z toho není zrovna nadšený, ale nakonec se Herkules přece jen vydává do New Yorku. Svým zjevem a hlavně silou budí pozornost všech lidí, se kterými se setká. (Vapet Production)

Wyrdas

Každý nějak začínal - a tohle je začátek největší legendy stříbrného plátna. Pan Arnold Schwarzenegger se ujal role slavného Herkula, který v současnosti vstupuje do světa smrtelníků, kteří již na staré bohy zapomněli. I přes slabý scénář a dialogy se rozhodně nejedná o brak jak tu někteří omezenci píšou. I dnes se točí filmy s horšími efekty, které tu mají leckdy lepší hodnocení. Jako komedie to je dobré a Hádés vezmi efekty, nejsou zapotřebí. Místy jsem se zasmál, rozhodně mě toto dílo neuráželo a dalo se v klidu dokoukat, zápletka byla poměrně svižná. Stopáž filmu je snesitelná i pro mrzouty. Film sám o sobě si zaslouží nejméně dvě hvězdičky. S úctou k mistru filmu Arnímu přidám třetí a čtvrtou z hecu - jako alespoň takové gesto oproti omezencům, co zde hodnotí odpadem. Upřímně... Ulice je Odpad, Ordinace, Televizní noviny... to je odpad a na tuto úroveň skutečně chcete sundat Herkula v NY? Někteří evidentně znají jen 5* pro nové efekty přemrštěné filmy bez náznaku příběhu a *odpad* pro vše ostatní, co není dokonalé. ()

rublik05 odpad!

Tak takovou nízkorozpočtovou blbost jsem dlouho neviděl. Film absolutně o ničem. Jediné malé bezvýznamné plus je přítomnost začínající hvězdy Arnolda, který odvádí opravdu mizerný herecký výkon a je k nevíře, když začal takovou blbostí, kam až to poté dotáhl s filmy. 0/10. ()

Marek06

Já to vidím někde mezi jednou a dvěma hvězdičkami. Tenhle film je špatný, v pekle štěká pes, Arnoldův skok do dálky, souboj s medvědem, jízda v kočáru, ale oproti tomuhle je to veledílo. Na druhou stranu, je to zábava, hlavně ze začátku. Je vidět že hlavním účelem tohoto filmu bylo ukázat Arnoldovy svaly.  No jo, Arnie někde začínat musel. ()

AlexDLarge

No, každý nějak začíná. Arnie může být akorat rád, že se s Cameronem nespojili dříve. Protože si neumím představit Piraňa 2: Létající smrt v hlavní roli se Schwarzeneggerem. ()

Bounded

Film na odpad, který převrácených pět hvězdiček jako Komando prostě dostat nemůže. Jedna hvězdička je pouze za Arnolda a "nechtěnou komedii". ()

Doomer

Komedie ktera ma byt vtipna v tom ze jakykoliv sportovni vykon udela Arnold daleko lepe nez ostatni (hazeni disku ala Ivanek z Mrazika) a mlati tam lidi a dokonce zmlati i medveda :-D myslim ze toto je nehorazna blbost ale pravda ze nicim neurazi ()

Smerfetka88

Bylo mi řečeno, že se mám odprostit od zdejších komentářů a že si mám uvědomit, ve kterém roce se to točilo. Všechno jsem to udělala a přesto mi vyšly 2*. Já vím, že každý nějak začínal a že to asi ani Arnošt neměl lehké, ale na to se vážně nedalo dívat jinak než na komedii. A to ještě slabou komedii. Překousla bych bitvu s medvědem, jeho zjevení vedle letadla, všechny ty mytologické blbosti, ale co nepřekousnu, je jeho zmutovaná figura v křeči alá "ta-ble-ty"!! ()

PRobin

Další ztvárnění diova syna, které skončilo v CSFD Braku. Naštěstí tady nemusíme sledovat toho syslího parchanta jako v tragédii Little Hercules. Nabízí se nám ztělesnění síly roku 1969. Mr. Arnold jako čerstvý Mr. Olympia a jeho hroudy svalů a známý škleb. A ruku na srdce; kdo by chtěl od tohoto snímku víc? Herkules je znuděný z Olympu, kde jen obcuje se spoustou krásných sester, sestřenich, bratrů a bratranců (nezapomeňme, že je to řecký hrdina, takže já bych si o jeho heterosexualitě žádné iluze nedělal :) a tak pořád prudí u papínka, jestli by ho nepustil na Zem. Papínek že ne, ale stejně ho tam pustí a zábava může začít. Teda, ona je to groteska ve stylu Šimona a Matouše, jen místo dvou srandistů tu máme Herkula a jeho kámoše, kterému každý říká Mr. Preclík. Představa nesmrtelného syna, který kráčí po zemském povrchu a mrzkému plemeni lidí ukazuje svou božskou podstatu zavání trochu nudou. To by ale nebyla Héra, kdyby nezkusila nějaké pikle (Zeus byl kanec a to jí vždycky vadilo. Však snad všici známe řecké báje, ne?). Takže se dočkáme i Herkulovo porážky (nezvedne činku). Jinak ale musím poukázat na to, že film je dosti zábavný. Herkules všude chodí a vypouští o sobě kýčovité věty ve třetí osobě. Navíc důvody k tomu, aby si během filmu svlékl triko, jsou ještě nicotnější než u všech těch upířích a psích metrosexuálků ve Stmívání. A narozdíl od hošanů z boybandů má Arnold co ukázat ( "Hele jaké mám svaly" - a tento důvod tam opravdu je :) A můj konečný verdikt je jasný. Hrozná slátanina opěvující ve své době kulturistický fenomén vyplněná hroznou řeckou odrhovačkou, hroznou holkou a hrozným panem Preclíkem. Být tam kdokoli jiý než Arnie, byl by to odpad. Takhle ale Arnold díky věčnému zatínání bicáků vyhrál jednu hvězdu. ()

Stejšn odpad!

No, Schwarzenegger nikdy nebyl žádný dobrý herec, a tahle jeho prvotina byla přímo katastrofa. Vzhledem k tomu, jak blbý film je, a k tomu, že si po tomhle výkonu zahrál ještě v dalších filmech až se z něj stala hvězda, je zřejmé, že Hollywoodu v jeho případě skutečně nešlo o herectví ale o vzhled. Je pravda že od Herkula se postupně zlepšoval, ale přiznejme si - ne o moc. Co by herec se mi skutečně líbil snad až v Pravdivých lžích. ()

skalicky

Já vim je to hrozná s.r.a.č.k.a ...tahleta Arnoldova prvotin ale když to človek bere s nadhledem a ovažuje to za parodii skvěle se u toho baví!! ()

tombarider

Lidi, když to budete brát, jako komedii, tak je to za tri:-) sedli jsme si k tomu s kamosem, a ony kritizovany tupy obliceje a spatna anglina byl pro nas dokonalej mix pro výbuchy smíchu..:-) ()