Dračí srdce

Dragonheart

Dračie srdce

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Akční

USA, 1996, 99 min

Já v zásadě proti dabingu nic nemám, ale tento film byl jím naprosto zdevastován. Jinak díky za krásnou a milou podívanou. Nejvíce zde musím ocenit skvělý soundtrack, který dračí příběh olemoval mnohem silnějším zážitkem. V kůži rytíře Bowena bych nechtěla být ani na okamžik. I když ... okamžik ... já jsem v ní vlastně tak nějak byla. Život mě přivedl před podobné rozhodnutí, které bych nejraději vymazala ze svých vzpomínek. Jenomže to nejde. Takže vím přesně, jak těžké to pro něj muselo na konci být. Film měl všechno, co má dobrá fantasy mít. Napínavý děj, statečně bojující lid na straně dobra proti krutovládě a zlu a dojemný závěr. Ave Draco(6.10.2015)

• MartinezZ

Téda. Nu, i Eragon se mi zdál lepším fantasy snímkem a tím je zřejmě řečeno takřka vše. ~~~ Tomuhle spíše přísluší zařazení Fantasy / Komedie / Parodie. ~~~ Hláškující mnich ála Robin Hood, poslední z čestných rytířů starého řádu, kterému ale šíblo a v každé třetině filmu byl přesvědčen o něčem jiném, David Thewlis jako princ nebyla nejlepší volba, animace draka byla drahá, takže ze začátku máme fantasy jen díky scénám "Hele, mimo záběr kamery je drak, jéééé", sám Drak by mohl vystupovat v nějakém baru ve one-man bavičské show, scénář protkán lacinými gagy a na konci nesmí chybět důvod k urození slzy a hluboce moudrý proslov. Jediný klad tu snad byl Dennis, kterému ten rytíř celkem sedl. ~~~ Safiro, ty to vidíš...(26.4.2011)

Avalone, ó Avalone, tebe já hledám na každé z cest .... ó ano, svatý Avalone, mé hledání cenu má. Mé hledání je duchovní, ano duchovní. Pohádka se zlým drakem, krásnou princeznou, statečným králem, čestným rytířem, tak Dračí srdce nic z toho není ani nedopatřením. Drak je laskavý filosof s velkou touhou po, ne nebudu spoilerovat, statečný rytíř je statečný, ale taky tak trochu podvodník, princezna tu vůbec není, místo ní tu je krásná Kara (ale ta je zas TAK krásná, že je jedno, že není princezna) a král? Starý král je agresivní monstrum, což se mu vymstí během asi prvních deseti minut, a ten mladý není o nic lepší. Kdo by to byl řekl, že se z Kary časem vyklube statečná bojovnice Hvězdné pěchoty a z krále učitel obrany proti černé magii? Že on ho ten vlkodlak kousl někde v téhle pohádkové zemi? A ne, že by se tu nepotkal s dalším z kouzelnických kolegů. Miluju tuhle pohádku, dokonce natolik, že mám výrazné pochybnosti o vnímavosti a citlivosti každého, kdo tenhle příběh nedokáže, ke své škodě, ocenit.(6.8.2011)

príjemná rozprávka s tak nechutne krásnou hudbou (aspoň to čo je vo filme, zvyšok som z cd nepočul) a sympatickým quaidom. dej je typicky rozprávkovo jednoduchý, avšak to vôbec nevadí a je stále sa na čo pozerať (a môžete i hádať na ktorú zrúcaninu svk hradu sa pozeráte), prekvapí i humor ktorého je tu neúrekom (a je dobrý).(25.3.2004)

Když jsem zadal Dračí srdce do vyhledávače CSFD, překvapilo mě, že se u něj objevil modrý čtvereček. Vždyť se jedná o jednu z nejlepších pohádek pro odrostlejší. Ústřední duo zarputilého cynického rytíře (skvělý Quaid) a smutně dobráckého draka (neslyšel jsem originální hlas Seana Conneryho, ale pochybuji, že nějak výrazně překoná bezchybný český dabing) je skvěle sehrané a jejich postupně se rodící přátelství navzdory hluboce zakořeněné nenávisti je silné a uvěřitelné. A to i vzhledem k faktu, že jeden z nich je kompletně vytvořený pouze týmem programátorů. Ve své době byly speciální efekty ve filmu naprosto úžasné a posouvaly na novou hranici to, co Spielberg naznačil v Jurském parku. A ani dnes se triková stránka Dračího srdce nemá za co stydět.…Nejsem vyložený sountrackář, málokdy mě zaujme instrumentální hudba, ale tady je přímo nádherná.(16.3.2008)

• - Vo filme si zahrali herci, ktorých dnes poznáme z filmov o Harrym Potterovi. Ako napríklad David Thewlis, ktorý stvárnil Remusa Lupina a Jason Isaacs, predstaviteľ smrtožrúta Malfoya. (Greenpeacak)

• - Jason Isaacs hrá postavu Lorda Feltona, nepriateľa draka menom Draco. O niekoľko rokov neskôr v sérii o Harrym Potterovi hral postavu Luciusa Malfoya, ktorý ma syna menom Draco, pričom jeho predstaviteľ sa volá Tom Felton. (H4ku11)

• - Pôvodne chceli producenti obsadiť do úlohy Bowena Liama Neesona, ale štúdio sa nazdávalo, že by sa ako akčný hrdina u publika nepresadil. (H4ku11)