After the Thin Man

Komedie / Romantický / Krimi / Mysteriózní

USA, 1936, 112 min

Od rezisera W. S. Van dykeho som videl doposial len Devce se spatnou povesti ... toto je tusim druhy jeho film co vidim. A ako komedia je to slabe - manzelia sa vracaju spat domov akesi pozvanie a rozjede sa detektivka. A teda ono to ma byt - jaxom spravne pochopil komedialna detektivka ? Nezasmial som sa ani raz a ani napatie film nema - nefunguje to ani tak ani tak . 60 %(2.3.2019)

Druhý díl série o manželském páru, kde on chce přestat být detektivem, zato ona by se jím ráda stala, je pro mě i dílem druhým nejlepším (pětka vede). Mezi Williamem Powellem a Myrnou Loy to krásně jiskří, jejich Nick a Nora se neustále škádlí, vydatně popíjejí a kudy chodí, tudy perlí. I v tomto díle na nás čeká vražda, tedy spíše vraždy, a tentokrát je v zástupu podezřelých i Nořina sestřenice, a tak se – k našemu pobavení a Nickově zděšení - seznámíme s její rodinou. Než dojde k odhalení vraha, kdy Nick typicky sezve všechny podezřelé na jedno místo a čeká, až vrah podlehne atmosféře okamžiku a prořekne se, navštívíme například party, kde naživo zazní i slavná píseň „Sing, Sing, Sing“ – zde poprvé ve filmu. Když k tomu všemu přičtu ještě psí hvězdu Skippyho jako pana Astu a fakt, že se zde objeví Jimmy Stewart v jedné ze svých prvních rolí (a jaké!), je to u mě bez váhání za plný počet. You bet you!(4.3.2011)

Druhé stretnutie s Nickom a Norou ( báječní Powell a Loy ) má šťavňatejší scenár a je zábavnejší než jednotka. Humor je opať excelentný, večne pripitý Nick vyšetruje vraždu a pritom mu pomáha jeho atraktívna manželka. Ich psík Asta má taktiež slušný priestor a musí si vyriešiť svoj partnerský problém, tieto scény sú veľmi zábavné. Vo vedľajšej úlohe sa stretávame so začínajúcim Jimmym Stewartom.(9.2.2014)

Yep, lepší než jednička. Já se ale spíš divím, že tehdy prošla série detektivek, jejichž hlavní hrdina je konstantně pod parou :) Asi je to tím, že je Powell v tomhle stavu naprosto okouzlující a konstantně hláškuje, takže to cenzory muselo zlomit. Zápletka dvojky je výborně zamotaná (vůbec jsem netušil, která bije...), Myrna Loy je zase sladká až na půdu a bonus v podobě rodinných trampot Asty nemá chybu. Snad další díly alespoň drží vysokou laťku, protože Powellem moderovaná debata chrápajících příbuzných je nepřekonatelná :)(10.8.2008)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Scénář(8.4.2004)

• - Film existuje aj v počítačom kolorovanej verzii. (Svadbos)