Dračí srdce

Dragonheart

Dračie srdce

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Akční

USA, 1996, 99 min

Tento fantasy filmek mám hodně rád. Pro mě je to doposud nejhezčí film s drakem vůbec. Filmek má krásnej příběh ukončenej hodně emocionálně. Efekty se mi hodně líbí, i když to není kdoví jaká špička jako dnes. Prostředí je parádní a výprava povedená. Přátelství rytíře a draka je místy vtipné, místy smutné. Vše doprovází výborná hudba, kterou si vždy rád poslechnu. Za mě 100% :)(13.1.2014)

Kdo by nechtěl vlastního draka a k tomu bez alkoholového přičinění.. Cohenův nejspíše životní počin, taková il buono, il brutto, il drago fantasy a tím myslím i tu fintu na vesničany ala Blonďák a Tuco. Dojemná, vtipná, zajímavě obsazená, bez nabubřelých digitálních efektů a pubescentního sorcerera s 1,5 dioptriemi. A to přece není zas tak málo..(8.8.2011)

Bylo-li všechno ostatní ošizeno a zjednodušeno jen proto, aby byl Draco dokonalý, záměr se zdařil. Je to právě on, proč mám tenhle film rád, kromě něj pak libé exteriéry, má osudová Dina Meyer (v zrzavé verzi, ač jí ta paruka občas dost neseděla, je prostě........ :-), ne zcela otřelý příběh (hlavně tam nejsou dětští osudem vyvolení hrdinové, a to já ve fantasy hóóóóóódně oceňuji) a v neposlední řadě krásy slovenské země. Kdyby to bylo trošičku více krvavější, trošičku méně patetičtější a Eva Vejmělková dostala více prostoru (v řece, pod splavem, nejlépe ve společnosti Diny :-), byl by to takřka dokonalý zážitek. Jo, když na scénu nastoupil Milan Bahúl, málem jsem se zechcal smíchy. Ale je tam skvělý, jen na tuhle jeho polohu člověk není zrovna moc zvyklý. Takže, když už fantasy, tak takovéhle.(18.4.2013)

Avalone, ó Avalone, tebe já hledám na každé z cest .... ó ano, svatý Avalone, mé hledání cenu má. Mé hledání je duchovní, ano duchovní. Pohádka se zlým drakem, krásnou princeznou, statečným králem, čestným rytířem, tak Dračí srdce nic z toho není ani nedopatřením. Drak je laskavý filosof s velkou touhou po, ne nebudu spoilerovat, statečný rytíř je statečný, ale taky tak trochu podvodník, princezna tu vůbec není, místo ní tu je krásná Kara (ale ta je zas TAK krásná, že je jedno, že není princezna) a král? Starý král je agresivní monstrum, což se mu vymstí během asi prvních deseti minut, a ten mladý není o nic lepší. Kdo by to byl řekl, že se z Kary časem vyklube statečná bojovnice Hvězdné pěchoty a z krále učitel obrany proti černé magii? Že on ho ten vlkodlak kousl někde v téhle pohádkové zemi? A ne, že by se tu nepotkal s dalším z kouzelnických kolegů. Miluju tuhle pohádku, dokonce natolik, že mám výrazné pochybnosti o vnímavosti a citlivosti každého, kdo tenhle příběh nedokáže, ke své škodě, ocenit.(6.8.2011)

Dnes už klasický fantasy snímek o přátelství rytíře a draka. Když jsem byl menší, tak se mi Dračí srdce líbilo mnohem více, ale teď si říkám, že zas tak dobré to není. Příběh celkem zajímavý, leč jeho zakončení je docela dost patetické a úplně mi to zkazilo dobrý pocit z podívané. Herecké obsazení je slušné, Dennis jako Bowen je parádní charakter a stejně tomu tak je u postavy Davida "Lupina" Thewlise, jehož princ Einon ve mě vyvolával znechucení, které měl divák zřejmě při pohledu na něj cítit. Ztvárnění Draca se mi docela líbilo, na dobu vzniku super. Co musím vyzdvihnout do nebes, tak jednoznačně Edelmanova nádherná hudební složka. Skladba To The Stars je jedna z mých oblíbených OST tracků a díky ní přežiji to trapné finále. Odlehčenost ve filmu mi ani moc nevadila, přestože mám v lásce více drsné fantasy než pohádkové.(3.1.2014)

• - Prvá scéna so šermiarskym súbojom je natočená na Čachtickom hrade. (Aberforth)

• - Vo filme si zahrali herci, ktorých dnes poznáme z filmov o Harrym Potterovi. Ako napríklad David Thewlis, ktorý stvárnil Remusa Lupina a Jason Isaacs, predstaviteľ smrtožrúta Malfoya. (Greenpeacak)

• - Když Bowen (Denis Quaid) při závěrečné bitvě v lese propíchne svým mečem jednoho z rytířů, vytáhne z něj poté meč bez jediné kapky krve. (Mia...)