Dračí srdce

Dragonheart

Dračie srdce

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Akční

USA, 1996, 99 min

Doteraz si pamätám ako som tento film žral ako malý chlapec. A úprimne, žeriem ho stále :) Je jedinečný, mohli by ste ho porovnávať s čímkoľvek iným, má skvelú atmosféru a sympatickú ústrednú dvojku hrdinov (drak a Dennis Quaid). Niekedy rozosmeje, niekedy rozplače, niekedy sa zas budete báť či obávať a niekedy sa zas budete napätím chvieť. Chuťovka na prázdne popoludnia :)(22.12.2007)

Ja som posledný drak!!! Jednoznačne najlepší film s dračou tematikou a najlepší film Roba Cohena. Sympatický drak a efekty sú ešte stále veľmi vydarené (v roku 1996 boli perfektné). Natáčané je to mimochodom na Slovensku. Spišský hrad (na začiatku) a Tomášovský výhľad (scéna, keď dostane drak meno) som už mal možnosť vidieť na živo. 80%(30.6.2007)

Krásná pohádka s na tu dobu dost parádním drakem a neposlušným princem. Spoil: Docela mě zarážela jeho drzost už třeba ke svému umírajícímu otci hned na začátku, ale asi to tak v takových vrstvách chodilo :). David T. mi v této roli vůbec nepasoval, ale možná, že kdybych viděl nejdřív tohle a teprve potom Harryho, tak bych ho zas nedával v roli Lupina.(10.3.2015)

• MartinezZ

Téda. Nu, i Eragon se mi zdál lepším fantasy snímkem a tím je zřejmě řečeno takřka vše. ~~~ Tomuhle spíše přísluší zařazení Fantasy / Komedie / Parodie. ~~~ Hláškující mnich ála Robin Hood, poslední z čestných rytířů starého řádu, kterému ale šíblo a v každé třetině filmu byl přesvědčen o něčem jiném, David Thewlis jako princ nebyla nejlepší volba, animace draka byla drahá, takže ze začátku máme fantasy jen díky scénám "Hele, mimo záběr kamery je drak, jéééé", sám Drak by mohl vystupovat v nějakém baru ve one-man bavičské show, scénář protkán lacinými gagy a na konci nesmí chybět důvod k urození slzy a hluboce moudrý proslov. Jediný klad tu snad byl Dennis, kterému ten rytíř celkem sedl. ~~~ Safiro, ty to vidíš...(26.4.2011)

O tom, že srdce bije nezávisle na stavu mysli. Svým způsobem průkopnický snímek. Může se směle zařadit k těm, které navždycky změnily náš zažitý pohled na bájné tvory, které nazýváme draky - a za to mu patří můj vřelý dík. Jeho potenciál je ohromný, leč zčásti promrhaný díky poměrně neuspokojivému vypravěčskému stylu. Kupříkladu scénka s vesničany, u nichž se náhle objeví (ne)určité sklony ke kanibalismu, mně přijde spíš trapná nežli napínavá nebo nedej bože vtipná. Vůbec veškeré snahy o odlehčení děje vyznívají trochu nepatřičně - včetně souboje posledního draka s rytířem Bowenem. Není to veselá pohádka - bylo by dobré to respektovat a vyvarovat se nemístného šaškování. Velikost královské armády nebudu kritizovat, neboť počet vojáků je patrně přímo úměrný finančním možnostem snímku. Nicméně digitální dráček se povedl a 3*, které mu přiděluju, jsou jasné a zářivé - a pocházejí ze souhvězdí Draka.(15.4.2013)

• - Vo filme si zahrali herci, ktorých dnes poznáme z filmov o Harrym Potterovi. Ako napríklad David Thewlis, ktorý stvárnil Remusa Lupina a Jason Isaacs, predstaviteľ smrtožrúta Malfoya. (Greenpeacak)

• - Pôvodne chceli producenti obsadiť do úlohy Bowena Liama Neesona, ale štúdio sa nazdávalo, že by sa ako akčný hrdina u publika nepresadil. (H4ku11)

• - Když Bowen (Denis Quaid) při závěrečné bitvě v lese propíchne svým mečem jednoho z rytířů, vytáhne z něj poté meč bez jediné kapky krve. (Mia...)