Sbohem Kryštůfku Robine

• Velká Británie Goodbye Christopher Robin (více)

Půvabný a dojemný snímek, který natočil režisér Simon Curtis a scenáristé Frank Cottrell Boyce a Simon Vaughan, přináší vzácný pohled na vztah milovaného dětského autora A. A. Milnea (Domhnall Gleeson) a jeho syna Christophera Robina (Will Tilston). Na konci první světové války se Milne nechal inspirovat hračkami, s nimiž si hrával jeho syn, aby stvořil kouzelný svět Medvídka Pú — který mu zajistil okamžitou a neutuchající slávu. Mezinárodní úspěch knih ale nepřinesl příliš štěstí jejich autorovi, jeho synovi ani manželce Daphne (Margot Robbie). (Bontonfilm)

Perunwit

Jsou tu lišky? To je ale tragická, do sebe zahleděná sračka! Pro koho je tenhle snímek určený, toť otázka. Jestli to nebude tím, že PŮ znamená "hovno" ()

Radek273

Děj, který se snaží co nejvíce držet životopisných faktů, toť asi jediná věc, která je lákavá na tomto snímku. Jinak ale vleklý, prazvláštní příběh se suše britskými postavami. Ano, herci ztvárnili vlastně Brity, a přesvědčivě, ovšem kdo se na to má vydržet dívat skoro 2 hodiny?! Prostě těžké téma. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

molies

Priznám sa, že Winnie-The-Pooh, čiže Macko Pú ma v detstve úplne obišiel, knihu o ňom a “plyšáky” som nikdy nemal. Pritom sa jedná o najznámejšiu detskú knihu i hračku v dejinách, ktorá doposiaľ zarába 5 miliárd dolárov ročne!!! Šokovalo ma to. Dosť dôkladne som si všetko “vygúglil a wikipédioval” a bolo to ohromné čítanie a zisťovanie, ktoré by vydalo na strašne dlhý príspevok. Film rozpráva o tom, ako sa Macko Pú v roku 1926 zrodil z pera neurotického a psychicky narušeného spisovateľa A.A.Milne, (otec malého Christopera-Krištofka), ktorý sa inšpiroval hraním jeho syna s plyšovými zvieratkami, a to za neustáleho arogantného kotkodákania jeho patologicky egoistickej matky. Nemal to jednoduché ten chlapček. Macko Pú mu totiž zničil život. Ako 6 ročný sa stal svetovou celebritou, ikonou a legendou. Krištofko (vo filme Billy Moon) to bytostne nenávidel, nechcel slávu, obdiv, potreboval len otcovu lásku, ktorú nepociťoval. Nikdy si ani v dospelosti nezobral z obrovského bohatstva ani jeden cent. V niektorých scénach z filmu som mal trochu pocit, akoby som pozeral US film Podivuhodný prípad Benjamina Buttona, ale to je už iný príbeh. ()

veducinka

Nádherný a smutný film zároveň. Už dlho som nevidela takú kvalitku. Domhnalla Gleesona som objavila len prednedávnom a treba uznať, že hranie mu ide. Scenár je úžasný a plný smutných momentov. Nádherné zosobnenie vzťahu otca a syna. To, čo je ale jednoznačne na celom filme najlepšie je malý Will Tilston - rozkošnejšie dieťa som ešte nevidela. ()

Evan7

V podstat dobrý životopisný film, len pár veci ma odradilo. Herecky dobre podané, len tá chladnosť rodičov Billyho mi vadila, ale asi to bol zámer. Potom, ako sa dej posunul už na dospelosť Billyho, tak Daphne takmer ani trochu nezostarla, jeho otec trochu, to bolo tiež divné. Aj to preklopenie z detstva už zrazu na dospelého Billyho, ktorý len ako keby nič odišiel na vojnu. Bolo to tam také zrýchlené, zatiaľ čo prvá polovica filmu sa tiahla. Inak krásne prostredie, jedinečná hudba. ()