Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

lykan9

Ano, scénář je primitivní, herecké výkony stupidní a na tomto druhu filmů se zub času podepisuje nejvíce. Přesto nemůžu jinak než dát plný počet. Jsem totiž ten ročník, co na těchto filmech byl doslova odkojený a stále si vzpomínám, jak jsem tyto filmy doslova žral a koukal na ně pořád a pořád dokola. Krvavý sport nevyjímaje. jasný cooltovní biják. ()

ABCD Marta

Vynikající choreografie soubojů, odporně sympatický záporák v podání Bolo Yeunga a Belgičan v životní formě. Že by nejlepší Van Damme? Jednoznačně! ()

JohnSmith

Van Dammův první film,ikdyž uveden na video o pár let později.Kdyby ho na vlastní náklady nenechal přestříhat,nikdy by nevznikl. Van Damme předvádí neuvěřitelné kousky, všechny souboje mají šťávu a finální souboj s Yeungem patří mezi skvosty. ()

jitrnic

Musím dodatečně nasadit mírnější hodnocení. Po filmařské stránce (zejména co se herců a předváděných soubojů týče) je to samozřejmě obludnost a čistý odpad. Na druhou stranu se stal tento kousek právě svojí bezbřehou naivitou (to se týká především Mistra JCVD) svým způsobem kultovním. A nevím, jestli za Jeanovy rozštěpy ještě časem třetí hvězdičku nepřidám... ()

Ravi

Krvavý sport je film s Van Dammem, který jsem viděl snad nejvícekrát (10-15x). Nemohu jednoznačně říci, na kolik si ho vlastně cením. V mládí kult, v dospívání nesmysl, ale teď si ho nesmírně cením. "Krvavý sport" je cesta bojovníka za pomstou a jako takový funguje. Vše ostatní mu brání v rozletu. Nikde jsem ale neviděl tak koukatelné bojové scény a představení mnoha bojových umění v jednom filmu zábavnou i zajímavou formou zároveň. 65% = 3/5 ()

Kosmik 1

Taky dávám z nostalgie 4*, tenkrát se na to dalo dívat pořád dokola, já fandil samozřejmě Frankovi, bratranec zase Chong Limu. Bylo to v době, kdy jsme podobné zápasnické filmy žrali, třeba Mortal Kombat nebo Streetfighter apod. Když jsem se na Krvavý sport mrknul po letech znovu, překvapilo mě, že to není až tak hrozný, jak jsem očekával. Čtyři hvězdy si tenhle snímek rozhodně zaslouží. ()

Jaro.Krafcik

Skvelá hudba 80-90 rokov. Nemenovaná televízia mi ponúkla pozrieť si tento starší film a poraziť nudu tak ako ich tam porážal Van Damme. Ešte poriadne mladý, mal som tu možnosť vidieť ho pred 5 rokmi na otvorení nestville parku. Na svoj vek slušný bojový film. Ktorý ale ničím neprekvapí a zázrak sa nekoná. Slušný priemer to ale je. 3* ()

vyfuk

Viděl jsem poprvé jako malý hajzl na VHS u kamaráda. Mohlo mi být tak 10 let. Ani ne. Film ve mě žil zpackanou hláškou "hačumaj!", kterou jsem startoval zápasy svých spolužáků na základce jako rozhodčí. Film, který jsem ani pořádně neznal ve mně žil dlouho. Dnes jsem ho viděl podruhé. Možná naposledy. Je to totální béčkový guilty pleasure. Naprosto patetické a přeťáplé výkony, nahrané souboje jako v čínském divadle atd. Kopírování silných jiných podobných příběhů... mohl bych pokračovat do nekonečna. Zajímavý film a jistě má v mém srdci jisté místo. Ovšem ta patetičnost a hloupost je bijící obrovsky, jelikož se snaží z diváka udělat idiota. ()

Nepi

Jean-Claude Van Damme bojuje za svého mistra na největším kung-fu zápase-kumite...Dobré akční scény a kung-fu souboje...Jeden z jeho zásadních filmů... ()

Pecival

Nejlepší film belgického bijce. První film, kde jsem zaregistroval Bola a taky mě potěšila rolička Foresta Whitekera. Dobrá byla taky přehlídka všech možných i nemožných stylů. "Buddy friend" v podobě Donalda Gibba byl sice trochu otrvaný ale dal se snést (jediné co se mi nelíbilo, že takovej lempl málem porazil ultimátní macho jako je Bolo :)) ()

manonfire

Van Damme není dobrý herec a ani bojovník. Je prostě pozlátkem s hezkou atletickou postavou a líbívou tváří, který ovšem umí chytrou až statickou choreografií boje vytěžit z akce více, než skuteční mistři boje. Krvavý sport je sice film blboučký a naivní, ale má svojí šťávu díky rivalitě mezi metrosexuálním Jean Claudem a masným plemeňákem Bolo Yeungem. A mimochodem, přestože jsem se u filmu spíše smál a nejsem fandou akčních béček, tak scéna, kdy Jean oslepen řve a zpomaleně máchá do prázdna, mi přišla stejně trapná jako skvělá. 40% ()

ssfan

Velmi slušný arénový akční film. Námět je sice typicky béčkový, stejně jako příběh, ale díky slušným soubojům a pěkným záběrům z tréninku film nenudí. Přesto jsem již s Van Dammem viděl lepší film. Například dějově podobný Kickboxer se mně líbil více, ale i toto není špatné. Navíc dnes se dá tento film již považovat za kultovní. 75% ()

Vercinix

Je to tak. Nejlepší sníměk jeho kariéry (společně s double teamem) a také asi nejpatetičtější! Ale z osobních simpatií a vzpomínek 4* (v žánru bojovek je to kult mezi filmy jako takovými je to kšunt:-)! Ne přeháním spíše průměr)! Ale já ho viděl víckrát než vůbec umím napočítat (a že už umím minimálně do čtyr set:) ) a tále mě nepřestává brát!:) ()

spikey1

Je s podivem a nebo také paradoxní, že to nejlepší co svaly z Bruselu natočili byly dva jejich první komerčně úspěšné filmy, prvním je právě Krvavý sport a druhým je Kickboxer. Možná je to právě tím na co všichni zlí jazykové poukazují, v úvodu své kariéry, měl Damme ještě chuť na sobě pracovat a do filmů dávat vše, neopakoval se, inovoval, jeho vysoké kopy nebyly okoukané, dokázal do lačného filmového světa přinést to co všichni chtěli, kvalitní akční bojový film. Pro mě osobně druhá nejlepší Van dammeovka ()

nickfisher

Tak jsme se přátelé vrátili o pětadvacet let zpátky, abychom se mohli pokochat nádhernými otočkami Jeana-Clauda Van Damma a celý film jsme se těšil na závěrečnou scénu, kdy poloslepý hrdina sestřelí cickatého yoshitsuneho. Myslím si že tento snímek byl jeho nejlepší v kariéře. ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)