Dračí srdce

Dragonheart

Dračie srdce

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Akční

USA, 1996, 99 min

,,Mám draka a nebojím se ho použít." aneb jak si na létajícím plamenometu otevřít solidní obchod Dračí srdce je hezky udělaná fantasy pohádka s velice dobrým hereckým obsazením, kterému vévodí Dennis Quaid a půvabná Dina Meyer, pro kterou mám od Hvězdné pěchoty menší slabost. Jen David Thewlis není úplně tím pravým, démonickým záporákem, který by si podobný film zasloužil. Ovšem největší devízou filmu je na rok 96 skvěle zvládnutý drak. Nominace za efekty je naprosto zasloužená. Jen je občas škoda, že se v pár scénách herci dívají jinam, než se obří ještěrka nachází. Za pochvalu stojí také hudba a dobře zvládnutý, dojemný konec. Dračí srdce je pro mě nejlepší snímek Roba Cohena.Podobné filmy: Eragon (2006)(18.8.2007)

Nez zacal Rob Cohen tocit prumerny akcni filmy, natocil tohle moc pekny fantasy. Samozrejme necekejte nejakej drsnej stredovek nebo tak, tohle je spis film pro celou rodinu. Dej filmu je vcelku originalni, ale samozrejme tu je naky to klise. Ale film je dostatecne sviznej a vtipnej, takze to nevadi. Dennis Quaid mi sice ze zacatku nesed, ale nakonec se mi libil a drak byl udelanej fakt pekne (I ostatni efekty.), akorat mel zbytecne moc lidskej vyraz. Jedna z nejlepsich fantasy pohadek.(24.8.2006)

Normálně bych udělil čtyři hvězdy, ale jsem zděšen, že jeden z mých nejoblíbenějších pohádkových příběhů má modré (?!) hodnocení. Na svou dobu naprosto krásný drak a Dennis Quaid také hrozně sympatický. Příběh je sice ohraný, ale díky Dracovi je až odporně poutavý. A hudba, ach ten hlavní motiv, to je slast pro uši! Kdyby tak Cohen zůstal u totohle a nepouštěl se do pitomostí typu xXx nebo Mumie 3. Edit - 14.9.2010: Konečně je hranice 71% překročena!(21.8.2007)

Ještě když nebylo největším nebezpečím lidstva globální oteplování, úbytek zásob pitné vody nebo terorismus, létali nám nad hlavami draci. Ještě než rutinér Rob Cohen začal sázet na testosteronem nabitou jízdu s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile, xXx), natočil dobrodružnou pohádku, která pro mě byla vždy jen solidně odvedeným řemeslem. Nic víc, nic míň.(18.4.2015)

Velmi dobrá rodinná fantasy s neuvěřitelně sympatickým a nádherně trikově zvládnutým drakem , která ovšem trpí až moc televizním provedením jednotlivých soubojů a bitev , ale jelikož se jedná o béčkovou produkci , dají se tyto nedostatky odpustit. Musím zmínit velmi zajímavý a originální příběh a velmi dobrý casting hlavních protagonistů v čele s velmi dobrým Dennisem Quaidem a krásnou Dinou Meyer. Myslím si ovšem , že pokud by tento materiál byl svěřen schopnějšímu režisérovi , býval by byl i výsledek ještě lepší. ;-) Film: 73%(6.10.2008)

• - Vo filme je miestami počuť slovenčina, ako napríklad v prípade jedného z drakobijcov, ktorý zreteľne kričí: "Tam je, rýchlo, rýchlo, nabíjaj!". (Macejko)

• - Pôvodne chceli producenti obsadiť do úlohy Bowena Liama Neesona, ale štúdio sa nazdávalo, že by sa ako akčný hrdina u publika nepresadil. (H4ku11)

• - Sean Connery byl první a zároveň jedinou volbou Roba Cohera na hlas draka. (Shakaar)