Dračí srdce

Dragonheart

Dračie srdce

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Akční

USA, 1996, 99 min

príjemná rozprávka s tak nechutne krásnou hudbou (aspoň to čo je vo filme, zvyšok som z cd nepočul) a sympatickým quaidom. dej je typicky rozprávkovo jednoduchý, avšak to vôbec nevadí a je stále sa na čo pozerať (a môžete i hádať na ktorú zrúcaninu svk hradu sa pozeráte), prekvapí i humor ktorého je tu neúrekom (a je dobrý).(25.3.2004)

Veľmi pekný film a navyše dračí film čo je jedna z mojich tém. Drakov já moc rád, no rozprávkových a navyše rozprávajúcich až tak nie, ale beriem to tak ako je to naservírované. Je to dobrá rozprávková fantasy zábava s dobrým dejom, pekne spraveným drakom a dobrými trikmi. Dennis Quaid mi v hlavnej úlohe príliš nesedel a výber nástupcu kráľa je priam príšerný. Dina Mayer ma tiež dvakrát nepotešila, takže herci šli tentokrát mimo mňa. Kamera je pekná, prostredie tiež, hudba je OK. Draco až na to, že rozprával bol fajn, škoda, že bol posledný. Záver sa mi príliš nepáčil, jednoducho nemám rád keď posledný jedinec svojho druhu zomrie, ale pre širšie publikum to je v poriadku. Ostávam pri lepšom priemere. 65%(30.8.2008)

Tento fantasy filmek mám hodně rád. Pro mě je to doposud nejhezčí film s drakem vůbec. Filmek má krásnej příběh ukončenej hodně emocionálně. Efekty se mi hodně líbí, i když to není kdoví jaká špička jako dnes. Prostředí je parádní a výprava povedená. Přátelství rytíře a draka je místy vtipné, místy smutné. Vše doprovází výborná hudba, kterou si vždy rád poslechnu. Za mě 100% :)(13.1.2014)

• Frajer42

Spoilery! Já mám vůči většině pohádek zřejmě nějakou skrytou averzi, která mi během sledování způsobuje takřka až depresivní náladu. Tento snímek mě opravdu neskutečným způsobem nebavil. Dovedu ocenit snad pouze velmi příjemnou hudbu, sympatického hlavního hrdinu a na svoji dobu velmi kvalitně zpracovaného draka. Zbytek pro mě bylo naprosté utrpení. Zbytkem myslím zejména žalostný příběh, který v sobě neskrýval ani špetku nějaké zajímavosti. Naopak byl neskutečně stupidní. Pojednával o podprůměrně inteligentním rytíři, který nabral chybného dojmu, že mu drak zkazil dobré mravy nadcházejícího krále, který ve skutečnosti nikdy dobrý nebýval. Rytíř se tedy rozhodne začít zabíjet všechny draky v království. Poslední drak, který byl příčinou rytířova rozhořčení nad zabitím svých druhů mávne rukou a stane se s rytířem největším kamarádem, za kterého neváhá klidně položil život. Představte si podobnou situaci v běžném životě. Jste například německý učitel. Jednou jdete na nákupy k židovskému prodejci a něco si od něj koupíte. Židovský prodejce vám vrátí méně peněz, než si myslíte, že by vám měl vrátit. Velmi vás tato domněnka rozzlobí, stanete se diktátorem a rozhodnete se celou židovskou rasu vyhubit. Opravdu si nemyslím, že je tato pohádkou ideálním krmivem, které by mělo formovat mysli mladému publiku. Osobně bych se nad stupiditu příběhu klidně povznesl, ale brutálně mě snímek nudil, a to jsem se na něj celkem těšil a vkládal do něj své naděje. I když musím objektivně pochválit několik kvalitních prvků, tak je můj celkový divácký dojem žalostný. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka gegina31.(8.2.2017)

• flanker.27

Přes veškerou snahu se mi do tohohle filmu nepovedlo dostat. Příběh samotný není špatný, ale způsob jakým je vyprávěn, se mi moc nelíbil. Kromě záporáka postavy nic moc, míra klišé větší než malá, milostný motiv aby se neřeklo, typicky schématické dobytí hradu (přesně víte, jak budou scény likvidace nepřátel následovat), akční scény hodně slabé (většinu rozpočtu asi zabrala digitální podoba Seana Conneryho). Zbytek za mě řekl Tron. Netrpěl jsem, ale vím, že znovu už to nikdy vidět nemusím.(16.3.2008)

• - Ve filmu je jasně slyšet slovenština, když chce jeden z drakobijců vystřelit šíp na Bowena (Dennis Quaid) a zařve: "Pozor! Letí!" (Leksus)

• - Bylo pořízeno přes 200 fotografií Seana Conneryho, které byly spolu s hlasovým záznamem použity k vytvoření co možná nejvíc autentičného draka odpovídajícího právě jemu. (KucC)

• - Pri scénach, v ktorých sa vyskytoval Bowen spolu s drakom, bola použitá palica s terčom, na ktorom boli dva červené body. Mali indikovať drakove oči, čo malo lepšie pomôcť hercovi pri stvárnení postavy. Inak bol drak celý vytvorený počítačom, no pri niektorých scénach bol prítomný aj fyzicky, hlavne jeho nohy. (Greenpeacak)