New York, 1941. Neurotický scenárista Barton Fink (John Turturro) právě prorazil na Broadwayi. Začínají se o něj zajímat producenti. Když se ozývá Hollywood, aby napsal scénář filmu o wrestlingu, Barton mění městský smog za filmovou slávu. L.A. vítá Bartona Finka s otevřenou náručí. Barton Fink se potýká se scenáristickým blokem. Na pomoc si najímá šikovnou asistentku Audrey (Judy Davis) a také díky přívětivému sousedovi Charlie Meadowsovi (John Goodman) Fink zjišťuje, že inspirace z opravdového života, kterou tolik hledá, pochází pouze z těch nejzlověstnějších zdrojů. Geniální filmaři bratři Coenové (Fargo, Tahle země není pro starý) uvádějí jednomyslně nadšeně přijatý film Barton Fink. Vtipný a neobvyklý komediální příběh o hollywoodském žalu, anonymních filmových magnátech a bezhlavých mrtvolách. (Magic Box)

jane1106

Tenhle film asi hodně lidí zklame, stejně jako ho budou jiní milovat. Pokud nemáte fantazii, budete patřit nejspíše k té první skupině. Pokud rádi o nejednoznačných snímcích přemýšlíte, jedná se o úžasný materiál, který vám nasadí brouka do hlavy ještě na dlouhou dobu po jeho skočení. Sonda do hlavy jednoho scenáristy, kde začíná být těžké rozlišovat mezi fabulací a skutečností. A nasnadě je otázka, zda umělec může být někdy zcela normální.:) Skvělý John Goodman. ()

kailik

Lepsi prumer, neni to Zbytecna krutost, ale ani to neni Tahle zeme neni pro stary, je to neco mezi. Zajimavy scenar a dobre obsazeni. ()

edie sedgwic

Mne sa cudne veci pacia a toto bolo vrcholne cudne. Cierna komedia s prvkami dramy. Zaujimave a do detailov vypracovane postavy a dej, ktory vela zmyslu nedava, ale predsa len prinasa zvlastny a neopakovatelny filmovy zazitok. ()

El-Barto

Kam jen na to ti Coeni chodí? Jak se jim pokaždé podaří tak bezvadně zachytit zoufalé pocity a trefně vykreslit tísnivou atmosféru? John Torturro se na výstředního spisovatele bezvadně hodil a John Goodman předvedl svoje nejlepší až na konci filmu, což je jedna z nejpamátnějších scén Coenovic filmografie. Ten Barton Fink feeling na mě dokonale zapůsobil. ()

Saur.us

Zvláštní, hluboká sonda do Burtona Finka, který vypadá jak hlavní hrdina Mazací Hlavy. Každopádně stylisticky jde o naprosto vymazlené dílo. ()

zahadum

Vynikajúca postava Barton Fink a jej tápanie a hľadanie témy na scenár a aj samého seba, kopec zaujímavých dialógov, jeden alkoholik ako vzor a hlavne John Goodman ako deus ex machina !!! Klasika Coenovych. ()

Jurkodak1

Tento film je pro mne jedinečný v tom, že jsem se zde perfektně sžil s hlavním hrdinou. Máme společný zájem, scenáristiku (i když on divadelní, já filmovou), oba máme problémy se sociální interakcí, oba nemáme moc štěstí na holky a na to si najít normální přátele atd. Jednoduše děj Bartona Finka vyjadřuje moje expresivní pocity z toho, co prožívám když se z počátku něco slibného absolutně do**re. Ale abych se vrátil k filmu, herecké výkony byly dobré, kamera výborná, režie a scénář (jak tomu u Coenů bývá) excelentní a gagy a další chvíle překvapení poměrně originální. ()

Aspman

Pro mně asi nejdivnější a nejméně zajímavý film od Coenů. "Děj" mě nějak nebral a občas jsem se docela nudil, ale zase musím říct, že herecké výkony Johna Torturra a Johna Goodmana byly fantastické a závěrečná hořící scéna byla úžasná. Navíc tu byl skvěle zachycen tvůrčí blok, který znám moc dobře, takže to bude 3,5*, ale pochybuju, že jej ještě někdy v budoucnu skouknu. ()

Wolvie

Ukázkově snové znázornění tvůrčí krize v typicky coenovském obalu s naprosto skvostným Turturrem a ještě lepším Goodmanem.Tenhle rest opravdu stál za dohnání! ()

Akana

Možná nejvážnější, nejfilozofičtější Coenovic film. Spousta symbolů, nápověd, víceúrovňová myšlenková stavba, artové ztvárnění. Chvílemi myslím na Kafku, záliba v extrémním detailu (umyvadlo, tapeta, ústí trumpety) zase připomene Lynche. Vychází se z vnitřního konfliktu literáta, jehož představy o obyčejném životě se střetávají s realitou a jeho upřímně míněná snaha jí zobrazit zase s mefistofelskou vějičkou hollywoodského pozlátka. Barton Fink se ocitá v pekle vlastní mysli, protože nedokáže přestat život analyzovat a začít ho žít. To jsou ale jenom chabé pokusy o interpretaci symboliky, jejíž zákruty mi do značné míry ještě unikají jako například ten záhadný balíček, který možná ukrývá něčí hlavu. Hlavní ale je, že sledovat a rozmotávat tenhle černý uzel náznaků je neobyčejně vzrušující. Skvělé výkony Johna Turturra a Johna Goodmana korunují temný existenciální psychothriller, jehož luštění není snadné, ale určitě ani suchopárně nudné. Bratři Coenové ve vrcholné formě. 90% ()

GOREGASM

Barton Fink. Coenovic dokonalost mě nepřestává udivovat, stejně jako jejich spisovatelský fištrón, který vždycky přiláká herecká esa a udělá z nich na plátně Bohy. Barton Fink začne jako drama bezvýznamného hollywoodského scénáristy potýkajícího se s tvůrčí krizí a končí jako jeden velký mindfuck, na který nejsme u Coen brothers tak úplně zvyklí a tím více posadí na zadek ta samozřejmost s jakou se zápletka zkroutí do nenapravitelné polohy a nikdo už se nedozví, co nakonec bylo v oné tajemné krabici. Mistrovské dílo od A do Z. 100% ()

galiyosha

Trochu smutne prehliadané veľdielo bratov Coenovcov, možno úplne najlepšie z celého ich portfólia. Dusivá atmosféra a brilantné výkony hlavných predstaviteľov vybočujú aj nad rámec obvyklej kvality značky Coen. ()

Biopler

Film, ktorý sa rozhýbe až v druhej polovici a keď sa tešíte, že to celé dostáva zápletku, tak je koniec. Film, ktorý kladie asi najviac nezodpovedaných otázok. ()

Iriquindae

Coenů už jsem pěkných pár viděl, ale tohle je opravdu poklad, líbilo se mi to snad zatím nejvíc - nechápu, proč je ten film tak zapadlý. Je tedy pravdou, že ze začátku jsem se chvílemi i nudil, nezaujal mě ani hlavní hrdina a vlastně nic, je to taky sakra rozvláčné. Pak ale přijde okamžik, který bych nerad spoiloval, a od té doby to skutečně stojí za to. Včetně jedné scény na chodbě, která je prostě nádherná. Ještěže jsem vydržel ten začátek. Koukám, že popisuji bez popisu, tak snad přeci jen někoho nalákám ;) ()