Dračí srdce

Dragonheart

Dračie srdce

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Akční

USA, 1996, 99 min

Krásná pohádka s na tu dobu dost parádním drakem a neposlušným princem. Spoil: Docela mě zarážela jeho drzost už třeba ke svému umírajícímu otci hned na začátku, ale asi to tak v takových vrstvách chodilo :). David T. mi v této roli vůbec nepasoval, ale možná, že kdybych viděl nejdřív tohle a teprve potom Harryho, tak bych ho zas nedával v roli Lupina.(10.3.2015)

Celkem neotřelý příběh, který se však ve druhé polovině zvrtává v mnohokrát dokola omílané mlýnské kameny. Dennise Quaida mám celkem rád, takže mi to jeho fousatý rytíř živící se zabíjením draků vynahrazuje. Ale zápletka je tak čiročirá, že křišťálověji čistší být ani nemůže (vždycky jsem to chtěl použít). Vlastně ten konec je doslova hroznej, ale proti druhýmu dílu je to supr film. Vlastně i proti mnoha jiným fantasy je to skvělej film. A dobrá je i atmosféra středověku, přestože středověk to není.(31.1.2006)

Hezký vtipný fantasy film, ve kterém se ale občas stane úlet, nad kterým zůstává rozum stát. Představte si, že by nějaký drak vyvraždil lidskou rasu a vy jako poslední žijící člověk byste se s ním spřátelili. V tomto filmu žádný problém, jen v opačném postavení druhů. Uvědomuji si, že je to vlastně komedie, ale tohle mě například trochu nakrklo.(21.8.2007)

Velmi dobrá rodinná fantasy s neuvěřitelně sympatickým a nádherně trikově zvládnutým drakem , která ovšem trpí až moc televizním provedením jednotlivých soubojů a bitev , ale jelikož se jedná o béčkovou produkci , dají se tyto nedostatky odpustit. Musím zmínit velmi zajímavý a originální příběh a velmi dobrý casting hlavních protagonistů v čele s velmi dobrým Dennisem Quaidem a krásnou Dinou Meyer. Myslím si ovšem , že pokud by tento materiál byl svěřen schopnějšímu režisérovi , býval by byl i výsledek ještě lepší. ;-) Film: 73%(6.10.2008)

Když jsem zadal Dračí srdce do vyhledávače CSFD, překvapilo mě, že se u něj objevil modrý čtvereček. Vždyť se jedná o jednu z nejlepších pohádek pro odrostlejší. Ústřední duo zarputilého cynického rytíře (skvělý Quaid) a smutně dobráckého draka (neslyšel jsem originální hlas Seana Conneryho, ale pochybuji, že nějak výrazně překoná bezchybný český dabing) je skvěle sehrané a jejich postupně se rodící přátelství navzdory hluboce zakořeněné nenávisti je silné a uvěřitelné. A to i vzhledem k faktu, že jeden z nich je kompletně vytvořený pouze týmem programátorů. Ve své době byly speciální efekty ve filmu naprosto úžasné a posouvaly na novou hranici to, co Spielberg naznačil v Jurském parku. A ani dnes se triková stránka Dračího srdce nemá za co stydět.…Nejsem vyložený sountrackář, málokdy mě zaujme instrumentální hudba, ale tady je přímo nádherná.(16.3.2008)

• - Od začátku projektu tvůrci naráželi na neochotu studia Universal uvolnit potřebné finance pro jeho realizaci. Názor změnili až po úspěchu Jurského parku (1993). (Shakaar)

• - Když Bowen (Denis Quaid) při závěrečné bitvě v lese propíchne svým mečem jednoho z rytířů, vytáhne z něj poté meč bez jediné kapky krve. (Mia...)

• - Dennis Quaid, představitel Bowena, si zlomil prst v souboji s postavou Davida Thewlise, což vedlo k tomu, že musel poslední dva týdny natáčení strávit se sádrou. (KucC)