Komedie o vztazích a ostatních obyčejných věcech. Třeba o tom, když ráno běžíte do práce a nestíháte si vyčistit zuby, když se omylem napijete zkyslého mléka, když na záchodě dojde toaletní papír nebo když si koupíte nádherné boty, které vás tlačí. Komedie o lidech, kteří nevědí co chtějí, protože toho chtějí příliš mnoho a když toho nakonec dosáhnou, zjistí jak málo jim stačí. Komedie o lásce, o cestě od vášně k hysterii a zpátky, o opovrhování nevěrou, kromě té, které se sami dopouštíme a o maličkostech jako je kariéra nebo říct někomu, že ho milujete. A k tomu všemu je to ještě komedie o prázdninovém výletu na lodích. Maya a Renata se neviděly deset let. Maya žije s Tomislavem, Renata s Davidem. Dva rozdílné páry, dva rozdílné vztahy. Když se pak Maya s Renatou náhodou potkají a rozhodnou se společně vyrazit na výlet do místa, kde vyrostly, Tomislavovi s Davidem se nápad vůbec nelíbí. Když pak čtveřice skutečně vyrazí, čeká je trochu hysterický výlet. (oficiální text distributora)

radeckator

Dle mého zcela zbytečně opomíjený a zapomenutý snímek. Amatérské zpracování ze začátku trochu kope, ale ve výsledku, kdy film zaměřený na dialog se zcela rozvine, tak vůbec nevadí. ()

masata

Takové filmy snad ani vznikat nemusejí. Mám pocit, že jde o prvotinu islandského režiséra (? jenž studoval na famu?), takže ať je to příště lepší. Nebudu mu tolik křivdit, on byl bídný hlavně ten scénář. ()

dawid

Já vím, že je pět hvězdiček moc, že film působí amatérsky. Vím, že improvizace, která má filmu dodat autenticitu selhává a místy sklouzává do trapnosti. Vím, že pět hvězd jsem nedal leckterému formálně lepšímu filmu. Měl-li bych být zcela objektivní, bylo by to tak 40 - 50%. Víc ani ťuk. Za co tedy těch pět *****? Prostě a jednoduše to dotahuje přesný a vynikající Martin Hofmann, který nad ostatními ční o několik pater. Jak napsal novoten: "Zachráncem filmu se tak v mých očích stal Davídek. Už to, že nehezký, protivný a despotický sobec je zdaleka nejlepší postavou, za něco mluví." A já se pod to podepisuju a navíc dávám plný počet... ()

DadysGirl

No žádnej velkej zázrak to nebyl... Film podle mne táhne Martin Hoffman, a to, že se jedná o celkem uvěřitené a reálné situace a dialogy... Ale znova si to asi nepustím... ()

markyzgero

islandská snaha převíst severský vztahový téma do český zaprděnosti. zůstalo jen u pokusu. silný kafe je bohužel příliš instantním wannabe projektem. ()

Hank

Tak nevim, mne se to libilo, napada mne prizvisko "uveritelnejsi samotari", dialogy jsou sice nekdy prkenne az to skripe, nelogicnost a nedotazenost z duvodu penez bohuzel dost viditelna (viz ti Islandane a vse co bylo ztraceno ve strizne), ale proc ne? Krasne je videt, ze to vsichni zucastneni delali s nadsenim, bavili se a v podstate hrali sebe sama...uzasny Tomislav nebo David a hlaska " I want to f*ck your grandmothers dog"...takova letni pohodicka, kafe, pivko a to stale hledani idealniho vztahu... ()

Pitryx odpad!

No já myslím, že půl hodiny čekání na děj, zápletku nebo příběh je více než slušnostní. Vůbec jsem nepochopil o co go. To jako, měla být, jako komedie?? Jako?? Ty vole tak tedy ani omylem jako. 141020113500/7847/8154 ()

Auvajs

Film, ve kterým o nic nejde a kterej vo ničem neni, bych asi dokázal natočit taky. (Ještě že sem na tom nebyl v kině.) ()

Alden_Larson

Byl by to mnohem lepší film kdyby měl trochu koherentnější příběh. Většinu času jsem trávil přemýšlením nad tím, o co ve filmu vlastně jde. Na povrchu to je film o skupině kamrádů, kteří jedou na výlet, pak je tam ale několik vedlejších příběhů, které s tím hlavním moc nesouvisí. Postavy byly takové všelijaké, některé byly docela zajímavé, jiné naopak téměř bez jakýchkoli osobnostních vlastností. Herecké výkony byly dobré, ale nic víc se o nich říct nedá. Prezentace byla hodně zvláštní, některé scény byly natočené stylem mockumentu a kvůli tomu se do filmu vzhledově moc nehodily. Kdyby ale byl celý film natočený jako mockument, tak podle mě mohl být lepší. O hudbě se toho taky moc říct nedá, byla tam, ale nebyla ničím výrazná. 5/10 ()

leclerc

Je opravdu znát, že je to režisérův debut, tzn. takové syrové; a právě možná proto tak skutečné. Dialogy vyznívají trapně a proto pravdivě neboť film je hlavě o vztazích a vztahy takové bývají. Vše pak odproštěno od filmařských klišé. Na prvotinu tedy velice slušné. ()

kessi

Neviděla jsem sice tenhle film od začátku, ale když pominu špatnou kameru (na čemž má asi taky vliv nízký rozpočet) tak to bylo geniální. Hádky naprosto pravdivé, reálná studie lidských vztahů, která se opravdu s ničím nepáře. Typicky shrnuté ženské argumenty versus mužské-neříkejte mi, že jste se v tom někdo nenašli :) ()

lehkoživka

Jeden z mála filmů, který má skvělé dialogy. Ti lidé na plátně skutečně mluví jako my! Přestože je film označen jako komedie, příběh není hloupý, je to ze života a - světe div se - je to i vtipné! Neuvěřitelně roztomilí byli především Žán Loose (Tomislav, balkánský flegmatik) a Martin Hofmann (David, český neurotik). Martin Hofmann je velmi vtipný i ve filmu o filmu, prakticky jsem nezaznamenala rozdíl mezi postavou a hercem:) Tenhle film mě skutečně potěšil. Občas jsou tam vidět nedostatky, hlavně kameraman je poněkud nejistý, leccos amatérské a nedotažené, ale čert to vem, mám ten film ráda. 90 % ()

Delmondo

Tohle bylo opravdu hodně silný kafe. Celý to působí hrozně amatérsky, špatný zvuk, vizuál na úrovni home videa, příšerná návaznost scén, dialogy a vůbec celkově mluva protagonistů jsou dost bída. Účast opravdových herců vubec nechápu a fakt že to běželo v kinech taky ne. Proč tedy dvě hvězdy? Ty ode mne dostává jen a pouze Martin Hofmann, ten ty exoty umí hrát fakt dokonale, navíc má jako jedinej výborný kecy. Jinak doufám že už to nikdy neuvidím. ()

foils

Silně nedoceněná (možná pro svůj lehce DIY look) komedie, přitom mnoho vtipnějších filmů u nás za posledních 25 let nevzniklo. "Vyřiďte vaší pani sekretářce, že vaří výbornou kávu." ()

Michaell

Normálně bych dal čtyřku, ale po shlédnutí ostatních, velmi nízkých hodnot dávám z trucu pětku. Podle mého názoru se jedná o jeden z nejrealističtěji působících filmů, které u nás byly za poslední dobu natočeny, ať už se to týká dialogů, či herckých výkonů, ze kterých by si řada našich mladých "mazáků" mohla vzít příklad. Když už padlo srovnání se Samotáři, tak nic proti nim, natož proti Jitce Schneiderové či Rašilovovi, oba jistě (jinde) skvělí herci, ale jestli mi něco na tomhle filmu vadilo, tak to byly dost nepřirozené výkony těchto dvou a některých dalších zúčastněných (samozřejmě byly "přítomny" i výkony skvělé) a některé umělé scénaristické kousky. Myslím si, že v tomhle ohledu by se jejich tvůrci mohli z hodnoceného snímku jen poučit. ()

Kurňa odpad!

Nevím jestli jsem viděl jiný film, ale mě to připadalo jako pokus o domací video, které se vlastně vůbec nepovedlo. Trapné a nevěrohodné dialogy střídali tragické vtípky. Herecké výkony otřesné a všechno okolo nemastné, neslané. NUDA, NUDA, NUDA!!! Pro mě prostě Silný kafe... ()