Reklama

Reklama

After the Thin Man

Trailer
Komedie / Romantický / Krimi / Mysteriózní
USA, 1936, 112 min

Obsahy(1)

V tomto pokračování filmu THIN MAN se manželé Nick a Nora Charlesovi (William Powell a Myrna Loy) vrací z New Yorku do San Francisca. Po návratu jsou Nořinými příbuznými pozváni na večeři. Charles, manžel Nořiny sestřenice Selmy, se už několik dní neobjevil a proto rodina poprosí Nicka o jeho detektivní služby. Hned další den je ale Charles zavražděn. Nick se společně s policií chopí komplikovaného případu a je jasné, že další vražda na sebe nenechá dlouho čekat. (worm14)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Od rezisera W. S. Van dykeho som videl doposial len Devce se spatnou povesti ... toto je tusim druhy jeho film co vidim.  je to jedna z najlepsich postarsich detektiviek co som videl. Viem, POMO nema rad tieto vysteky , a just to tu ostane. Davam si dohromady filmove serie ktore vysli, uz som videl Fyla Marloua  a teraz prisiel na rad Thin Man  : 100 % ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Druhé stretnutie s Nickom a Norou ( báječní Powell a Loy ) má šťavňatejší scenár a je zábavnejší než jednotka. Humor je opať excelentný, večne pripitý Nick vyšetruje vraždu a pritom mu pomáha jeho atraktívna manželka. Ich psík Asta má taktiež slušný priestor a musí si vyriešiť svoj partnerský problém, tieto scény sú veľmi zábavné. Vo vedľajšej úlohe sa stretávame so začínajúcim Jimmym Stewartom. ()

Reklama

KarelR 

všechny recenze uživatele

Yep, lepší než jednička. Já se ale spíš divím, že tehdy prošla série detektivek, jejichž hlavní hrdina je konstantně pod parou :) Asi je to tím, že je Powell v tomhle stavu naprosto okouzlující a konstantně hláškuje, takže to cenzory muselo zlomit. Zápletka dvojky je výborně zamotaná (vůbec jsem netušil, která bije...), Myrna Loy je zase sladká až na půdu a bonus v podobě rodinných trampot Asty nemá chybu. Snad další díly alespoň drží vysokou laťku, protože Powellem moderovaná debata chrápajících příbuzných je nepřekonatelná :) ()

HVM 

všechny recenze uživatele

Druhý díl série o manželském páru, kde on chce přestat být detektivem, zato ona by se jím ráda stala, je pro mě i dílem druhým nejlepším (pětka vede). Mezi Williamem Powellem a Myrnou Loy to krásně jiskří, jejich Nick a Nora se neustále škádlí, vydatně popíjejí a kudy chodí, tudy perlí. I v tomto díle na nás čeká vražda, tedy spíše vraždy, a tentokrát je v zástupu podezřelých i Nořina sestřenice, a tak se – k našemu pobavení a Nickově zděšení - seznámíme s její rodinou. Než dojde k odhalení vraha, kdy Nick typicky sezve všechny podezřelé na jedno místo a čeká, až vrah podlehne atmosféře okamžiku a prořekne se, navštívíme například party, kde naživo zazní i slavná píseň „Sing, Sing, Sing“ – zde poprvé ve filmu. Když k tomu všemu přičtu ještě psí hvězdu Skippyho jako pana Astu a fakt, že se zde objeví Jimmy Stewart v jedné ze svých prvních rolí (a jaké!), je to u mě bez váhání za plný počet. You bet you! ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

I druhý film ze série o Nicku Charlesovi a jeho ženě Noře je skvělý, dokonce ještě lepší než ten první. Fantastická ústřední dvojka totiž dostala ještě více prostoru. Kriminální linka je tentokrát napínavější, ale přesto slouží právě jen k vytvoření potřebného místa pro jejich brilantní dialogy. U některých scén jsme se opravdu smáli nahlas. Celá návštěva u příbuzných nemá chybu a je to jedna hláška za druhou. Tentokrát se podařilo i obsazení vedlejších postav, ty sice jen sekundují, ale dělají to skvěle. Jeden příklad za všechny je rodinný sluha. Popravdě se divím, že je tento snímek a vůbec celá série tak málo známá (momentálně jen 83 hodnocení). Rozhodně jej doporučuji všem a sám už se těším na další pokračování, na které se určitě někdy podívám. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (1)

  • Film existuje aj v počítačom kolorovanej verzii. (Svadbos)

Reklama

Reklama