Dračí srdce

Dragonheart

Dračie srdce

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Akční

USA, 1996, 99 min

Soundtrack Randy Edelman: 1. The World Of The heart-Main Title ,2. To The Stars ,3. Wonders Of An Ancient Glory ,4. Einon ,5. The Last Dragon Slayer ,6. Bowen's Ride ,7. Mexican Standoff ,8. Draco ,9. A Refreshing Swim ,10. Re-Baptism ,11. Bowen's Decoy ,12. Kyle, The Wheat Boy ,13. The Connection ,14. Flight To Avalon ,15. Finale ,(9.5.2011)

Hezký vtipný fantasy film, ve kterém se ale občas stane úlet, nad kterým zůstává rozum stát. Představte si, že by nějaký drak vyvraždil lidskou rasu a vy jako poslední žijící člověk byste se s ním spřátelili. V tomto filmu žádný problém, jen v opačném postavení druhů. Uvědomuji si, že je to vlastně komedie, ale tohle mě například trochu nakrklo.(21.8.2007)

,,Mám draka a nebojím se ho použít." aneb jak si na létajícím plamenometu otevřít solidní obchod Dračí srdce je hezky udělaná fantasy pohádka s velice dobrým hereckým obsazením, kterému vévodí Dennis Quaid a půvabná Dina Meyer, pro kterou mám od Hvězdné pěchoty menší slabost. Jen David Thewlis není úplně tím pravým, démonickým záporákem, který by si podobný film zasloužil. Ovšem největší devízou filmu je na rok 96 skvěle zvládnutý drak. Nominace za efekty je naprosto zasloužená. Jen je občas škoda, že se v pár scénách herci dívají jinam, než se obří ještěrka nachází. Za pochvalu stojí také hudba a dobře zvládnutý, dojemný konec. Dračí srdce je pro mě nejlepší snímek Roba Cohena.Podobné filmy: Eragon (2006)(18.8.2007)

Doteraz si pamätám ako som tento film žral ako malý chlapec. A úprimne, žeriem ho stále :) Je jedinečný, mohli by ste ho porovnávať s čímkoľvek iným, má skvelú atmosféru a sympatickú ústrednú dvojku hrdinov (drak a Dennis Quaid). Niekedy rozosmeje, niekedy rozplače, niekedy sa zas budete báť či obávať a niekedy sa zas budete napätím chvieť. Chuťovka na prázdne popoludnia :)(22.12.2007)

príjemná rozprávka s tak nechutne krásnou hudbou (aspoň to čo je vo filme, zvyšok som z cd nepočul) a sympatickým quaidom. dej je typicky rozprávkovo jednoduchý, avšak to vôbec nevadí a je stále sa na čo pozerať (a môžete i hádať na ktorú zrúcaninu svk hradu sa pozeráte), prekvapí i humor ktorého je tu neúrekom (a je dobrý).(25.3.2004)

• - Dennis Quaid, představitel Bowena, si zlomil prst v souboji s postavou Davida Thewlise, což vedlo k tomu, že musel poslední dva týdny natáčení strávit se sádrou. (KucC)

• - Od začátku projektu tvůrci naráželi na neochotu studia Universal uvolnit potřebné finance pro jeho realizaci. Názor změnili až po úspěchu Jurského parku (1993). (Shakaar)

• - Natáčať sa začalo v roku 1994 na Slovensku. (Greenpeacak)