Dračí srdce

Dragonheart

Dračie srdce

Dobrodružný / Fantasy / Drama / Akční

USA, 1996, 99 min

Krásny, jednoduchý rozprávkový príbeh na sobotné popoludnie pri kávičke a vianočnýh koláčikoch. Background v podaní Slovenskej prírody a Spišského hradu, kedy som objavoval miesta, ktoré som pretrajdal s batohom na chrbte milo poteší. Chválim aj prijemný Edelmanov soundtrack. Jeden z filmov, na ktorý mám slabosť.(27.5.2004)

Jeden z mých nejmilejších filmů a nejhezčí drak jakého znám. Fantasy pohádka, která až tak úplně pohádkou není a doják na konci bývá nad moje síly. :^))) Ale to se dá zvládnout a drakovy fórky včetně zpěvu u vodopádu ten uslzený konec dokonale vyváží. Animace draka je celkem realistická a chvílemi se mi ani nechtělo věřit, že není skutečný. Scéna na Camelotu patří k vrcholům filmu, stejně jako Bowenův příjezd do vesnice s drakem na obzoru - na to bych bych se mohla koukat pořád dokola. Dalším vrcholem je obsazení v čele s Dennisem Quaidem a hlasem Seana Conneryho - kvůli němu jsem si koupila i DVD, protože tady mi dabing úplně nesedí...(27.12.2011)

Ja som posledný drak!!! Jednoznačne najlepší film s dračou tematikou a najlepší film Roba Cohena. Sympatický drak a efekty sú ešte stále veľmi vydarené (v roku 1996 boli perfektné). Natáčané je to mimochodom na Slovensku. Spišský hrad (na začiatku) a Tomášovský výhľad (scéna, keď dostane drak meno) som už mal možnosť vidieť na živo. 80%(30.6.2007)

Doteraz si pamätám ako som tento film žral ako malý chlapec. A úprimne, žeriem ho stále :) Je jedinečný, mohli by ste ho porovnávať s čímkoľvek iným, má skvelú atmosféru a sympatickú ústrednú dvojku hrdinov (drak a Dennis Quaid). Niekedy rozosmeje, niekedy rozplače, niekedy sa zas budete báť či obávať a niekedy sa zas budete napätím chvieť. Chuťovka na prázdne popoludnia :)(22.12.2007)

Bylo-li všechno ostatní ošizeno a zjednodušeno jen proto, aby byl Draco dokonalý, záměr se zdařil. Je to právě on, proč mám tenhle film rád, kromě něj pak libé exteriéry, má osudová Dina Meyer (v zrzavé verzi, ač jí ta paruka občas dost neseděla, je prostě........ :-), ne zcela otřelý příběh (hlavně tam nejsou dětští osudem vyvolení hrdinové, a to já ve fantasy hóóóóóódně oceňuji) a v neposlední řadě krásy slovenské země. Kdyby to bylo trošičku více krvavější, trošičku méně patetičtější a Eva Vejmělková dostala více prostoru (v řece, pod splavem, nejlépe ve společnosti Diny :-), byl by to takřka dokonalý zážitek. Jo, když na scénu nastoupil Milan Bahúl, málem jsem se zechcal smíchy. Ale je tam skvělý, jen na tuhle jeho polohu člověk není zrovna moc zvyklý. Takže, když už fantasy, tak takovéhle.(18.4.2013)

• - Sean Connery byl první a zároveň jedinou volbou Roba Cohera na hlas draka. (Shakaar)

• - Vo filme je miestami počuť slovenčina, ako napríklad v prípade jedného z drakobijcov, ktorý zreteľne kričí: "Tam je, rýchlo, rýchlo, nabíjaj!". (Macejko)

• - Prvá scéna so šermiarskym súbojom je natočená na Čachtickom hrade. (Aberforth)