Trojská válka

Trojan War

Trójska vojna

Komedie

USA, 1997, 80 min

šílenství od začátku do konce. Město plný autobusákovejch psychopatů, gengů, šílenejch policajtů, vyjebanejch mexikánů, maniodepresivních školníků a do toho všeho kluk co si chce jen poprvý v životě zašukat .) já se bavil. a když sem viděl Jennifer, řikal sem si "tyjo tý tu je tak sedmnáct ne???" A taky žejo taky žejo taky žejo....a už tehdy byla kus ;)(10.8.2015)

Hodně povedená teenagerovská komedie, která mě dobře pobavila, což je možná proto, že zápletka byla tak prostá a na nic velkého si film nehrál. Patálie se sháněním kondomu zde přináši stále nové a nové situace, které kupodivu baví až do konce. Hodně tomuto faktu také přispívá kupa pořádně ulítlých postav, jejichž humorné výstupy se celým dějem pěkně prolínají. Ani mi nevadilo, že jsem věděl, jak film skončí.(26.3.2015)

• MM_Ramone

Vedel som, že to nebude bohviečo. Veď čo môžete čakať od filmu, ktorý zaradila komerčná televízia do hluchého, neatraktívneho vysielacieho času, na skoré sobotňajšie ráno? Len nejakú nízkorozpočntovú detskú stupiditu. Lenže toto bolo ešte horšie. Zo zamýšľanej romantickej, teenagerskej komédie sa stala hotová filmová tragédia. Scenár je tak úbohý, že v ňom viaceré postavy trpia samomluvou, musia svoje myšlienkove pochody sami sebe odriekať nahlas. Presne ako v telenovelách. Navyše beztvárny, nudný, necharizmatický Will Friedle, ktorý stvárňuje hlavnú postavu, nadržaného panica Brada, je ako herec úplne k ničomu. Ale podobne ako on sú na tom aj ostaní ochotníci, čo účinkujú v tomto filme so skutočne zavádzajúcim názvom. *(30.5.2010)

• aLPaC

Scénář jak od desetiletého dítěte. Tradiční schéma: on šílí z školní krásky a dávačky, svojí BFF bere jen jako BFF. Jeho BFF ho děsně miluje, ale nedokáže nic říct. On však nakonec procitne, dobro zvítězí a se svou BFF skončí jako největší láska všech dob. Vím, že spoileruju, ale nemyslím, že by to mohlo někomu vadit, protože konec prokoukne každý už po dvou třech minutách. Tu jednu hvězdu však nedávám za výše zmíněné, jelikož kdyby to bylo svižně, vtipně a možná trochu sebeparodicky natočené, dám daleko víc. Ale to, že zdejší vtipy nejsou vtipné, že školní kráska je daleko ošklivější než hochova BFF (kde asi soudruzi z castingu udělali chybu?), a že hlavní hrdina mě neskutečně prudil, to už je hodně velký důvod k nízkému hodnocení. To je dle mého ještě moc přívětivé a vyjadřuje maximálně tak iq toho Brada. Jednu hvězdu dávám za neskutečně rajcovní JLH.(27.11.2015)

Kdo by to kdy řekl, že shánění jednoho kondomu může být tak dobrodružné a zajímavé. Ale hlavní hrdina tohoto filmu jménem Brad by mohl vyprávět, jaké peripetie se dají zažít, když si kondom nevezmete dopředu s sebou na schůzku. Ale nakonec mohl být rád, že ten kondom s sebou ten večer neměl u sebe, protože štěstí a pravá láska na něj čekali někde jinde než u Brooke v ložnici. Někdy prostě asi člověk musí zažít různé problémy a zásahy osudu, aby si uvědomil, že své štěstí, které měl celou dobu ve své přítomnosti, okázale přehlížel. Někdo by možná mohl říci, že to je teenage komedie jako každá jiná, že nenabízí nic zajímavého, ale já to vidím jinak. Já tenhle film vnímám jako hodně příjemnou záležitost, kterou jsem si maximálně užil a u které jsem se ani na okamžik nenudil. Navíc některé nápady a fórky jsou hodně zajímavé, až mi několikrát nezbylo než žasnout, kam ti tvůci na ty nápady chodí. Navíc tato komedie z mého pohledu zabodovala i sympatickými hereckými výkony, Will Friedle v roli Brada byl příjemným překvapením, tohoto herce jsem ještě v ničem hrát neviděl a rozhodně zaujal, ale ještě více zaujala velice atraktivní a sexy kráska Jennifer Love Hewitt, která zde byla jednoduše k nakousnutí a skoro jsem se až divil Bradovi, že je s touto kráskou jen kamarád. Takže celkově film vnímám jako hodně příjemnou teenage komedii, na kterou budu rád vzpomínat a které s radostí dávám čtyři hvězdy.(26.6.2010)

• - Jennifer Love Hewitt naspievala dve pesníčky, ktoré boli použité vo filme. (Mihail123)